Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tablete de ciocolata amara

#1
Vreau sa va spun ca nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, cu exceptia celor create de mine, si nu fac profit de pe urma acestor personaje/ intamplari.

Deci eu cu LemonCandy si lilicutza^_^ vream sa facem un fic. Ficul va fi in zile noastre dar nu mai va dau indicii. Daca vreti sa aflati mai multe cititi. Sper sa va placa.


Tablete de ciocolata amara
Cap.1: Nu mai pot ucide

Alexa:
-Nu imi vine sa cred ca te-ai indragostit de el! se mira Emma.
-Da stiu. spun eu muscandu-mi buza de jos.
-Ce mai astepti? Zine tot. spune nerabdatoare Aby.
Emma si Abigail sunt cele mai bune prietene ale mele. Locuim intr-o organizatie de criminali numita Akatsuki. Cum am ajuns aici? Foarte usor. Eu si fratii mei suntem aici de doisprezece ani. Emma e si ea aici tot cu fratele ei dar sincer nu stiu prea bine motivul iar Aby a fost rapita de catre seful nostru, Orochimaru.
-Hei! Pamantul catre Alexa. Ne zici azi?
-Aaa.... Da. Deci stiti ca am fost trimisa ca secretara la firma ,,Engel". Misiunea mea era sa il ucid pe patronul de firme ,,Schenker". Planul era perfect." " Eram imbracata in uniforma firmei alcatuita dintr-o camasa alba peste care purtam o vesta neagra pana sub sani si o fusta neagra pana la genunchi. Eram incaltata intr-o pereche de sandale cu toc. Parul il aveam prins in coc. Trebuia sa merg in biroul patronului cu niste acte. Peste acele acte am mai pus niste foi sub care se afla pistolul. Bat usor la usa si aud un simplu ,,Intra!". Intru bagand mana sub foi pregatind pistolul. Ma lovesc de cineva si cand imi ridic privirea la persoana respectiva, raman socata. Acea persoana avea ochii verzi ca smaraldul marginiti de un creion de ochi negru. Parul roscat si ciufulit. Mai sus de ochiul stang avea un semn chinezesc. Era asa frumos. Parca era un inger coborat din cer. Mii de fluturasi se jucau in burtica mea. Un fior placut, cald imi cuprinse tot corpul. Nu stiam ce se intampla. Pana atunci nu am mai avut acel sentiment. Nu am putut sa il ucid. I-am dat dosarele ascunzand pistolul pintre acele foi. Mi-a multumit si m-a intrebat ce vreau sa fac cu acele foi. Dupa ce m-am gandit la o minciuna am zis:
,,-Doamna, sefa Selena, m-a rugat sa fac serox dupa ceva acte. Acum va rog sa ma scuzati dar trebuie sa plec. spun asta si ma indrept spre usa. Nu fac doi pasi ca vocea fermecatoare a lui ma opreste. Respiratia mi se accelereaza. Oare si-a dat seama? Nu cred. ma gandesc eu.
-Stai! Cum te numesti? ma intreaba el prinzandu-ma de mana si intorcandu-ma cu fata spre el.
-Alexa. spun eu eliberandu-ma si mergand cu pasi grabiti spre usa. Ma intorc si le urez domnilor o zi buna si peurma ies afara. Trebuia sa mentionez ca in camera mai era un barbat cu foarte multe desene pe fata de culoare mov." Dupa ce am inchis usa aud o voce care zice:
-Ti-a cazut cu tromf? Daca vedeai cum te uitai la ea...
-Termina Kankuro.
- Da zi ca nu-i asa Gaara.
-Da m-am indragostit. Nu vezi cum arata zici ca-i...........""
-Si ce sa intamplat? intreaba Aby foarte curioasa.
-A venit ,,draga mea sefa" Selena si nu am mai putut sa mai ascult.
-Eu in locul........ Dar Emma a fost intrerupta de Orochimaru.
-Iesiti odata afara. stiga Orochimaru la Emma si Aby
-Bine. Noapte buna! saluta fetele pupandu-ma pe obraji. Fetele se indreapta spre usa si cand sunt langa seful nostru il saluta politicos iar pe urma parasesc camera. Eu eram pe pat avand in brate o perinuta. Ma gandeam la scumpul meu Gaara. Oare chiar m-am indragostit de el? Gandurile mi-au fost intrerupte de vocea lui Orochimaru.
-De ce nu l-ai ucis pe Gaara? De ce? striga Orochimaru la mine. Am inceput sa tremur. Ma ridic repede din pat si imi las capul in jos.
-Va rog sa ma iertati dar............dar erau foarte multi oameni si nu (inghit in sec) am putut sa il omor. spun eu tremurand si mai tare.
Sta si ma analizeaza un minut si peurma imi zice:
-Maine, nu imi pasa ca sunt o mie de oameni, vreau sa il ucizi. Clar?
-Da. spun eu tremurand din cap pana in picioare. Orochimaru iese din camera iar eu ma trantesc pe pat si incep sa plang. Cum am ajuns in aceasta situatie? M-am saturat. Mereu sunt trimisa intr-o misiune cu un baiat cum ar fii Itachi sau Hidan iar uneori sunt trimisa cu cretini cum sunt Deidara si Tobi dar de data asta sunt singura. Sper ca totul sa fie bine daca nu voi fi omorata ca Zetsu. Intr-un final adorm. Tara viselor ma asteapta dar eu nu merg in ea ce merg in Tara amintirilor. Un sir lung imi strabate minte. Oare de unde sa incep? Sa incep de la inceput dar mai intai sa ma prezint. Sunt Alexa si an 17 ani. Fac parte in aceasta organizatie inpreuna cu fratele meu mai mare Itachi si fratele meu geaman, Sasuke. Totul a inceput intr-o noapte intunecata si ploiasa. Intr-o vila se auzeau tipete.......
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!




Răspunsuri în acest subiect
Tablete de ciocolata amara - de Xandra iubire14 - 06-01-2011, 04:54 PM
RE: Tablete de ciocolata - de LemonCandy - 06-01-2011, 06:02 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de Bonnie - 06-01-2011, 07:45 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de Vero - 06-01-2011, 08:45 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de Moon princess - 06-01-2011, 10:39 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de AyumiHamasaki - 06-01-2011, 11:11 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de lilycutza^_^ - 10-01-2011, 08:21 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de LemonCandy - 10-01-2011, 08:57 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de Vero - 10-01-2011, 09:41 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de Moon princess - 12-01-2011, 01:13 AM
RE: Tablete de ciocolata amara - de LemonCandy - 13-01-2011, 03:44 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de Moon princess - 13-01-2011, 05:01 PM
RE: Tablete de ciocolata amara - de lilycutza^_^ - 13-01-2011, 07:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea are gust de capuni cu ciocolata kittypunk39 3 4.076 27-12-2009, 04:55 PM
Ultimul răspuns: ♥Belle-Chan♥


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)