Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#66
Profesori enervanti am destui, dar unul dintre ei ii intrece pe toti . Anul acesta avem profesoara noua la informatica.
Este o fata de abia iesita de pe bancile facultatii . La prima ora cu ea am crezut ca fac infarct . Cand am intrat in sala si am vazut-o, cu totii am spus ca o sa fie mai bine , in sfarsit un profesor tanar care sa ne dea drumul mai devreme cand suntem mai obositi( informatica avem ultima ora ) . Dupa ce ne-am asezat pe scaune, la calculatoare, a inceput sa urle la noi , nu stiu din ce cauza, sa ne spuna ca nu a mai vazut asa copii 21 . Lucrul cel mai stupid este ca tipa . Foarte tare. Ca sa va dati seama ... ea nu poate sa vorbeasca normal , daca te duci sa o intrebi ceva la catedra incepe sa tipe .Si ne trateaza pe toti ca pe niste idioti, ne pune sa invatam pagini intregi, de parca materia ei ar fi cea mai importanta, dicteaza mult si prost, nici ea nu stie ce spune .Cand iesi de la ora, singurul lucru pe care vrei sa-l faci este sa-i dai pumni in fata .Si are un limbaj foarte enervant de genul : baietel , fetito ...etc.

Ar mai fi si profesoara de religie care este cam imfumurata si ai impresia ca uraste pe toata lumea .Ne tine 20 de minute din fiecare ora sa ne faca morala. Ne pune sa transcriem lectiile si apoi sa facem referate . Nu ma dau in vant dupa religie, chiar deloc ,cred ca este o idiotenie imensa toata faza cu fondurile uriase alocate bisericilor si faptul ca se constuiesc din ce in ce mai multe, iar spitale: ioc !...dar nu vreau sa detaliez, n-am chef sa ma enervez . Daca asi putea, asi scoate religia din programa scolara, dar din pacate nu pot .

Acum, profesori amuzanti . Pai ar fi profesoara de matematica de anul trecut. Mereu cand zicea cineva ceva gresit ne spunea : voi ganditi cu bocancii ! Smile si facea glume cu noi .
Profesorul de tehnologie care spune mereu : ATENTIE, ca te plesnesc ! sau : Ba baiatule vezi ca-ti dau un trei de nu te vezi ! si dupa, toata clasa incepe sa rada pe ascuns.

Profesori ciudati : aici s-ar incadra profesorul de muzica, care se joaca cu catarama de la curea in timpul orei 21 .Este destul de ok, dar are unele momente cam ciudate in care iti vine sa o iei la fuga.

In clasele I-IV am avut un profesor de religei atat de retardat . Ne facea cretini ,prosti si tampiti, din motive numai de el stiute, ne trantea cartile si caietele de podea si ne spunea ca o sa ne pedepseasca Dumnezeu pentru ce am facut O_O . Copii fiind nu puteam sa ripostam . Si acum cand il vad pe strada imi vine sa ii scot ochii .

Ar mai fi cativa profesori, dar ii las pentru data viitoare .



Răspunsuri în acest subiect
RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - de Acetyl - 31-10-2014, 11:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 38.822 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 35.807 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)