Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Myself; Yourself

#3
Desi cred ca animeul e mediocru ca valoare, totusi prezinta neasteptat de bine subiectul pe care il abordeaza. Nu cred ca e vorba doar de felul in care prieteniile/relatiile rezista odata cu trecerea timpului, ci si despre modul in care niste personaje aflate in plina schimbare reactioneaza la contactul cu ele insele sau cu societatea inconjuratoare.
De fapt tot ce se prezinta in anime e in stransa legatura cu schimbarea: fie o schimbare nedorita, fie una intentionata, fie altele care apar insesizabil aproape(produse de trecerea timpului/anumite evenimente).
Personajele nu sunt capodopere, asta-i sigur, dar cum pe plan relational stau destul de bine (si nici nu ma asteptam la prea multe pe partea asta in treispe episoade) eu zic ca ofera suficient spectatorului. Daca e sa ne gandim ca nu multe animeuri asa scurte reusesc sa aiba multe personaje complexe(Anohana de exemplu face asta foarte bine) atunci Myself;Yourself merita macar un 8 aici.
Per total, un anime ce merita vizionat pentru simplul motiv ca trateaza foarte bine subiectul propus.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Myself; Yourself - de MimiÅŸor - 07-10-2010, 09:54 PM
RE: Myself; Yourself - de AngelsCry - 01-05-2012, 09:50 AM
RE: Myself; Yourself - de Syryus - 05-02-2013, 09:29 AM
RE: Myself; Yourself - de Crazy~Tenshi - 18-10-2013, 11:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)