Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One-shots

#1
Cum scrie si la "description"... lipsa de ocupatie. Nu vor fi lungi, va spun de pe acum. Sa nu aud "e frumos dar scurt".
Anyway... orce critica e bine venita.
Titlul e pus doar ca sa fie acolo, daca o sa primesc comm'uri care cred ca titlul nu e potrivit atunci o sa dau un edit si o sa pun altul.

Memories [Amintiri]

Parca ieri totul se intampla... sa imi spui ca ma iubesti ca nu poti trai fara prezenta mea. Acele sentimente de dor ce se risipesc aievea ca si frumusetea dupa multi ani. Vezi doar acel lucru ce il face special, nu si falsitatea ce se ascunde dupa acea masca de om nevinovat.
Acel gust amar ce mi l-ai lasat ce inca nu s-a dus, a ramas acolo ca si
acele cuvinte de dragoste, soptite, in mintea mea.
Acum stau singura... asteptand sa ma strigi pe nume si sa imi cuprinzi mana intra ta. Cer prea mult? Se pare ca da. Trebuia sa imi deschid ochii la locul si momentul potrivit, asa poate nu mai eram cu moralul la pamant, asteptand ceva ce nu poate fi adevarat ce numai Dumnezeu mi-l poate da.
Totul repede a trecut... numai amintirile au ramas la fel. Totul merge inainte... numai eu nu, vreau sa raman in trecut. In acel trecut unde erai si tu. Nu ar fi frumos? Ca acele amintiri sa prinda viata?
Chiar daca mai dat uitari, eu nu pot face la fel. Tot ce am trait pana acum a fost iluzia vieti, acea iluzie ce o gasesti intr-un basm, ce prinde contur in propia ta lume.
Numai tu puteai sa imi alini inima, numai tu stii cata pasiune puneam atunci cand buzele noastre se atingeau... Numai tu.
Daca as fi stiut ca am intrat cu forta in viata ta dar am iesit cat ai clipi din ea numai prin decizia ta... atunci poate stateam cuibarita in pat in acea zi cand destinele noastre aveau sa se intalneasca.
Daca as fi stiut ca nu simteai nimic pentru mine m-as fi dat la o parte din calea ta, ca sa poti alege persoana cu care intreadevar vroiai sa iti irosesti timpul. Pacat ca acea persoana nu eram eu. Daca te-ai intoarce atunci nu mi-as mai asculta inima ci doar acea voce ce spune: "lasa-l pe el, refaceti viata". Ar fi greu, dar tu asta ai vrea.
Daca nu plecai tu atunci o faceam eu, daca tu nu ma paraseai poate o faceam eu cand as fi aflat... ca nici prietenie nu exista intre noi doi. Doar o aventura de o noapte.

Cam atat... o sa mai pun altul.
De data asta nu ma mai las batuta, indiferent de critici.

EDIT: Asa e mai bine?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
One-shots - de yaoi maniac - 25-09-2010, 06:27 PM
RE: One-shots - de Teh - 26-09-2010, 10:11 AM
RE: One-shots - de yaoi maniac - 20-10-2010, 05:51 PM
RE: One-shots - de yaoi maniac - 21-10-2010, 07:59 PM
RE: One-shots - de yaoi maniac - 24-10-2010, 09:01 PM
RE: One-shots - de Abbeh. - 25-10-2010, 07:53 PM
RE: One-shots - de SnowFlake. - 25-10-2010, 07:58 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)