Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor

#1
Citat:Nu deţin nici un personaj din cartea Blood Ties şi nu fac profit de pe urma acestora.
Disclaimerul se pune în primul post, nu într-unul separat.



Capitolul 1
Alergam prin padure si radeam.Trebuia sa ajung acasa inainte sa se insereze alt fel tata se supara.Padurea cu arbori verzi se intuneca tot mai mult iar siluetele copacilor deveneau umpre intunecate.In cele din urma am iesit din padure si am ajuns acasa.Tata batea din picior amenintator.Nu stiu din ce cauza el nu iesea ziua afara.
-Buna tata.am zis eu incercand sa il calmez
-Malethea Victory Fitzroy.
Aoleu tot numele.Am dat-o in bara de data asta.
-De cate ori ti-am zis sa nu stai noaptea afara?a intrebat el suparat
-Scuze tata dar am uitat cat e ceasul.
-Haide in casa si vorbim maine.
Am facut cum a zis tata.Tatal meu Henry Fitzroy misterios si dur.Eu aveam 16 ani si de cand ma nascusem el nu imbatrinise deloc.Avea aceleasi trasaturi ca de marmura alba si aceeasi ochi negri.In casa era mama.Viki Fitzroy,candva Viki Nelson detectiv particular.Ea este blonda si are ochii caprui.Are o boala de ochii care nu se poate vindeca si isi pierde vederea incetul cu incetul.Noaptea vede cel mai prost.Spre deosebire de tata ea iesi ziua.M-am dus sus fara sa mananc pentru ca nu imi era foame.Cand am intrat in camera am vazut o umbra pe patul meu.Am vrut sa tip dar umbra a venit in fata mea in mai putin de o secunda si mi-a pus mana la gura.
-Promitemi ca nu o sa tipi daca iti dau drumul.a zis cel din fata mea
Era vocea unui baiat dar suna atat de melodios.Am aprobat din cap iar el mi-a dat drumul.Cand am aprins lumina in fata mea se afla un baiat cu ochii negri si parul de aceeasi culoare.Purta o jacheta de piele neagra pe sub care avea un tricou alb.In jos purta o pereche de blugi si niste adidasi negri.
-Malethea Fitzroy.Nu?
-Da.De unde imi sti numele?
-Nu iti pot spune acum.Cel mai important e sa nu le spui parintilor tai de mine.Vor afla singur.
-Dar cum te cheama?
-Shain Devil.
-Si ce vrei de la mine?
-Vei afla.
-Vrei sa merg undeva cu tine?
-Da.De unde sti?
-Ma uit des la filme cu crime.Mi-am dezvoltat gandirea.
-OK.Ar trebui sa te anunt ca nu ar trebui sa ai incredere in mine.
Nu am apucat sa intreb de ce pentru ca usa s-a deschis si a intrat tata.Era foarte nervos si speriat.
-Ce vrei de la Malethea,Shain?
-Henry Fitzroy.Cel care mi-a omorat tatal.
-Hei.Va cunoasteti?
-Nici nu ai idee cat de bine ne cunoastem iubire.a zis Shain
-Nu ii spui tu fiicei mele asa.
Deodata Shain apare in fata mea.M-a cuprins in brate si m-a sarutat violent si apasat.Gemeam din cauza durerii.
-E mai bine de cat sa ii zis nui asa Henry?a intrebat Shain sarcastic
Ochii tatalui meu au devenit negrii,fara pupila.
-S-ar parea ca ti-am enervat tatal frumoaso.
Dupa ce a zis asta Shain a disparut.Tata s-a calmat iar eu am inceput sa dau cu intrebarile.Am aflat ca el este vampir si ca eu sunt pe jumatate vampir pentru ca mama e muritoare,iar Shain e la fel ca tata si ca ma vaneaza pe mine.M-am culcat speriata de tot ce afasem.Doream ca asta sa fie doar un vis,dar nu era.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama



Răspunsuri în acest subiect
Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor - de Yoko-sama - 25-08-2010, 12:18 AM
RE: Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor - de Aly - 28-08-2010, 02:35 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)