Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clisee de toate felurile in anime.

#1
Inspirata de Andemon(il stiti, unul dintre modelele mele in viata si un stand-up comedian de la Niji de anu' trecut), am hotarat sa incerc sa dezbat acest subiect.
Iubim anime-urile, cu toate defectele lor. Insa, cliseele sunt nelipsite in viata cotidiana si daca le punem si in anime, atunci obtinem cu succes un mix dintre real si imaginar. ASA CA, primele trei clisee le imprumut cu indrazneala de la Andemon:
1. Tipul cool si silentios("Este Sesshoumaru-uuul, este Sasuke-ul...inainte sa devina un pic psihotic si gay" inchei citatul. Insa eu iubesc anumiti tipi cool)
2. Sa-nii-nii-nii(adica sanii, des intalniti balanganandu-se in anime-uri)
3. Pelerina, capa, whatever.( in multe anime-uri cu tema istorica, action, shounen, samurai, ninja, etc. intotdeauna vezi pelerina fluturand, ca o prelungire a "ninjalaului")
4. Prietenii din copilarie, ce devin miraculos iubiti, dusmani, etc.( un cliseu pe cat de cute si de emotionant, pe atat de utilizat)

Ar mai fi, dar vreau sa vad ce ziceti si voi.^^
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.





Răspunsuri în acest subiect
Clisee de toate felurile in anime. - de OneSkyCloud - 20-08-2010, 11:50 AM
RE: Clisee de toate felurile in anime. - de Aggie - 04-07-2014, 06:23 PM
RE: Clisee de toate felurile in anime. - de TLDR - 07-01-2016, 11:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)