Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Au ajuns americanii in '69 pe Luna?

#5
Interesant subiect <33 Da si eu cred, mai mult ca sigur ca a fost un trucaj! Motivul: Cu totii am invatat la istorie ca in acea perioada Razboiul Rece era in plina amploare ( parca pana in 1991 a durat.. ) De ce se numea asa? Tocmai se terminase cel de-al doilea razboi mondial, dar marile puteri de pe atunci ( SUA si URSS ) se "confruntau". Era cei drept un razboi nonmilitar, un razboi in care cele doua tari, se "duelau" care e mai tare si mai mare. Parerea mea e ca acest razboi era extrem de pueril si era la un pas sa ajunga "Razboi Cald" datorita Crizei Rachetelor din Cuba.
Revenind la subiect, motivul pentru care NASA ar fi trucat aceasta "calatorie pe luna" era simplu fapt ca URSS avansa in tehnologie, iar americanii, probabil au vrut sa le-o ia inainte.
Dovada: http://i36.tinypic.com/qxmcjp.jpg Nu stiu ce credeti voi, sau cum vedeti voi aceasta poza, dar mie mi se pare ca acel steag de pe asa zisa Luna, cam flutura... Si eu nu stiam ca pe Luna bate vantu :]]
So, parerea mea e ca americanii nu au ajuns pe luna pe 20 iulie '69 ci totul a fost un trucaj pentru a-i impresiona pe comunisti >:<
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug




Răspunsuri în acest subiect
RE: Au ajuns americanii in '69 pe Luna? - de Arişică - 06-08-2010, 09:55 PM
RE: Au ajuns americanii in '69 pe Luna? - de Teki - 10-08-2010, 03:50 PM
RE: Au ajuns americanii in '69 pe Luna? - de TLDR - 09-05-2015, 10:13 PM
RE: Au ajuns americanii in '69 pe Luna? - de TLDR - 10-05-2015, 09:03 AM
RE: Au ajuns americanii in '69 pe Luna? - de TLDR - 10-05-2015, 06:49 PM
RE: Au ajuns americanii in '69 pe Luna? - de TLDR - 15-05-2015, 05:22 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)