Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Surprizele Vietii!

#1
Aceasta este prima mea creatie, voi posta capitolele pe masura ce le scriu :P

Surprizele Vietii!

Capitol I

Uitandu-ma la cer, ma pierd in marea de stele si ma gandesc ca acestea ar fi oameni iar eu as fi doar o simpla stea mica, intr-un colt, care nu are nicio legatura cu lumea. Cam aceasta ar fi gandirea mea fata de tot ce ma inconjoara. Nu imi e teama sa ma arat asa cum sunt, niciodata nu am dorit sa ma ascund dupa o masca doar ca sa atrag atentia.
Nu sunt o persoana importanta, de fapt, sunt un om normal, cu vise mari, dar deocamdata viata mea incarcata nu imi permite sa visez pe cat as vrea. Un tip ca toti ceilalti, cu mici calitati deosebite, uneori neobservabile dar prezente. Imi place sa gandesc complex, departe, sa nu am limite si sa ma aventurez intr-o viata dificila. Acest lucru probabil ma face mai deosebit, dar pana la urma fiecare om are ceva ce-l diferentiaza de o alta fiinta. Un lucru in care noi nu ne putem implica si mai ales, sa-l schimbam.
Este deja foarte tarziu, ar fi trebuit sa ma culc. Cu atata presiune supusa asupra mea inca de la inceputul zilei ar fi trebuit sa imbratisez de mult patul. Nu este doar scoala sau familia, viata mea, pe cat de obisnuita pare, pe atat de solicitanta este. Se pare ca toata lumea vrea ceva de la mine zilele astea, iar eu am reusit sa rezist si inca ma mentin bine.
Cu siguranta maine ma va astepta o alta zi plictisitoare la scoala dar, nu se stie ce iti aduce ziua de maine, asa ca ramane de vazut.
Fiind tarziu, ma gandesc ca este timpul sa ma duc la culcare. Dar nu incetez sa ma gandesc ca odata cu venirea vacantei oboseala si stresul nu vor mai exista iar tot ce voi simtii va fi libertatea de a experimenta lucruri noi.
M-am trezit, cu greu, dar inca mai am timp sa ma pregatesc fiindca orele incep la ora 12. Nu mananc mult, incerc sa ma mentin in forma dar si pentru ca azi am un program incarcat deci voi incerca sa fiu punctual.
Locuiesc in Bucuresti, un oras mai mereu aglomerat ce gazduieste cele mai mari evenimente. Sunt aproape de Stadionul Steaua si evident fan Steaua. Casa mea este una moderna dar nu foarte sofisticata. Apreciez vizunea mamei asupra anumitor decoruri desi, trebuie sa recunosc, uneori exagereaza. Nu i-am spus acest lucru, stiu ca pentru ea e ceva important si ca-i face placere, iar daca pe ea o incanta atunci eu sunt multumit sa ignore acea exagerari si sa ma bucur alaturi de ea.
Ma indrept spre baie, apa rece intotdeauna mi-a fost indeajuns ca sa alunge acea dorinta de a ma reintoarce in pat si sa-mi pot manca cerealele fara sa iau o lingura la cinci minute. Cam acesta ar fi rutina mea de dimineata. Nu imi ia mult dar timpul zboara repede asa ca trebuie sa ma imbrac si sa plec spre scoala.
Ma privesc in oglinda pentru a fi sigur ca arat asa cum imi doresc. Parul meu tuns scurt, normal, este impecabil, ochii caprui asemeni scoartei copacului ~ una dintre principalele mele “arme” ~ sclipesc entuziasti. Imbracamintea este una modesta ce consta intr-o pereche de blugi de un albastru inchis, un tricou verde cu dungi verzi, albe si negre acompaniate de niste pete rosi si o pereche de skateri Puma.
In drum spre scoala, Catalin, un foarte bun prieten, ma suna sa ma intrebe cand ajung. Il respect iar prezenta lui este intotdeauna incantatoare. Mereu te bine dispune si stie sa pastreze o prietenie. Are 14 ani, frecventand aceiasi scoala ca mine, parul fiindu-i brunet iar ochii de un capui inchis. Ne cunoastem de patru ani, ani in care ne-am cunoscut mai bine si am devenit mai apropiati. Are o sora destul draguta, in varsta de 10 ani, cu care se cearta mai mereu, dar cu toate astea se iubesc ca o familie.
Ne-am intalnit in curtea scolii, salutandu-ne tipic noua si incepand un subiect de discutie aparent banal. Prima ora avem sport deci putem sa intarziem, propunandu-ne sa mergem sa o luam pe prietena lui, Hilal. Sunt un cuplu frumos si se completeaza unul pe celalalt, cu toate ca nu se cunosc de mult timp. Hilal, este o fata frumoasa, desteapta ce poseda toate caracteristicile specifice unei fete dragute. Parul ii este negru, ducandu-ma cu gandul la abanos iar ochii verzi ca iarba proaspat crescuta. Este de origine Turca, mama ei fiind romana iar tatal ei turc, dar acest lucru nu i-a afectat niciodata viata.

~~~

Orele au trecut destul de repede, mai putin matematica, materie pe care personal o urasc. In pauza dintre matematica si religie, colegul meu Liviu, a facut o gluma nu prea inspirata unui alt coleg, Ciprian, iar cei doi s-au luat la bataie. Ciprian a incercat sa il termine repede pe Liviu lovindu-l cu piciorul in tibie. Liviu fiind solid a rezistat si i-a intors lovitura cu un pumn in fata. Eu si Catalin am reusit sa intervenim nu chiar la timp. Ciprian s-a ales cu un nas spart iar Liviu cu nota scazuta la purtare plus ura noastra. Totusi, trebuie sa recunosc ca nu ar fi prima data cand se intampla asa ceva, chiar eu insami fiind protagonist in anumite batai, dar nu chiar asa de serioase. Intotdeauna am vrut sa fiu o persoana puternica, sa nu depind de nimeni altcineva, de aceea am programul meu de antrenament zilnic alaturi de Catalin.
Ziua aceasta, lipsita de evenimente importante, s-a terminat destul de repede. De fapt, cam asa trec toate zilele, aceasta fiind ultima saptamana de scoala. Nimeni nu mai invata, toti erau distrasi si isi fac planuri pentru vacanta ce se apropia cu pasi repezi
Am ajuns acasa in jurul orei 20:00, evident nu am venit direct acasa. Am condus-o acasa pe prietena lui Catalin iar apoi am mers la fotbal impreuna cu cativa prieteni. O data ajuns acasa, am facut un dus rece dupa care am vorbit cu mama despre locul unde vom merge in aceasta vara.
Nefiind asa tarziu, decid sa mai stau la calculator, sa mai vorbesc cu prietenii si colegii pe messenger. Am avut noroc sa dau de o foarte buna amica, Anne. Ne stim de un an, desi nu ne-am vazut in realitate. Am ajuns sa ne cunoastem in confuzie, nici unul dintre noi ne fiind sigur de unde ne aveam id-urile. Pe parcurs am descoperit ca ne placeau cam aceleasi lucruri, aveam sa purtam discutii de ore intregi, urmand sa ne imprietenim si sa ne cunoastem mai bine.
De aceasta data, am stat pana la o ora tarzie in noapte la calculator, dupa care m-am bagat in pat si am incercat sa ma las purtat de vise.
Do you wanna feel pain?
Taking my name in vain;caring never felt so lame inside
Anybody else got pride?Do you wanna take my life?
Maybe I'll reverse my ride
Who the****are you?****you
Better****it up cause you bled through
Better get away from me
Stay the****away from me
My Creation-
Cod PHP:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22746 



Răspunsuri în acest subiect
Surprizele Vietii! - de reNnNy - 03-07-2010, 09:23 PM
RE: Surprizele Vietii! ~ One Shot ~ - de Elina - 04-07-2010, 04:45 PM
RE: Surprizele Vietii! ~ One Shot ~ - de reNnNy - 04-07-2010, 05:59 PM
RE: Surprizele Vietii! - de reNnNy - 06-07-2010, 12:11 AM
RE: Surprizele Vietii! - de MisS.sAdiStic - 06-07-2010, 02:22 PM
RE: Surprizele Vietii! - de reNnNy - 17-07-2010, 03:58 PM
RE: Surprizele Vietii! - de reNnNy - 25-07-2010, 03:00 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Surprizele unei fete de 14 ani Ryuu 20 13.452 08-06-2009, 04:08 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)