Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pozici ^.^

#7
In ochii mei oscilezi intre bine si mai putin bine[nu formidabil, dar nici rau, cam asa], de exemplu ai poze foarte bune, ca cea cu acel camp, si cateva cu cerul.Hm te pricepi la imbinarea culorilor si mereu alegi un cadru frumos nuantat.Nu prea focalizezi si nu incadrezi bine subiectul in poza 39.La cer e usor, nu iti trebuie vreun unghi anume, trebuie sa fii omul potrivit la momentul potrivit.Imi plac foarte mult 2, 3 si 4.Ai editat frumos, nice colours, si buna calitate la cea cu acel camp.Well done 5.
Dar la poza cu floarea, adica florile, idee clasica, doar ca trebuia sa focalizei subiectul, you know in fotografie, la fel ca in limba romana trebuie sa stii care e subiectul propozitiei, in cazul asta al pozei.Cred ca ar fi mers dragut sa editezi poza daca nu ti-a iesit focalizarea, si sa dai burn sau blur pe detaliile care ingreuneaza imaginea.Cred ca ai folosit si blit, probabil de asta nu ti s-a focalizat.Oricum e ok Smile
Imi place si 7, frumos peisaj, frumos apus, ai incadrat dragut.Ce aparat ai?Of ce bine ar fi daca ar fii un aparat mai bun, ti-ar iesi niste poze mult mai bune, ca tu te pricepi sincer, adica alegi peisaje si imbinari de culori reusite, doar ca fotografia cere si exercitiu, si experienta :3.
La ultima poza, iarasi nu ai ales in mod special un subiect, nu ies in evidenta florile din cauza capacului galben al stalpului acela and bla bla.Nici lightingul nu e prea bun, dar iarasi ai culori dragute, nu stiu ce sa zic.Sa stii ca lumina poate sa transforme o poza banala intr-o poza formidabila.
Ne, cam atat, sa mai postezi :3.
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see





Răspunsuri în acest subiect
Pozici ^.^ - de Khonsu - 27-06-2010, 07:32 PM
RE: Pozici ^.^ - de Teru - 27-06-2010, 08:28 PM
RE: Pozici ^.^ - de Reinoir - 10-07-2010, 11:54 AM
RE: Pozici ^.^ - de Khonsu - 23-07-2010, 11:52 PM
RE: Pozici ^.^ - de Lori. - 25-07-2010, 10:29 PM
RE: Pozici ^.^ - de Khonsu - 02-08-2010, 12:40 PM
RE: Pozici ^.^ - de dark_anime - 03-08-2010, 01:33 PM
RE: Pozici ^.^ - de SnowFlake. - 11-12-2010, 01:50 PM
RE: Pozici ^.^ - de Khonsu - 18-12-2010, 08:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Niste pozici ! :3 Erina Ozaki 5 4.658 26-08-2012, 08:43 AM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)