Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heart no Kuni no Alice - Alice in Heartland

#4
Finaly completed. M-am apucat de el acum ceva vreme, l-am lăsat pentru ca era on-going și mă enerva. Ca după mult timp să mă reapuc de el și în câteva săptămâni să devină complet. Ală a fost un soc pentru că în mod normal când mă apuc de ceva on-going durează pană e terminat. Din păcate m-am bucurat prea repede. Sfârșitul mi s-a părut muuult prea grăbit.

!!!!!!!! Spoiler alert !!!!!!!!!

Mă așteptam la ceva mai mult de-atât. Nu știu poate o despărțire dramatica, ceva tragic sau habar n-am dar plecarea ei a fost rapidă, a făcut puf și gata, the end of the dream. Eu rămăsesem, huh are you kidding me? O__O Asta-i tot?!Nu tu plânsete, nu tu tragedie. Ok... Ca mai apoi Blood să vină după ea. Oh,that was fast. Dar trecem peste. De altfel tot nu m-am lămurit ce-i cu visul, care nu e un vis, ce-i cu Peter, cine sunt ei? Si ce-i cu sora ei în sicriu?! Damn it, Nightmare nu dă nici un răspuns lasă totul așa în aer z.z
Pe lângă sfârșit ce m-a lăsat în pom e Ace care, la început chiar mă amuza pentru că se tot rătăcea și părea foarte aerian, ca în final să se dovedească a fi un bad guy, booo >.<
Peter cred că era cel mai amuzant pentru că avea niște reacții care mai de care mai ciudate când o întâlnea pe Alice. ^^ De altfel momentele în care se apucau și trăgeau unii în alții pentru cine știe ce motiv erau la fel de amuzante. Cel mai bun exemplu, cearta lui Peter cu Elliot, pe tema : Elliot ești un iepure!
Blood, e the bad guy care nu-i așa de bad. Mă așteptam ca Alice și cu el să ajungă împreuna încă de la început, era destul de evident dar nu mă așteptam ca Vivaldi sa fie sora lui Blood o.o


Per total mi-a plăcut, chiar dacă sunt multe goluri nedeslușite.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Heart no Kuni no Alice - Alice in Heartland - de ♣ TheBlackCat ♠ - 28-05-2011, 12:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Heart no Kuni no Alice ~AyaneUmenii~ 0 2.629 24-07-2010, 04:28 PM
Ultimul răspuns: ~AyaneUmenii~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)