Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love in a vicious circle [18+]

#1
Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.

Am avut o idee stralucita si mi-am spus de ce sa nu o postez. Acest fic este cu Deidara si Sasori, dar nu este YAOI!! Deidara v-a deveni fata aici si o v-a chema Deida - mare imbunatatire ce sa spun :eto: - si actiunea se petrece in zilele noastre :D
Poate voi ve-ti spune: "Fata cate ficuri mai ai de gand sa scri?". Nici eu nu stiu, deci acest fic v-a fi scris doar din puctul de vedere al DeiDei, iar cand v-a aparea partea a doua, v-a fi din punctul de vedere a lui Sasori.
Sper sa va placa :D

Capitolul 1.

Stateam si priveam plictisita pe geamul masini mele, cum treceam pe langa campiile de orez spre oraselul de provincie Konoha. Doamne ce plictiseala v-a fi. O sa fiu fata cea ciudata si noua, care se da cu skateboard si ii intrece pe baieti la bataie si alcool. Toti o sa se uite la mine ca boi la poarta noua. De ce? Nu aveam forme, aveam sani de marime medie, dar purtam haine largi de rapper - nu ascultam muzica rapp, ci rock - si nu ma macheam defel. Nu stiu de ce mama l-a cunoscut pe acest Minato si cum dracu a convins-o sa ne mutam din Tokyo - minunatul Tokyo - in porcaria de Konoha. Oftez resemnata si imi arunc ochii de un albastru-intens, spre mama mea. O femie de treizeci si cinci de ani, cu parul rosu, lung pana la fund, prins intr-un coc elegant. Ochii de aceeasi ca ai mei, priveau atent drumul. Purta o rochie eleganta, de culoare albastra simpla si in picioare niste pantofi din lac tot de aceasi culoare ca rochia.
- Ai sa vezi Deida, ca o sa-ti placa de Minato. E bogat, copiii lui sunt foarte simpatici si inteligenti mai ales Ino. Fata aia poate te v-a convinge sa nu te mai porti ca un baiat. Idiotul ala de Pein te-a prostit de tot. Bine ca a plecat, a spus mama, facandu-ma sa-mi dau ochii peste cap.
- Mama inceteaza! Pein nu mi-a facut nimic! El s-a mutat din cauza parintilor si de ce nu-l lasi in plata domnului? Tip la ea si cateva lacrimi imi alunecara pe obraji.
De ce nu poate sa nu-mi aminteasca de fostul si primul meu iubit. Am avut doisprezece ani, cand am fost cu Pein. Au trecut sase ani de atunci si nu mi-a dat nici un semn de viata. Imi sterg lacrimile cu maneca de la hanoracul negru care il purtam peste un maiou larg rosu-sangeriu cu o imagine sangeroasa. Imi trec degetele prin parul meu galben ca aurul, lung pana la omoplati, lasat liber si cu breton pe partea stanga. Ma intorc cu spatele la ea si inchid ochii, scufundandu-ma intr-un somn adanc...
***

Simt cum ceva ma misca incet si deschid ochii alarmata. Ma uit la mama mea si aceasta ma informa ca am ajuns. Era si timpul. Am crezut ca fac nouasprezece ani in masina. Cobor din autovehicol si privesc noua mea locuinta. Era o vila cu un etaj si mansarda, cu gard viu ce ferea curtea de privirile curiosilor. In fata porti de fier, ne astepta un barbat de treizeci si opt de ani, cu parul galben, tot ciufulit. Ochii albastri ne priveau cu bucurie ca am ajuns in sfarsit. Purta o camasa in carouri si un ciurc maroniu si o pereche de blugi negri. Am tremurat involuntar, ca era destul de frig, fiindca era un oras de munte. M-am inchis la hanorac si mi-am urmat mama in vila. Intram in locuinta si primul lucru care l-am constatat, era luxul combinat cu simplitatea. Poate o sa-mi placa tipul sau nu? Whatever.
- Deida de ce nu te duci sa iti cunosti frati vitregi? Sunt in subsol, joaca jocuri cu colegi si prieteni de ai lor, l-am auzit pe Minato cum ma impingea - metaforic - de la spate sa-mi fac prieteni.
- Camera mea? Vreau sa imi despachetez lucrurile si sa dorm, spun pe un ton plictisit, dandu-i de inteles ca nu sunt interesata sa imi fac prieteni.
Aproba din cap si imi spuse unde se afla camera mea. Mansarda. Super! Asa mai vine acasa. Dupa ce mi-am luat lucrurile din masina, m-am dus in camera mea si mi-am privit-o pentru prima data. Avea pereti de un bej combinat cu auriu, dandu-i un aer de confort si de familie. Deja imi era sila. Pe jos aveam laminate de culoarea nisipului ud, un pat de o persoana cu cearceafuri roz - ce culoare odioasa si idioata, deja imi vine sa vomit. Aveam un birou langa fereastra, din lemn, mai aveam un dulap dublu, un LCD si o biblioteca goala. Imi arunc rucsacele langa pat si incep sa imi despachetez lucrurile, in timp ce fredonam o melodie rock. Dupa vreo cinsprezece minute, pereti erau acoperiti de postere cu diferite formati de rock sau cantareti asa, care nu erau de muzica rock. Printre postere se numarau Evanescence, Whitin Temptation, Skillet, Static-X, Lacrymosa, Ruslana, 50Cent, Eminem, Ja Rule, Ludacris si multi alti. Daca imi v-a comenta, eu il bag in draci mortilor masi, daca nu-i convine.
Aud un ciocanit timid in usa camerei mele si ingan un "intra" morocanos. In camera intra o fata de saisprezece ani, cu parul blond-platinat, prins intr-o coada de cal, lunga pana la fund, bretonul pe partea dreapta. Ochii ca ai mei, cercetau cu atentie camera, vrand sa se familiarizeze cu personalitatea mea. Purta o bluza tip barcuta, alba si cu desene haioase pe ea, o pereche de colanti negri si peste o fusta mini de blugi. In picioare avea niste sandale negre cu toc-cui. Era macheata cu farduri tipatoare. Arata ca o curva. Pasi nesigura in camera si apoi se aseza pe patul meu, privind in continuare pereti.
- Ce vrei? O intreb, punandu-ma pe scaunul de la birou si mi-am scotocit prin buzunarele, de la blugi mei negri, dupa guma de mestecat.
- Calmeaza-te Deida. Am venit sa vad daca te-ai acomodat cu camera ta. Apropo tatei nu-i place sa avem postere pe pereti, imi spuse idioata aia, care imi era sora vitrega.
- Mi-e egal Ino ce crede Minato cu zero. Hai dispari de aici, ca nu am chef de prostia ta.
- E casa mea! Si tu te poti considera o intrusa! Pleaca dracului in cocina ta din Tokyo!
- Sti ce? Ma doare in paispe despre parerea ta, tarfa ordinara si pe deasupra te futi cu toti! Misca dracului afara din camera mea! Acum!
Imi bag mana in ciuful ala de par galben si o tarasc afara din camera mea. Dupa ce am scapat de acest parazit, am incuiat usa cu cheia si m-am pus pe pat, strangandu-mi picioarele la piept. Am inceput sa plang cu lacrimi amare. De ce a trebuit sa ma mut? De ce mama si-a gasit acest om? De ce a divortat de tata? De ce el nu a vrut sa ma ia cu el? De ce sunt urata de toti? In aceea seara nu am coborat la masa, nici cand mama mi-a batut la usa sa vorbeasca cu mine. Am ignorat-o partial si s-o ignor total, mi-am pus castile de la I-Pod in urechi si am dat la maxim volumul si am inceput sa ascult Ruslana-Dance with the wolves. Am adormit imbracata si cu castile in urechi...
Pe la doua noaptea m-am trezit, din cauza unui tunet si am observat ca incepuse sa ploua. Daca maine v-a fi sub zero grade, v-a ingheta ploaia si dimineata v-a fi ghetus pe strada. O adevarata provocare pentru un skater ca mine. M-am dezbracat de haine, ca sa-mi trag pe mine pijamaua, care era alcatuita dintr-un maiou negru si o pereche de boxeri rosi cu modele negre pe fund. Imi pieptam parul si il prind intr-o coada. Ma bag in pat, dar nu inainte de a-mi pune alarma de la mobil sa-mi sune dimineata. Ma intreb cum sunt elevi si profi? Daca sunt tot asa de idioti ca si Ino, eu ma intorc in Tokyo pe skateboard. Cu dilema profilor si a colegilor am adormit...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...


Ruslana - melodia care o ascultat-o Deida inainte sa doarma

P.S. Ficul contine limbaj vulgar si scene violente sau de sex, deci de aceea am pus avertizarea :D
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 02-05-2010, 12:32 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-12-2010, 04:57 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de KarinaD - 11-12-2010, 07:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Assyria - 11-12-2010, 08:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 31-12-2010, 02:27 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Mariah . - 31-12-2010, 06:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 15-01-2011, 05:03 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 23-01-2011, 07:34 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 28-01-2011, 04:54 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Hanayuki - 29-01-2011, 02:03 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 29-01-2011, 05:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 03-02-2011, 11:53 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-02-2011, 11:20 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 10-02-2011, 09:49 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 11-02-2011, 04:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 11-02-2011, 07:04 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 18-02-2011, 04:28 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 18-02-2011, 05:11 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 25-02-2011, 04:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 25-02-2011, 06:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)