Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's]

#1
Wow!!N-am vazut pana acum un topic despre YGO asa ca am creat eu unulSmile.Ador acest anime si nu-mi vine sa cred ca inca nu era aici nimic.

Deci:

Yu-Gi-Oh este un anime creat de Kazuki Takahashi, care a dat nastere mai multor serii anime cu acelasi joc de carti(duel monsters).
Acest joc de carti numit Monstrii Duelului, unde fiecare jucator foloseste carti pentru a-si distruge adversarul se imparte din 3 serii cu cate un pers principal la fiecare serie.

[Imagine: wallpaper5.jpg]

Yu-Gi-Oh! Monstrii Duelului (Duel Monsters) - Este prima serie,in care il are ca personaj principal pe Yugi Mutou un baiat timid, cu inima buna, elev de liceu si expert in jocurile de noroc, care poseda un spirit in Millennium Puzzle ~o piesa foarte importanta dintr-o colectie care la sfarsitul animeului il ajuta pe Yami sa se intoarca in lumea spiritelor~.Al doilea personaj foarte important si acesta este faraonul fara nume si se intituleaza ca fiind "Yami Yugi" iar mai tarziu Atem(acesta din urma este numele sau real, dezvaluit doar aproape de sfarsitul seriei)o personalitate intunecata tinuta in Millennium Puzzle.Yugi/Yami poate comunica cu anumite spirite din carti de exemplu Kuriboh.Cei mai buni prieteni ai lui Yugi sunt Katsuya Jonouchi (Joey Wheeler), Anzu Mazaki (Tea Gardner),Hiroto Honda (Tristan Taylor) sunt, de asemenea,principali precum si rivalul lui Yugi, Seto Kaiba.
Aceasta serie pune in evidenta evolutia lui Yugi ca duelist,si m-a impresionat foarte mult ca si prietenia este unul din cele mai importante lucruri nu numai duelul.In Primele episoade acestia se lupta pentru anumite vise importante.Animeul contine 224 de episoade.

[Imagine: Yu-Gi-Oh-GX.jpg]

Yu-Gi-Oh! G X ( Generation neXt) il are ca personaj principal pe Judai Yuki (Jaden Yuki in varianta engleza),un baiat energic,cam lenes si pus pe glume care poseda mari talente in duel monsters, care de asemenea poate comunica, cu spiritele de anumite carti ca si Yugi.Acesta intra la Academia de duel in speranta de a deveni noul Rege al jocurilor.
Seria aceasta contine 180 de episoade.

[Imagine: 5ds.jpg]

Yu-Gi-Oh 5d's(5 dragons)- Personajul principal al acestei serii 5D este Yusei Fudo, un duelist geniu provenind din zona Satelite (o zona despartita de orasul New Domino).De data aceasta duel monsters a evoluat pe motociclete4.Rivalul sau este un alt semnatar numit Jack Atlas, care-si tradase prietenii sai, in scopul de a iesi din Satelite si de a se remarca. Alte personaje importante sunt Rex Goodwin, care conduce o organizatie care incearca sa reinvie Crimson Dragon, Aki, un alt Semnatar si duelist psihic care sufera de o personalitate divizata din cauza unor probleme din copilarie, gemenii Luka(si ea fiind un semnatar) si Rua iar putin mai tarziu si Crow(devine si el al 5 lea semnatar)Fiecare dintre ei poarta un semn din Crimson dragon iar acesta ii uneste pe cei 5.
Aceasta serie este inca on-going4

Mie personal mi-au placut toate foarte mult4,voi ce ziceti?
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de SooMin - 03-03-2010, 11:21 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de Arken - 20-03-2010, 08:47 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de Crazy~Tenshi - 25-06-2010, 12:41 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de Shizuka - 20-08-2010, 04:56 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de goddess - 26-01-2011, 02:12 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de Odyssey - 26-01-2011, 09:21 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de MimiÅŸor - 12-02-2011, 07:41 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de Kai - 19-03-2011, 05:47 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de hiimera - 05-01-2014, 10:37 PM
RE: Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's] - de DeDal N. - 27-01-2014, 03:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)