Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Durarara!!] Durarara!!

#2
spoiled.
Parerea mea lol se putea sa nu trec eu pe aici? Deci daca nu faceai tu topicul asta [ chiar am asteptat sa il faci : )) ] il faceam eu, cum se putea ca un anime atat de genial sa nu aiba topic?
Revenind la anime-ul in sine... Stiu ca are doar 5 episoade dar sunt 5 episoade pur si simplu geniale : )) nu stiu de ce dar imi place la nebunie acest anime . Si are si un opening pur si simplu bestial. O grafica extraordinar de buna si un soundtrack minunat. Da , dupa cum se vede am numai cuvinte de lauda pt. anime-ul asta : ))) pentru moment nu am gasit nimic care sa nu imi placa. Call me addicted but this is how it is.
Deci m-am indragostit pana peste cap de melodia de inceput : | [ chiar acum o ascult : )) ] pur si simplu e genial de la cap la coada .N-am ce comneta. Si personajele sunt minunate. La inceput nu imi placea de Kida spre exemplu dar de cand a aparut si ep. 5 si l-am vizionat pur si simplu m-am indragostit si de acest episod : )) cat de tareeeee a fost atunci cand a spus ' bang ' in episodul 5 = )) am murit pur si simplu de ras. Ok inca sunt vie dar a fost atat de cool. Ca si atunci cand a fost atacat de banda aia : ) ) si il luase unul de tricou sa il loveasca. A fost atat de cool <333 omg I love him. Desi personajul nr 1 de la acest anime este Izaya Orihara : )) imi amintesc si acum faza cu telefonul mobil care a fost pur si simplu mult prea amuzanta si tare si cum vreti voi. Cand a zis : Hobby-ul meu nu este sa lovesc fete, insa este sa le zdrobesc telefoanele = )) am murit de ras si cand a inceput sa il calce si sa rada ca un nebun * laughs * chiar a fost super tare. E atat de inteligent si cul si X: frumos si superb si genial si... in fine, intelegeti voi la ce ma refer. Si faza aia cu Shizzy cand i-a dat in cap lui Izaya cu frigiderul = )) si cand i-a zis Izaya daca e suparat pentru ca a dat vina pe el pt. crima aia * laughs * ma deci prea tare jur. Si Shizzy e atat de tare * adorable * chiar si atunci cand l-a lovit nenorocitu ala cu bata in cap = )) ce tare a fost replica pe care i-a dat-- <3 imi place la nebunie faptul ca se relateaza din perspectiva mai multor personaje.
La inceput am crezut ca se va povesti doar din perspectiva lui Mikado [ uau cat mi-a luat sa retin numele asta ] dar ma bucur ca nu s-a intamplat asa : )) nu ca nu ar fi Mikado simpatic, e . Dar tot mai super e sa se povesteasca din perspectiva mai multor personaje.
Cum am mai zis, ideea e geniala. 5 episoade minunate pana acum. De abia astept sa aflu mai multe. Si am mai zis ca ador openingul ? * laughs * Superb <3 O sa mai trec pe aici cand il termin, sau poate si mai curand.

Recomand anime-ul asta oricui, oriunde, oricum : )) e genial.



Răspunsuri în acest subiect
Durarara!! - de nolazy - 07-02-2010, 01:03 PM
RE: Durarara!! - de Teh - 07-02-2010, 01:21 PM
RE: Durarara!! - de Mitzuke. - 07-02-2010, 02:44 PM
RE: Durarara!! - de fumoffuf - 09-02-2010, 05:54 PM
RE: Durarara!! - de Elusive wolf - 14-02-2010, 01:13 AM
RE: Durarara!! - de SooMin - 03-03-2010, 08:44 PM
RE: Durarara!! - de Flaw - 09-07-2010, 02:59 AM
RE: Durarara!! - de OneSkyCloud - 27-03-2011, 11:48 PM
RE: Durarara!! - de βεκi - 28-03-2011, 08:52 AM
RE: Durarara!! - de Sayuuki - 14-04-2011, 08:46 PM
RE: Durarara!! - de DeDal N. - 18-04-2011, 02:02 PM
RE: Durarara!! - de Mao. - 11-03-2012, 09:57 AM
RE: Durarara!! - de Saravis - 13-03-2012, 05:18 PM
RE: Durarara!! - de Agrona - 12-05-2013, 11:28 AM
RE: Durarara!! - de Lokke - 12-05-2013, 01:01 PM
RE: Durarara!! - de Juwels - 17-05-2013, 09:55 PM
RE: Durarara!! - de Crazy~Tenshi - 17-03-2014, 11:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)