Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

`Gazda` de Stephenie Meyer

#7
Okay, so citind, dintr-o eroare fatala comentariile de mai sus, au dus doar la inevitabila crestere in ceea ce priveste asteptarile mele de la carte. Probabil trebuia sa trec pe aici doar in momentul in care aveam cartea terminata doar ca I couldn't help.
So, dintr-o alta eroare fatala si declick mintal, am luat cartea de la biblioteca pentru ca arata foarte bine acolo - okay mint, eram chiar curioasa ce a scos Meyer dupa toata tevatura inutila care a fost Twilight si iata-ma aici, chinuindu-ma cu ceva care acum mi se pare bunicel, acum mi se pare absolut fascinant de lame.
Firstly am fost super incantata ca nu stiam sa apara ceva care sa continue lucrarea respectiva, insa, cum de ce ti-e frica nu scapi, Meyer are in plan inca 2 volume as a continuation of this. And that was a total turn off.
Inceputul cartii a fost, destul de catchy, zic eu. A indus o oarecare stare de suspans si de curiozitate, insa cum suntem obisnuiti cu Meyer, stilul ei se rezuma la a da pe tot din prima clipa, cum s-a intamplat si in lucrarea de fata. Cu toata nemultumirea am ajuns mai departe unde, deloc surprinzator am dat de povestea tipului batran si a fetei tinere (putina exagerare aici), un echivalent al experientei/ neexperientei care m-a frapat considerabil. tipul stie ce face ce vrea, ea nu. Ea simte ceva pentru el si vrea sa treaca la pasul urmator, el nu- de teama ca probabil o va rani sau ceva la fel de Edwardian.
Asa probabil o sa mai dau un edit dupa ce termin cartea...si o sa imi exprim un adevarat punct de vedere format complet. Pana atunci chiar sper ca Meyer sa vina cu ceva bun in peisaj pentru ca I'm gonna finish this ...book.

Cat despre film, aparent au inceput si auditiile pentru cast. Hopefully o sa fie mai bun decat Twilight, cum chiar ma astept si de la urmatoarele volume din carte ^^
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.




Răspunsuri în acest subiect
`Gazda` de Stephenie Meyer - de Nya. - 05-02-2010, 06:53 PM
RE: `Gazda` de Stephenie Meyer - de Elusive wolf - 05-02-2010, 07:06 PM
RE: `Gazda` de Stephenie Meyer - de Me†al. - 05-02-2010, 10:13 PM
RE: `Gazda` de Stephenie Meyer - de Leontina - 06-09-2011, 07:21 PM
RE: `Gazda` de Stephenie Meyer - de Ada - 16-09-2011, 10:26 PM
RE: `Gazda` de Stephenie Meyer - de Chlo - 29-09-2011, 11:05 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)