Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pl@ce fik?^^
dA
16.67%
1 16.67%
nO
83.33%
5 83.33%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Poveste SaSuSaKu

#6
Pai am vazut ca e o poveste noua pe site si am intrat sa vad despre ce e vorba . Dupa ce am citit cateva randuri mi-am dat seama ca povestea e plagiata . Am citit-o acum un an de zile si povestea era terminata atunci . So ... nu cred ca ai scris tu aces fic . E greu sa-ti pui capul la contributie ?! Incearca ! Bine , acum sa criticam putin ... mai mult !



In primul rand , faci repetitii . Evita-le pe cat posibil !
In al doilea rand , ai foarte foarte multe greseli de tastare ! Inteleg ca toata lumea le face , insa incerca sa la reduci numarul !
Nu mai pune mai mult de un semn al exclamarii , intrebarii ! Nu este nevoie ! Un singur semn al intrebarii sau al exclamarii este suficient .
Dialogul este SEC ! Intelegi ?! Este S-E-C ! Nu atrage deloc cititorul ! Dialogul , cel putin pe mine , nu m-a atras deloc ! Incearca sa dezvolti replicile , sa faci propozitii mai lungi !
Actiunea este VARZA ! Ai trecut prea repede peste tot ce era important .
Descrierea , hmmm ... NU EXISTA ! Tu scrii la persoana I , ai putea oricand descrie sentimentele Sakurei . Si daca descriai hainele , sau cum arata o persoana era bine . Adica ele s-au indragostit de Sasuke Uchiha , dar nu n-ea pus cum arata acesta . Foloseste epitetul . Incearca sa descrii fiecare detaliu in parte cat mai bine .
Nu mai scrie NIMIC in paranteze !
Pune declaratia la inceputul ficului altfel va fi inchis !

P.S. Pentru a ne dovedi ca ficul nu este plagiat ar fi bine sa ne dai site-urile pe care " l-ai " postat si sa ne zici si numele de user .



Răspunsuri în acest subiect
Poveste SaSuSaKu - de Kuk! - 20-10-2009, 07:37 PM
RE: Poveste SaSuSaKu - de Shadow. - 20-10-2009, 07:51 PM
RE: Poveste SaSuSaKu - de Miyuki - 20-10-2009, 07:59 PM
RE: Poveste SaSuSaKu - de Lye - 20-10-2009, 08:15 PM
RE: Poveste SaSuSaKu - de Isa-chan - 21-10-2009, 07:32 AM
RE: Poveste SaSuSaKu - de Sakura_night_girl - 21-10-2009, 09:54 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O poveste de iarna [SasuSaku] Mimi. 10 10.407 05-02-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Sasusaku-o poveste romantik :) anime_sexy_girl 12 23.550 11-12-2008, 08:49 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)