Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate

#1
Am deschis acest topic,la fel cum zice si titlul:-D,ca sa aflu care sunt clanul/clanurile voastre preferate din Naruto.

Am sa dau si cateva exeemple de clanuri:
1.Clanul Aburame(Membru:Aburame Shino si alti)
Acest clan a facut un "pact" cu mai multe insecte care traiesc in acea persoana si se hranesc cu chakra acelei persoane.In schimb acele insecte pot fi folosite oricand in lupta si se supun mereu.Nu mai exzista foarte multi membri in acest clan,se banuieste din cauza unui razboi cu un alt clan care folosesc insectele.

2.Clanul Akimichi(Membru:Choji si alti)
Membri clanului Akimichi sunt din nastere grasi,pentru ca hranesc chakra cu caloriile lor si asa pot folosi atacuri secrete(corpul lor poate deveni o minge uriasa).Acest clan este foarte apropriat de clanurile Nara si Yamanaka si formeaza echipa Ino-shika-Cho.

3.Clanul Hyuuga(Membrii:Hinata,Neji si alti)
Acest clan e cel mai vechi dar si cel mai puternic si este impartit in clanul prinicipal si cel secundar(sper ca m-am exprimat corect:-D),iar cel secundar trebuie sa-l slujeasca pana la moarte pe ccel principal.Este unul din Clanurile care foloseste un Kekkeigenkai(Byakuganul)

4.Clanul Inuzuka(Membru:Kiba)
Fiecare memebru are un caine sau un lup care sa-l slujeasca chiar si in lupta.Membrii acestui clan au simtul mirosului excelent.

5.Calnul Nara(Membru:Shikamaru)
Cei mai multi membri al acestui clan sunt foarte lenesi,dar in schimb foaarte destepti!Ei isi maresc umbra pana la adversa si au control asupra acesta.

5.Clanul Uchiha(Membru:Sasuke)
Impreuna cu Clanul Hyuuga,clanul uchiha se afla printre cele mai puternice clanuri din Konoha.Kekeigenkai-ul acestui clan este Sharinganul.Acest sharingan poate copia orie tehnica,si poate fi folosita de purtatorul Sharinganului.

6.Clanul Yamanaka(Membru:ino)
Acest clan poate sa-si trimita sufletul intr-o alata persoana si poate castiga control asupra acesteia.In aelasi timp corpul celui care se foloseste de aceasta tehnica va ca cel a unui om mort.

Bineinteles ca sunt mai multe clanuri dar eu am dorti sa le scriu doar pe acestea.Daca va place un alt clan care nu se afla pe aceasta lista,nu-i nimika;-)

Lista mea arata am asa:

1.Clanul Nara

2.Clanul Inuzuka

Asta e lista mea:-D



Răspunsuri în acest subiect
Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate - de JustMeRin - 30-03-2008, 05:51 PM
RE: Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate - de Shi`Kamaru - 04-04-2008, 08:49 AM
RE: Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate - de *Chibi Zuzu* - 04-07-2008, 08:57 PM
RE: Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate - de *ILY Yaoi Maniac* - 01-01-2011, 05:09 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 personaje preferate Tenshi_Angel 83 51.261 15-08-2015, 05:02 PM
Ultimul răspuns: Kanra
  Care este... Lye 20 16.309 19-08-2011, 12:03 AM
Ultimul răspuns: Alicia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)