Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kyuubi vs. Shukaku

#6
Parerea mea e ca a voastra si am si argumentele : Shukaku sau Ichibi sau cum vreti sa-i spuneti este demonul primar si totodata primul alungat cand a avut loc separarea lui 10 cozi.Este mai intept, dar si enervant.Orgoliul sau este mai puternic decat orice, creand o distanta considerabila intre el si Jinchuriki.Cum demonul nu este niciodata separat de Jinchuriki, exista slabe sanse sa existe o conexiune intre acestia si ca urmare, neputand lucra in echipa, fiecare luptand pentru el ,isi scad relativ puterea reciproc.Chiar si in cazut in care s-ar intelege bine, din infatisarea lui rezulta ca punctul lui forte este atat apararea, cat si atacul UNIC( are doar o coada)In plus, daca Jinchuriki-ul este lovit sau trezit,Shukaku este nevoit sa se retraga.Astfel, ei nu vor lupta niciodata deodata,ci doar pe rand,insa trezirea brusca reprezinta punctul slab al lui.
Kyuubi sau Kurama detine noua cozi, reusind sa realizeze pana la 4 atacuri simultan, folosindu-si ultima coada pentru aparare.Desigur, atacul va pierde din putere,aceasta impartindu-se in 4.Totusi, rezultatul va fi destul de puternic.Kurama are si el un dezavantaj10oate fi usor dominat de Sharingan.Cat despre JInchuriki,(naruto)este posibila o intelegere si lucrul in echipa,amandoi lucrand simultan.
Ca sa fie mai simplu, ganditi-va ca Shukaku este demon al intunericului.Kyuubi detine atat al intunericului(inauntrul sau),cat si al luminii(exteriorul)Deci cine va castiga este teoretic evident.Cum clanul Uchiha nu apartine nisipului,se poate spune ca Kyuubi nu are niciun dezavantaj, decat daca campul de lupta ar fi in nisip.Cam atat !!!!!!!
[Imagine: ItachiSig.jpg]








Răspunsuri în acest subiect
Kyuubi vs. Shukaku - de Lye - 13-03-2008, 02:28 AM
RE: Kyuubi vs. Shukaku - de Mitzuke - 19-08-2008, 08:50 PM
RE: Kyuubi vs. Shukaku - de Kuromi - 05-05-2009, 05:35 PM
RE: Kyuubi vs. Shukaku - de sakura4ever - 25-05-2012, 02:19 PM
RE: Kyuubi vs. Shukaku - de Mykoto - 26-06-2012, 08:20 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)