Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Katekyo Hitman Reborn !] Katekyo Hitman Reborn !

#5
Future arc tocmai s-a terminat in manga, eu acum astept sa vad ce planuri mai are Amano-sensei. Eu fiind cititoare de manga in principal, m-am apucat de el si din animenu am vazut decat primul episod. In schimb, ca sa stiu vocile personajelor, ascult character songs [which are blooming with yaoi fangirl fuel, btw, nu ca nu mi-ar conveni].

Actiune mi se pare prea epica sa incerc sa o descriu. Adevarat, se cam intinsese cu Future arc, dar s-a incheiat fix cand m-am saturat eu de el. 5 stars for that.

Personajele sunt monumentale, fiecare are personalitatea perfect pronuntata. E amuzant cum Tsuna trece prin tot felul de lupte si aiureli [shit happens, right, Tsuna?] ca sa devina Decimo, dar el CU SIGURANTA NU VRE ASTA sau sa aiba vreo legatura cu mafia xD Si apar si epic quotes, of course: VOOOOOOOOOOOOOOIIII [Squalo], Bite you to death[Hibari] si Kufufufufufu [Mukuro].

Varia is an awesome disfunctional family xDDD [See Lusuria].

Personajul meu preferat e Superbi Squalo *heart* Man, I can't get enough of him and his 'voi'. And the constant shitty treatment he gets from Xanxus. Alti preferati: Hibari [din cauza lui citisem la inceput mangaul, dar lucrurile s-au schimbat cand Squalo highjacked that fishing boat lol], Yamamoto, Xanxus, Fran, Dino [ you can't get more epic than him, seriously],Spanner [SUPANAH], Ganma.

Trebuie mentionat ca nu imi place niciun personaj negativ din poveste, spre deosebire de alte fandoms ale mele o_o <gth, byakuran.>



Răspunsuri în acest subiect
Katekyo Hitman Reborn ! - de nolazy - 23-11-2009, 04:23 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de YamaMina - 27-01-2010, 01:47 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Teh - 05-02-2010, 02:35 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Mitzuke. - 22-03-2010, 12:20 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Shiva - 26-03-2010, 10:49 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Rouge - 15-08-2010, 11:14 PM
RE: Katekyo Hitman Reborn ! - de Chriss - 09-08-2012, 02:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)