Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The vampire life

#2
O sa-ti scriu aci' ce m-a deranjat :-? Ai foarte multe greseli de tastare si exprimare. Nu stii sa folosesti semnele de punctuatie si ar trebui sa stii ca inaintea lui 'dar' se pune intodeauna virgula [ sigur ca asta se aplica si-n cazul lui 'iar' ]. uhm, nu inteleg rostul primei liniute de dialog :-? mda, am vazut si cateva repetitii si am mai observat ca nu stii cand sa pui al doilea 'i'. S-a mai spus, dar nu-i nimic, repet si eu ^^ descrierea este de-a dreptul banala, actiunea este grabita - sari de la o chestie la alta :| -, dialogul este praf :|.
Asta nu-i capitol ^^ incearca sa-l faci mai lung, cu mai multe figuri de stil - ca cititoru' sa simta ce simte personajul, nu sa-si dea palme cand citeste :-? - Ah, la inceput de propozitie, chiar daca ai linia de dialog in fata, se incepe cu litera mare ^^ sigur ca si substantivele proprii se scriu tot cu litera mare : ) Uhm, dragele mele, naratiunea exista, ca altfel nu ati mai citi ce a scris el/ea, ca doar naratiunea este un fel de povestire :-?, deci practic el/ea a povestit ceva, doar ca trebuie sa lucreze mult mai mult ^^ adica sa-si revizuiasca vocabularul si o sa fie mult mai ok :-?
Well, iti urez succes in continuare ^^
I'm not insulting you. I'm describing you.



Răspunsuri în acest subiect
The vampire life - de scorpion007 - 16-03-2010, 12:24 AM
RE: The vampire life - de Kido - 17-03-2010, 03:30 PM
RE: The vampire life - de Elina - 17-03-2010, 04:34 PM
RE: The vampire life - de What's my NaMe?? - 17-03-2010, 07:48 PM
RE: The vampire life - de Whisky - 19-03-2010, 08:14 PM
RE: The vampire life - de MisS.sAdiStic - 20-03-2010, 01:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.974 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)