Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My one shots

#3
Well, am facut un nou one shot ...

Pasiunea - noaptea cu-n vampir.

Ce este pasiunea ?
Pasiunea este un foc.
Pasiunea este presentimentul iubirii.
Pasiunea este o febra a mintii.
Ea n-are nevoie de motivari, nu cere sa fie inteleasa. …

Oare, oamenii pot convietui cu vampirii ? Depine … Vampirii pot fi pasionali, draguti sau violenti. Unii pot sa-si controleze setea de sange, dar altii nu, devorand sangele oamenilor nevinovati.
De 19 ani, tot mai multe fete, sunt controlate de cineva … Dar de cine ? Fetele sunt gasite in casele lor, fara vreo rana, dar cu urme de dinti pe gat si vorbind despre pasiune. Este vorba despre un vampir ? Poate …

Este noapte. Luna vegheaza cerul. Este liniste. La ora aceasta toata lumea doarme. Luminile sunt stinse. Pe strada, doar felinarele lumineaza. In linistea deplina a noptii, se aud niste pasi. Cine are curajul sa iasa afara ? Noaptea, strada devine teritoriul vampirilor.
O fata si-a facut curajul sa iasa pe strada. Insa, nu stie cine o pandeste.
- Mai, mai, mai … Pe cine avem noi aici ? se aude o voce.
- C-cine esti tu ? intreaba fata speriata.
- Eu ? Eu sunt Toshiro. Si tu esti …
- Melina.
Necunoscutul iese din umbra, uitandu-se la fata. Ochii negri, parul lung si saten, picioare frumoase. Nu se poate controla. Cu o viteza incredibila, apare in fata fetei si schiteaza un zambet care da de banuit.
- Si, ce gust are sangele tau ? Cred ca este bun, la cum arati …
- Mmm, d-de ce intrebi asta ?
- Orice vampir intreaba asta …
- Vampir ?
- Da … Ma lasi sa-ti beau sangele ?
Melina se sperie si fuge repede, spre blocul unde locuieste. Toshiro o urmareste calm. Fata nimereste intr-un final cheia potrivita si intra in scara blocului. Vampirul alearga dupa ea, cu viteza si o prinde din urma. Satena se impiedica si cade pe scari. Se loveste la umar. Toshiro o ia in brate si o duce la ea acasa. O pune pe pat si o priveste.
- Mmm, capul meu … Ce cauti tu aici ?
- Ma distrez !
Toshiro o saruta pe Melina si ii cuprinde mainile. Fata se zbatea, dar fara rezultat. Dandu-si seama ca nu poate sa scape, nu se mai impotriveste si raspunde sarutului. Pasiunea, caldura, tandretea se simtea intre ei. Stia ca sangele-i va fi devorat, Dar se simtea bine alaturi de el. Alaturi de un necunoscut.
Melina simtea dintii lui Toshiro, pe gatul ei fin. Simtea durere, dar totusi ii placea. Vampirul ii devora incetul cu incetul sangele. Fata scoate un geamat, apoi lesina.
Dupa cateva ore, se trezeste intinsa pe pat, cu o durere de gat. Toshiro i-a lasat un mesaj.

“ Cand o sa citesti acest mesaj, eu probabil imi petrec noapte cu alta fata, beau sangele altei fete. Dar sa stii, iubito, ai un sange delicios. “

Melina priveste in jos. O lacrima i se scurge pe obrazul cald. Zambeste …
- Hmm … Nu sangele meu este delicios. A fost doar pasiune … Pasiune …

Inca o fata a intalnit un vampir. Inca o fata a petrecut o noapte cu un vampir. Pasiunea loveste din nou !
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).























Răspunsuri în acest subiect
My one shots - de Nami - 12-03-2010, 07:05 PM
RE: Nanami-chan's one shots - de Denny - 13-03-2010, 09:25 AM
RE: Nanami-chan's one shots - de Nami - 13-03-2010, 01:03 PM
RE: Nanami-chan's one shots - de Nami - 25-03-2010, 09:17 PM
RE: Nanami-chan's one shots - de Nami - 26-03-2010, 10:58 PM
RE: My one shots - de Nami - 07-04-2010, 08:07 PM
RE: My one shots - de Nami - 03-05-2010, 07:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)