Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce manga alegi?

#5
Hmm, să vedem.
Dacă mă întrebai de Skip Beat anime*-ul, atunci nici nu încăpea discuţie şi îl alegeam. Însă, fiind vorba de manga, nu este acelaşi lucru. Ştiu că am încercat mai de mult să o citesc, după ce am văzut anime-ul şi nu am reuşit. Mi se părea cam greu de citit, poate pentru că deja ştiam cam ce o să se întâmple şi eram familiară cu story-line-ul : - ? ăh, în fine am încercat să citesc de la început şi de la un anumit capitol, cam de unde am înţeles că s-ar continua povestea de unde a rămas anime-ul DAR sincer nu am reuşit . Nu mi-a plăcut atât de tare.
Aşa, cât despre Strobe Edge m-am apucat să o citesc mai devreme pentru că aveam chef de altă manga : )) cum aştept să apară capitole la cele pe care le citesc şi sunt ongoing , şi nu mai apar odată . Enfin, ideea este că am încercat să citesc şi mi s-a părut destul de ok. Făcând o comparaţie cu Skip Beat manga, în cazul de faţă, mi se pare o manga mai uşor de citit. Povestea nu mi se pare cine ştie ce extraordinară până acum dar am găsit deja un personaj, hei două de fapt, care să îmi placă. În special Daiki, I so like him . Mi-a plăcut cum a început manga-ul, foarte plăcut şi liniştit. Cât despre grafică... nu mi se pare atât de excepţională şi deosebită , dar merge. Mda, adică ... nu mi se pare cea mai bună de până acum sau extrem de atractivă, dar nu este nici ca şi cum ar fi urâtă. E ok, plus că decurge lin povestea şi e uşor de citit [ aşa mi se pare mie ]. În comparaţie cu Skip beat care mi s-a părut ceva mai greu de citit şi o recunosc - nu am citit-o, voi alege Strobe Edge pe care momentan o urmăresc.

next : The One Versus Nana



Răspunsuri în acest subiect
Ce manga alegi? - de Teh - 05-02-2010, 02:45 PM
RE: Ce manga alegi? - de Nami - 08-02-2010, 09:18 AM
RE: Ce manga alegi? - de Teh - 09-02-2010, 12:55 AM
RE: Ce manga alegi? - de X.illusion - 12-02-2010, 02:16 PM
RE: Ce manga alegi? - de Teh - 20-02-2010, 08:02 PM
RE: Ce manga alegi? - de Me†al. - 20-02-2010, 08:27 PM
RE: Ce manga alegi? - de A'Svear - 22-02-2010, 11:39 AM
RE: Ce manga alegi? - de Teh - 20-03-2010, 02:30 PM
RE: Ce manga alegi? - de Dementhal - 02-05-2010, 08:12 PM
RE: Ce manga alegi? - de Aylin - 16-05-2010, 10:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)