Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STOP! violentei impotriva animalelor

#41
Oh, sunt o fană a animalelor.Ţin foarte mult la drepturile lor şi mi-aş da viaţa pentru pentru a nu mai fi rănite, omorâte.Am vrut să devin vegetariană şi chiar am vorbit cu cineva de la PETA (ştiţi, o asociaţie din America, care apără drepturile animalelor->twitter rocks !) pentru sfaturi şi ce pot spune părinţilor pentru a fi de acord.Problema este că nu pot până nu mă mut de aici şi voi locui singură cu o prietenă, in septembrie.Până atunci, nu pot deveni vegetariană.Pentru animale orice, orice animal, chiar şi cel mai urât, scârbos di lume.Nici un animal nu merită să moară pentru nişte ţoale jegoase, care în ani, vor fi aruncate la gunoi.Animalul este şi el un sufleţel ! Nu merită să fie mâncat de oameni.Chiar dacă asta este legea naturii, cel mai mare decât unul mai mic, trebuie să-l mănânce, dar noi nu suntem animale, deci putem gândi, avem raţionalment.Şi pentru ce omoară analfabeţii ăia animale ? Pentru amuzament ? Aceia, merită, pe bună dreptate să moară arşi pe rug sau îngropaţi de vii. (Mda, Evul Mediu .) Nimeni altcineva decât ei nu trebuie să fie chinuiţi.Animalele ? Ce vină au ele ? Şi ele au un suflet şi trebuie să le iubim.Iar sataniştii, care, din câte am înţeles, fac sacrificii pe animale <-> satana nu există, se închină la nimic, omoară animale degeaba.

Cum spuneam, animalele nu merită să moară pentru nimic.Mi-am propus să devin vegetariană pentru a face parte din cei care apără drepturile animalelor.Cum vi s-ar părea ca -> http://i46.tinypic.com/10z1v8o.jpg acest animăluţ, lăsat în frig de stăpâni şi luat în grijă de o firmă de adopţii, să fie omorât în chinuri groaznice ? Din punctul meu de vedere, cei care fac asemenea lucruri au o minte morbidă.Numai când mă gândesc cum ar ţipa acest căţeluş (Frida) de durere şi cerând îndurare de la nişte .. nişte ... Nu ăştia nu pot fi numiţi oameni.Nici animale.Ăştia sunt nişte nimicuri, fără viaţă socială, fără nimic.Fără sentimete.Aceste nimicuri merită să moară în chinuri groaznice, o daa, chinuri groaznice pentru fapele ăstea.Am văzut acum vreo 2 ani cum un ţărănoi îşi bătea calul cu sălbăticiune ... Am început să plâng.. Pe 23 octombrie 2009, pisicile mele, Pufi (birmaneză, fiica lui Kathy) şi Kathy (siameză, mama Pufoasei) mi-au fost luate şi omorâte pentru că Pufi mânca pui.Pe lângă asta, mi-a omorât şi cele 2 găini. Una mi-a omorât-o, rupându-i gâtul şi ... lăsând sânge prin iarbă iar pe una a luat-o şi evident, pentru a o mânca.Acele pisici însemnau totul pentru mine.În ziua aceea, când am ajuns acasă, am avut o criză.Mă durea inima la propriu.Plângeam necontenit, am ieşit în stradă şi ţipam plângând în hotote„Pufi, Kathy, iubitele mamii, veniţi la mine, vă rog, veniţi înapoi, vă rog ! ” (omg, mi-au dat lacrimile).Am suferit foarte mult şi sufăr în tăcere, de atunci.

În concluzie, lupt pentru animale, pentru toate pentru că le iubesc cu toată fiinţa mea.Nu merită să moară nici un animal.Voi apăra drepturile animalelor şi mi-ar place ca şi la noi să existe drepturi ale animalelor.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)



Răspunsuri în acest subiect
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de tsubaru - 24-09-2007, 11:28 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 12-10-2007, 09:51 AM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 14-10-2007, 03:24 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 14-10-2007, 05:44 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Nyappy Angel - 18-10-2007, 03:02 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 18-10-2007, 03:11 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Nova - 19-10-2007, 11:12 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Lye - 30-11-2007, 06:38 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Games Master - 10-08-2008, 11:19 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de yulobo - 25-11-2008, 05:32 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Muse - 08-02-2009, 09:39 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de yulobo - 29-03-2009, 08:54 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~ Floare albastra ~ - 30-12-2009, 06:08 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Ayuka - 15-02-2010, 03:42 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)