Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prinsa in panza de paianjen

#17
Am [re]venit...:">
Intarziere?...Daa stiu ca am, si inca cum :(
Ma veti certa? Probabil, tot ce se poate :)) Dar va rog nu prea tare...
Ingerul ce avea grija de mine, azi s`a sinucis :))


Si acum nextuu` :x

Gabriella [Ella]:
Dupa ce scap din mainile nebunului, fug ca disperata, pana ajung in fata usii. Intorc cheia in broasca si deschid disperata usa. Dau buzna in propriul meu apartament, desi…e al meu.
Sa nu credeti ca sunt o lasa. Nu, chiar nu e asa, de fapt sunt destul de curajoasa pentru o fata asa naiva ca mine, si poate chiar putin nesimita. De ce? Poate pentru ca am avut mereu tot ce mi-am dorit, sau poate pentru ca doar zambetul meu inebuneste baietii…Nici eu nu stiu mai exact.
Dar sa revin…Victor, va amintiti de el, noul meu coleg de banca, m-a cam speriat sincera sa fiu. Fiind virgina, nu vroiam sa fie asa, pentru prima data. Visez sa fie cu totul altfel, nici decum asa brutal intr-un loc intunecat de pe strada.
Dar incerc sa uit. Promit. Ma duc sa fac un dus, mereu ma face sa ma simt mai bine. Dau drumul apei calde, apoi pasesc usor in dormitor pentru a-mi lua niste pijamale. Imi pregatesc patul, uscatorul de par, peria speciala, placa si toate cele trebuincioase pentru par. Intre timp cada se umple asa ca trebuie sa opresc apa.
Imi indepartez hainele, si intru cu grija in cada. Ma intind si imi rasfat tot corpul cu gel de dus..Desigur, visatoare ca intotdeauna.
“O Doamne, ma saruta…”
Cling-Clong! Cling-Clong! Fir-ar sa fie, e cineva la usa! Ma ridic nervoasa din cada si imi i-au halatul pe mine, indreptandu-ma catre usa. Deschid nervoasa pregatindu-ma sa injur.
-La dracu! La ora asta deranjezi tu oamenii?
-Scumpa, eu deranjez? Ai idee cate fete ma vor la ele acasa?
-Ei bine, scumpule, tu ai idee ca eu nu sunt acele “cate fete”?
-Lasa ca stiu eu, nu ai frica, stiu mai multe decat ar trebui. Si nu ma invite inauntru?
-Sigur ca nu! De ce dracu as face-o?
-Pai suntem colegi, si poate imi explici si mie la matematica putin…Apoi combinam invatatul cu placerea si…
-Si tine-ti gura si cauta pe altcineva.
Deja ma enervasem, desi trebuie sa recunosc ca e foarte interesant tipu` si ma atrage, si vai de mine Ella, ce tampenii indrugi?
-Hai scumpa, ca eu am plecat. E clar ca nu vrei “actiune” in seara asta si eu nu vreau sa te fortez. Nopate buna.
Am ramas masca. Nu vrea sa ma forteze, Dumnezeule, poate tine la mine, si mai bine nu-mi mai fac iluzii.
-Ok…Noapte buna.
Am inchis usa in urma lui, dar nu am mai intrat in cada. Am intrat in dormitory, mi-am uscat parul cu uscatorul, m-am pieptanat, mi-am intins parul cu placa apoi m-am bagat in pat si am adormit imediat.
Dimineata a sosit cu pasi repezi, aducand soarele inapoi in “tronul” sau. Mi-am facut siesta de dimineata, apoi m-am imbracat cu ce mi-a venit la mana, observand ca sunt in intarziere.
Imi i-au geanta si ies repid pe usa. Peisajul pana la scoala a fost …habar nu am! De ce?
Pentru ca am fugit tot drumul, pentru ca sunt in intarziere.
Te enerveaza “de ce”-ul meu? Si ce daca?...
Ajunsa in clasa ma trantesc in banca, bucurandu-ma ca profesorul inca nu a venit. Dar nici Victor nu a ajuns inca…
Of oricum nu`mi pasa, desi vreau sa vina aici, vreau sa-l vad, nu stiu de ce. Prima ora a trecut si Victor nu a ajuns. Cand toate sperantele mi-au pierit…Usa s-a deschis si eu…M-am pierdut in ochii lui . . .
S-a asezat la locul lui si m-a privit cu ochii aceia in care inotam si tot nu oboseam.
Dumnezeule, sunt o fata matura, nu ma uit la fiecare coleg..."Dar nu e fiecare coleg"....
Asa e...Nu e fiecare coleg, e Victor, si e adorabil, e dragut, e matur e cu picioarele pe pamant..
Of, sper sa nu ma indragostesc de el, desi cred ca deja am facut`o.
-Neata Ella. Imi spune el sec si plictisit.
-Neata Victor. Il salut si eu rosie ca o ....rosie....



Răspunsuri în acest subiect
Prinsa in panza de paianjen - de Eve. - 04-11-2009, 10:19 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Yumina - 05-11-2009, 05:28 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Abbeh. - 05-11-2009, 07:24 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Berry. - 05-11-2009, 07:48 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Yumina - 05-11-2009, 08:53 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Abbeh. - 05-11-2009, 09:29 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Eve. - 08-11-2009, 10:55 AM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Yumina - 08-11-2009, 11:59 AM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Abbeh. - 08-11-2009, 01:36 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Yumina - 08-11-2009, 02:14 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Abbeh. - 08-11-2009, 10:13 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Eve. - 14-11-2009, 07:19 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Yumina - 14-11-2009, 09:24 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Eve. - 18-12-2009, 09:33 PM
RE: [Prinsa in panza de paianjen] - de Abbeh. - 26-01-2010, 08:41 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umbre pe panza DreamGirl 1 2.607 18-10-2013, 09:42 PM
Ultimul răspuns: kannaary
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 3.203 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist


Utilizatori care citesc acest subiect:
7 Vizitator(i)