Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dark secret

#1
Disclainer: Nu detinem nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma intamplarilor.

Acest fic e facut in colaborare cu sys ellamanu. Vrem sa va spunem de pe acum ca, in urma alegerii, eu povestesc din perspectiva Sakurei, iar sys, pentru ca asa a ales, din a lui Sasuke. Speram sa va placa si asteptam comentarii.


O mica introducere in lumea vampirilor

Ochi mei verzi se deschideau privind direct in fata, catre ceasul mare si vechi de pe peretele din fata sicriului meu. Priveam cum ceasornicul care ma trezea in fiecare seara exact la ora opt si un sfert de mai mult de trei sute de ani isi facea treaba inca o data. M-am ridicat din cutia din lemn de fag, inauntru inzestrata cu matase alba. Am deschis usile vechi de la dulap, acestea scotand un murmur deja obisnuit urechilor mele. Inauntru erau frumos aranjate haine de culoare neagra pe umerase. Mi-am luat din el o bluza neagra de bumbac, pestea ea punandu-mi un maieu din piele, negru si stramt. O pereche de pantaloni negri, luciosi si fini, din piele. In picioare, o pereche de papuci de culoarea abisului, cu putin toc. Am inchis usile, privindu-mi mana. Culoarea alba pe care o avea zi cu zi era perturbata de praf, din cauza manerelor. Am oftat si am deschis geamul, sarind pe el si luandu-mi zborul catre cel mai inalt bloc din Tokyo.
Orasul era puternic luminat, insa, zburam destul de sus incat lumina sa nu imi faca nici un rau. Masinile se miscau greoi pe strazile aglomerate iar trotuarele erau umplute pana la refuz de ’’insecte’’. M-am asezat pe marginea acoperisului, picioarele miscandu-le inainte si inapoi. Parul meu lung si roz era mangaiat de bataia vantului racoros. Stand acolo, imi veni in minte o scena de acum mult timp, prin care am trecut si nu as dori nimanui sa treaca prin asa ceva.
Stateam acolo, inconjurata de subordonatii tatalui meu. Acesta se indrepta spre mine si imi spuse la ureche ca nu trebuie sa ma tem pentru ca acesta este destinul meu. Am simtit apoi o muscatura puternica la gat si am tipat cat m-au tinul plamanii. Pe atunci aveam numai optusprezece ani. Chiar de ziua mea, tatal meu mi-a facut un cadou inimaginabil. Mi-a distrus viata normala de om pe care o avusem pana atunci insa cu mici aspiratii din cauza celor care m-au conceput, facandu-ma sa ii iau locul, domnind peste vampiri.
-Sakura, incepand de azi, tu vei conduce neamul nostru, un neam neimfricat, cu putere asupra oamenilor. De azi inainte, tu esti regina vampirilor. Dupa aceste vorbe un tunet se auzi de afara si un traznet lovi pamantul cand tatal meu se prabusi la podea, mort. Atunci am inceput imi plang singura de mila, nestiind cum sa conduc un clan intreg, un neam, o comunitate speciala in felul ei prin traditii si secrete, slabiciuni si putere. Cand insa mi-am ridicat privirea, am vazut toti vampirii din jurul meu cum stateau inchinati in fata mea, numindu-ma regina lor. Atunci m-am ridicat in picioare si am jurat de fata cu toti, hotarata, ca nu voi mai plange si ca ii voi conduce cum voi putea mai bine, astfel incat sa devenim cel mai puternic neam din cate exista.
Apoi... a urmat mama. Ea a fost ucisa cu salbaticie de un varcolac, care avea niste conturi de reglat cu familia noastra...
Flashback
Stateam acolo, imediat dupa incoronarea mea. Mama era intinsa pe jos, plina de sange si fara viata. Cea mai draga persoana in viata oricarui fiinte, mama, era moarta din cauza unui psihopat care are ceva cu neamul nostru. De ce tocmai mama ? Ea nu mai avea acum nici o legatura cu regalitatea, asa ca de ce ar avea cineva treaba cu ea ? Nu inteleg. Nu puteam pleca de unde eram. Vampirii ma tineau. Se temeau ca nu cumva sa patesc ceva si sa ramana fara conducator, eu fiind ultima membra a familiei regale de fampiri
End flashback
Am strans din pumn, mijind ochii suparata. Deja strazile incepeau sa revina la normal, fiind mai putin populate. Insa, intre lumini si beculete colorate, am zarit o persoana care fugea alarmata spre casa. Inima incepu sa ii bata cu putere, facandu-ma sa zambesc. In clipa urmatoare am sarit de pe acoperis si am inceput sa alerg dupa acel barbat. Intr-un final a dat sa mearga in dreapta, pe o alee intunecata crezand ca va scapa. Atunci am intrat si eu acolo si am putut sa ii aud mai bine inima care deja statea sa ii crape oasele cutiei toracice, sarind de la loc. Am scos un sunet amuzat si i-am spus sa iasa. Acesta era deja ingrozit de-abinelea. Am sarit intr-un copac si l-am aruncat jos din el, sarind deasupra lui.
-Ce credeai, insecta ? Ca scapi asa de usor crezand ca te poti ascunde ? Mare greseala. Ei bine, sper ca ai sange bun, am spus acoperindu-i gura cu mana dreapta iar cu cea stanga i-am indepartat guleruld e la camasa alba pe care o purta, muscandu-l de baza gatului. Sangele sau, ca si a celorlalte insecte avea un gust dulce, bun si hranitor pentru noi, vampirii. Coltii mei trageau adanc lichidul vital al victimei, secand-o de puteri. Intr-un final insa l-am lasat, vazand cele doua urme de dinti pe care i le-am facut. Mi-am sters buzele rosii si picatura de sange ce mi se prelingea pe barbie de la gura, plecand de acolo lasandu-l pe barbat in mijlocul aleei. Pe strada, o biata insecta care se uita foarte ciudat la mine. In ochii ei se zarea teama. Corpul ii tremura din toate incheieturile, dintii in gura ii clantaneau de teama bupa buzele inchise care se miscau usor iar fata deabia se tinea pe picioare. Am aplecat putin capul intr-o parte si am privit in locul unde trebuia sa fie umbra mea. Aceasta insa lipsea. Mi-am intors iar privirea spre fata si am zambit. Mirosul meu fin imi spunea ca se tragea din neamul varcolacilor, clanul inamic noua. Am zburat rapid pana in camera mea din blocul special al vampirilor. M-am dezbracat de haine si m-am asezat in sicriu. Inainte sa adorm am mai vazut ca ceasul indica ora sapte dimineata, apoi, ochii mi s-au inchis, lasandu-se in camera o liniste care a dominat pana in seara urmatoare la ora opt si un sfert.


Asteptam comentariile voastre.



Răspunsuri în acest subiect
Dark secret - de Suki - 17-01-2010, 10:27 PM
RE: Dark secret - de Miauu - 18-01-2010, 12:08 AM
RE: Dark secret - de Corina. - 18-01-2010, 05:15 PM
RE: Dark secret - de ellamanu - 29-01-2010, 06:46 PM
RE: Dark secret - de Sakura_night_girl - 30-01-2010, 11:24 AM
RE: Dark secret - de Aly - 30-01-2010, 06:21 PM
RE: Dark secret - de Suki - 13-02-2010, 09:18 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secret love Sasha. 25 17.652 17-03-2012, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Sasha.
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.622 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  The Secret of The Twins ~BreNda~ 14 8.818 29-05-2011, 02:05 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.717 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  The Secret From Class B [+16] A'Svear 25 15.594 29-09-2010, 10:42 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.952 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Secret Shadow. 2 3.724 28-12-2009, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  The secret will be not a secret Vampire 5 4.558 26-09-2009, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Vampire
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.316 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Un secret infiorator Yukira1234 4 4.066 15-02-2009, 05:41 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)