Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My pencil drawings

#3
Interesante desene, ce pot spune. Inainte de a spune tot ce am de zic as dori sa te intreb: chestia asta e doar un hobby sau studiezi? Daca e un hobby e chiar foarte bine, daca studiezi, ei bine se cam schimba foaia.
Nu o sa ma leg de desenele mai vechi, adica, nu de toate pentru ca ar fi mult prea mult de zis.
Ultimul desen per ansamblu e chiar foarte dragut si destul de reusit. Incep cu ceea ce ma deranjeaza cel mai tare: hasura/valoratia. Tu cand dai umbrele alea pe fata cuiva, cum faci? Dai putin cu creionul apoi incepi sa intinzi cu degetul/servetelul sau mai stiu eu ce, nu? Cam asa se vede de aici. Si, locurile in care bate lumina se vad foarte urat si sa iti zic si de ce: in loc sa fi lasat albul foii, tu te-ai apucat sa stergi cu radiera dupa ce ai umplut toata fata de creion. Nu as fi zis nimic daca ar fi fost sters ceva mai frumos. Te-ai grabit?
Imi place mult tare cum ti-au iesit ochii. In schimb, buzele mi se par un pic ciudate si cam mari chiar... - si aici ma refer mai exact la partea stanga. Inca ceva: folosesti B-uri? Si daca da, ce B-uri.
Mai, in rest e bine. Singura problema majora sa zic asa e hasura aia care e pur si simplu oribila.
Oricum, succes in continuare si sper ca vei mai posta desene in continuare.
Spor la treaba.



Ja ne...



Răspunsuri în acest subiect
My pencil drawings - de leo1love - 01-11-2009, 12:42 AM
RE: My pencil drawings - de leo1love - 01-11-2009, 11:07 AM
RE: My pencil drawings - de AoiButterfly - 08-11-2009, 04:13 PM
RE: My pencil drawings - de leo1love - 15-11-2009, 04:31 PM
RE: My pencil drawings - de AoiButterfly - 30-11-2009, 02:39 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)