Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele

#7
-Hm…daca este Sasuke iti de pea cum sa nu-ti bati capul prea mult. A zis Konan mancand in continuare.
-Nuuu!!!! Eu si Sasuke suntem doar prieteni. Cred ca de Naruto a inceput sa-mi placa.
Konan si-a scapat furculita din mana sis a uitat la mine mai mult speriata decat uimita.
-C….ce? Pe Naruto? Crede-am ca nu-l placi.
-Nu stiu ce sa zic. Cand ma luat in brate aseara am simtit o legatura. Cred ca astazi voi face primul pas si-l voi intreaba daca nu vrea sa fie cu mine. Am zis ridicanduma de la masa.
Cred ca am fost putin cam directa. Poate ca nu trebuia sa-I zic din prima. Dar gandurile mi-au fost intrerupte de sonerie.
-Raspund eu!! Naruto? Ce faci aici? Naruto sa apropiat de mine si mi-a dat o cutiuta mica.
-Sakura…spune el rusinat, nu vrei sa fi prietena mea?
Am deschis cutia si inauntru era un dragon sculptat in pitra onix. Era foarte frumos, l-am luat in brate in semn ca da si el a raspuns cu multa caldura. In spatele lui sa auzit un sunet nervos. Ne-am uitat amandoi dar nu era nimeni. Cred ca cineva ne spiona in tot acest timp, sau poate era Hinata. Nu imi placea sa-I fac asta dra nu aveam incotro. Il iubeam si nu puteam sa stau departe de el. M-a luat de mana si am inceput sa ne plimbam. Ma simteam aiurea, ma simteam urmarita. Era si adevarat, doi ochi negri ca onixul ne urmareau indeaproape. Nu le-am dat importanta crezand ca este doar Konan. Am ajuns la iesirea din satul Konoha. Acolo de afla Hinata si cativa membri de la ANBU.Ne-am apropiat de ei, si mi-am luat mana din cea a lui Naruto.
-Hinata? Unde pleci? Am intrebto eu.
-Tsunade-sama mi-a dat o misiune de salvare a echipei 8. Se pare ca au intrat intr-un bucluc mai mare. Voi fi plecata ceva saptamani.
-Mult noroc Hiana. Si am luat-o in brate. Poftim, i-am itins eu o cutiuta mica, daca nu-I poti vindeca cu puterile tale dai cu putina crema. O sa-si revina imediat. Dar nu da prea mult altfel poate fir au.
Mi-a multumit si a plecat. Naruto si-a pus mana dupa umerii mei si ne-am indeptat spre locul de antrenamente. Acolo ne asteptau Sasuke cu Kakashi. Brunetul sa uitat urat la mine si Naruto, iar Kakashi era uimit.
-Deci Sakura, acum ca teai intors ne arati ce ai invatat?
-Pai..am invatat, Red rode, 3 Dragoni, si pot copia semnele. Sau sa aduc la viata dragonii. De exemplu, acest mic dragon din onix. Dativa putin in spate. Blondul si Kakashi m-au ascultat dar Sasuke nu sa miscat.
Am facut repede niste semen cu mana si am atns dragoul. O lumina neagra la inconjurat si a iesit o micuta mingie de foc care la nimerit pe Sasuke. Am zambit si m-am inort su dragonul viu in mana.
-Ti-am zis sa te dai in spate. Veniti, nu va face nimic rau.

11.Adevarul despre mine….
M-am trezit intr-un loc frumos. Plin de flori pastelate, multa verdeata si un mare castel in fata mea. M-am apropiat de el incercand sa deschid usa, dar mai bine nu o faceam. Tot locul frumos si colorat s-a transaformat intr-un cosmar. Castelul era daramat, pe jos erau multi oameni morti. O fetita mica cu parul roz statea si se batea cu o fata mai mare ca ea. Fata avea parul mov inchis cu ochi de culoarea safirului si era ibracata in ninja. Dar pentru varsa ei se batea ca un ninja adevarat, inainte sa poata face ceva un barbat inalt cu parul argntiu le-a interrupt si a luat-o pe micuta cu el.
Dimineata m-am trezit brusc si m-am uitat prin camera. Nu stiam unde ma aflu, m-am uitat pe fereasta dar pomul din fata casei mele nu mai era. Macar avea-am ceva pe mine. M-am uitat langa mine in pat si l-am vazut pe Naruto dormind bustean si mi-am amintit tot. Dar ma simteam de parca nu fac ce trebuie. Eram cu Naruto doar de o luna si ma simteam vinovata. Hinata se intorese ieri, si Naruto cred ca este atars de el. M-am dat jos din pat incercand sa nu-l scol pe blond si m-am schimbat in hainele mele obisnuite. M-am dus la bucatarie si am pregatit niste ramen. Nu dupa mult timp in bucatarie intra blondul adormit si se aseaza la masa.
-Buna dimineata, Sakura-chan. Ce avem la micul de jun. a intrebat auzinduse un zgomot mic.
-Buna dimineata si tie Naruto. Amvem ramen. Am zis eu chicotind.
Dupa ce am terminat de mancat l-am rugat pe Naruto sa mai stea putin.
-Naruto, cred ca ar fi mai bine daca ne-am desparti. Hinata tine foarte mult la tine si nu vreau sa o ai vad asa suparata. Imi pare rau. Am zis eu trista.
-Aaa….Sakura-chan! Nu este nimic, despre asta vroiam sa discut si eu cu tine, dar nu stiam cum sati zic.
-Ma bucur ca nu te-am facut sa te simti prost. Ei eu trebuie sa plec, ma duc sa ma antrenez, mult noroc cu Hinata. Am zis asta si am disparut itr-un nor de fum.
Am ajuns in padure, la vechiul nostrum loc de antrenamente. Printre copaci am vazut o umbra cunoscuta, semana leit cu fata din visul meu. Am apucat sa o vad doar cateva secunde da a disparut.
-Iris. Am zis eu printer dinti.
-Cine este Iris? A intrebat cineva din spatele meu.
-Este sora mea. Sub adevarata ei forma.
-Si tu ai o forma a ta?
-Da. Am siz asta si am facut cateva semen cu mana. Marutl meu scurt si roz, acum era lung si rosu, ochi mei candva ca smaraldul acum erau ca onixul. Iar haiele mele acum erau ca cele de printesa. Asa arat eu, am zis asta si m-am inors cu fata spre cel cu care vorbeam. Nu era nimeni altul decat Sasuke. Mi-am revenit la forma mea.
-De ce nu esti asa tot timpul?
-Pentru ca nimeni nu sar mai comporta la fel cu mine daca vor afla ca sunt printesa dragon. Am scos o poza din gentuta de la spatele meu si i-am aratat-o. Aceasta a fost ce-a mai buna echipa din sat, dar nu a rezistat mult pentru ca Iris purta titlul de Razbunatoare. Cei mai buni prieteni au trebuit sa lupte. Intr-un final ea a pierdut, si o data cu asta si cea mai buna prietena. Misiunea mea de a ma razbuna pe Iris inca nu sa terminat. Energie, tristete, prietenie. Lupta inca nu sa terminat.
Sasuke se uita mirat la mine, si se gandea la ceea ce am spus. Chiar si el gandea la fel. Se mai uita odata in poza si inapoi la mine. In poza pe care i-am dat-o eram eu, Iris si Anakin. Pe vremuri eram cei mai buni prieteni, dar acum el se odihneste in pace alaturi de parintii mei. Mi-a intins poza inapoi, sis a uitat in continuare la mine. Am pus poza la loc sigur si m-am asezat in fund uitandu-ma la cer.



Răspunsuri în acest subiect
Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura92 - 18-09-2009, 06:46 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 22-09-2009, 08:51 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 02-10-2009, 03:46 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Sakura_night_girl - 06-10-2009, 09:54 AM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 06-10-2009, 05:36 PM
RE: [naruto]Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura92 - 01-11-2009, 10:35 PM
RE: [naruto]Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura91 - 13-11-2009, 06:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secretele Londrei Lottie 3 3.676 04-03-2011, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Maaaria
  Ciresul din Konoha viviana 5 4.126 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.818 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Konoha High School Annya 25 23.223 22-06-2009, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.417 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)