Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto fic

#1
Disclimer : Nu detin nici un alt personaj inafara de cele create de mine ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari. Inafara de cele pe care le voi crea.
Cate ceva despre acest fic:
-este din perspectivele lui Sasuke si ale Sakurei;
-este un fic despre SasuSaku, si despre viata;
-<<< >>> perspectiva lui Sasuke;
-“ “ perspectiva Sakurei.
Sper sa va placa si daca este ceva ce nu va comvine tirimetimi un PM.

<<< Buna numele meu este Sasuke Uchiha si sunt ultimul mostenitor al clanului Uchiha, dar nu singurul. Am ochi negri si parul la fel si nu prea comunic cu lumea. Parinti mei Mikoto si Kosimaru au fost ucisi de catre fratele meu mai mare Itachi, care acum face parte din Akatsuki alaturi de sora noastra mai mare Konan. Itachi seaman cu mine, dar Konan are parul albastru lung si ochi de aceiasi culoare. Acum am 17 ani si nu sunt in satul in care am trait 14 ani. Am plecat din el acum 3 ani si am venit la Orochimaru. Acesta a foat unul dintre cei trei sanini. Acum ma antreneaza pe mine, si deja am avuns la un nivel B. Va voi povesti, din amintiri, despre copilaria mea.
Cand eram mic, pe la varsta de 6 ani. Eram mereu vesel si ma intelegeam bine cu fratele si cu sora mea, dar mai era cineva. O fata cu parul roz, scurt, ochi verzi ca iarba si arata ca un ingeras cand zambea. Parinti mei o iubeau ca pe o fiica, si cand parinti ei se certau venea si statea cu mine si familia mea. Se intelegea foarte bine cu Konan. Numele micului inger era Sakura. Cred ca va intrebati, de ce nu am ramas cu ea in sat si de ce i-am zis “era”. Ei bine ea a murit cu mult timp in urma. O stiam doar de un an si simteam ca o stiu de cand ne-am nascut. Fratele meu mi-a ucis parintii si pe ea. Konan a scapat, dar nici acum nu imi dau seama cum. Am jurat sa ma razbun pentru ceea ce a facut. Dar nu am ramas singur. Am uitat sa va spun ca, aveam un prieten care semana cu mine. Avea parul blond si ochi ca cerul si era amuzant. Incerca sa-si ascunda trecutul ca mine, si reusea. Dupa pierderile suferite, am crescut alaturi de el si nu ne-am despartit nici in cele mai grele momente. Ne-am facut o echipa, cu mine, Naruto si Hinata si ca sensei era Kakashi Hatake. Dupa parerea mea un tampit, si un visator. Hinata era o fata bruneta si cu ochi lila. Noi eram echipa cu numarul sapte. Am trecut prin multe misiuni si incercari grele. La examenul chiunin ne-am intalnit pentru prima oara cu Orochimaru. Am purtat o lupta corp la corp cu el si in final el a invins. Dar nu a plecat pur si simplu, ma muscat de gar lasandumi un semn blestemat. Mi-a promis putere, sin in ultimele clipe treaz l-am vazut disparand.
Orochimaru nu era un om bun, acesta isi dorea putere deplina si nu renunta pana nu o obtinea. El a dezvoltat mai multe tehnici si a invatat cum sa se rencarneze. Practit este imposibil, dar el areusit. Puterea lui se bazeaza pe serpi.
Dupa terminarea examenului si dupa cateva misiuni am hotarat sa plec la el sa ma ajute sa devin mai puternic. Am fost supus la antrenamente dureroase, si nu am renuntat pana nu am reusit sa fac ceea ce imi doream. Acum pot sa fac orice cu Chidori si pot adduce serpii la viata sa ma ajute datorita semnului de pe mana mea. Intr-o buna zza poate ma voi intoarce acasa.>>>
“Buna eu sunt Sakura Haruno si fac parte din Akatsuki. Am parul roz si ochi verzi, fac parte dintr-un clan celebru pentru folosirea dragonilor “Midnight”. Dragonul de pe spatele meu imi da puterea de a ma vindeca si de a invoca dragoni. Va voi povesti din trecututl meu cum voi putea. Cand eram mica aveam multi prieteni si stateam cu ei mereu. Cel mai mult stateam cu un baiat brunet si cu cohi ca smala. Numele lui era Sasuke Uchiha, si era foarte amuzant. Imi petreceam mult timp impreuna cu el, dar intr-o zi sa intamplat ceva ce nu voi putea uita toata viata. Fratele lui mai mare Itachi care facea parte din ANBU a venit si i-a distrus familia. Atunci eram si eu in casa si am vazut totul. Itachi nu ma vazut si nu ma cautat prea mult asa ca eu am ramasa in viata. Eu am fost ascunsa intr-un dulap si cand a plecat de langa mine am fugit repede. Nu am intors capu’ de teama, dar am auzit o explozie putrenica in urma mea si atunci am vazut. Clan Uchiha ardea din temeli, si eu eram singura supravietuitoare. Cel putin asa am crezut pana sa ajung in Akatsuki, aici m-am intamlnit cu o veche prietena, Konan. Eram foarte fericita ca era cu mine acolo, dar zambetu mi-a pierit de pe fata cand am vazut ca era si Itachi acolo cu mine. I-am jurat ca ma voi razbuna pentru moartea lui Sasuke. M-am antrenat din greu si am dezvoltat doua tehnici noi, “Furia dragonului” si “Black Roses”. Dar nu le foloseam in lupta decat daca era strict necesar. Aceste 2 jutsuri erau interzise, pentru ca puteau ucide un om intr-o secunda. Acum incerc sa controlez ce-a mai noua tehnica a mea “Spini otraviti”. In jurul tau se formeaza un cerc negru si cresc repede niste trandafiri negri, daca faci o simpla miscare, sau daca bate vantu, sau orice altceva spini se vor infige in tine si vei muri pe loc.
Intr-o buna zi sper sa ma intorc in locul unde mi-am petrecut copilaria si sa imi incep o noua viata”



Răspunsuri în acest subiect
Naruto fic - de Uchiha_Sakura92 - 05-10-2009, 09:59 PM
RE: Naruto fic - de Verrine - 06-10-2009, 08:40 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de :XDark~Sakura~Angel:* - 27-10-2009, 08:39 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de Verrine - 27-10-2009, 10:20 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de Uchiha_Sakura92 - 30-10-2009, 10:15 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de Uchiha_Sakura92 - 08-11-2009, 03:40 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de &quot;~Setsuna~Noelle~&quot; - 09-11-2009, 02:01 AM
RE: [naruto]Naruto fic - de curcubeu fara culori - 09-11-2009, 10:45 AM
RE: [naruto][hentai] +18 Naruto fic - de Uchiha_Sakura91 - 14-11-2009, 07:39 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de Alany Aysee - 14-11-2009, 11:59 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de ellamanu - 16-11-2009, 10:14 PM
RE: [naruto]Naruto fic - de Denny - 16-11-2009, 10:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)