Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele

#3
Intre timp in satul ascuns intre Frunze, Naruto si Sasuke mancau ramen alaturi de Hinata si Neji. Hinata si Naruto au inceput sa se intalneasca si se simteu bine impreuna. Neji nu prea avea incredere in Naruto dar nu avea ce face, Hinata era verisoara lui si daca ea era fericita alaturi de el ce mai putea face? Si in plus el o avea pe Ten Ten. Dupa ce au treminat de mancat au inceput sa se plimbe prin parc. Au trecut pe langa locul de joaca unde obisnuiam sa mai merg uneori cu Hinata si colegii mei de echipa. Erau multi copii in parculet care se jucau impreuna.Si-au continuat drumul pana au ajuns la un cires mare care ascundea o parte din casa. Era mare alba si desctul de primitoare. A cea era casa mea, acolo locuiesm inainte sa plec din sat. Au ocolit incet casa pana au ajuns la gradina din spate. Era plina de trandafirii infloriti si de cateva schite deale mele prinse de ei. Aproape de intrarea in casa era o bancuta pe care obisnuiam sa stau si sa desenez. De obicei cand terminam, le ascundeam sub o piatra de langa banca. Am facut un loc special pentru asta, ca sa nu le pierd. Hinata a inceput sa cerceteze gradina si a vazut langa banca piatra si o sfoara mica legata de ea. Sa ridicat de pe banca sis a asezat langa ea radicand-o. M-ia vazut dosarul si la luat de acolo. Coperta era plina cu flori si stelute. A inceput sa-l rasfoiasca, a vazut desene cu trandafrii, cu dragoni si cu mine. A dat peste niste desene cu Naruto, cu Sasuke si cu ea.
-Hei, priviti! Sakura a facut desene cu noi! Hinata a mai rasfoit putin si a inceput sa rada.
-De ce razi? A intrebat verisorul ei.
-Sakura a facut un desen cu Naruto cand manca din ramen. Cred ca mureai de foame, te-ai si inecat. A zis Hinata razand in continuare si aratandui desenu lui Naruto.
Naruto uitanduse la fata lui din desen a inceput sa rada. Era amuzant, mai ales cand manca ca si cand nu mancase de ani buni. S-au uitat la cateva desene cu Sasuke cand se antrena si apoi le-au pus la loc.


O noua zi a sosit in parudea unde ma antrenam. Eu stateam in pat si ma gnadeam la lupta mea de iari cu Itachi, a invins repede. Dar tot nu-mi pot da seama cum de a trecut atat de repede peste obstacolele mele cu trandafiri. Nici Konan nu a reusit sa treaca de ei fara sa lesine dupa. Nu imi puteam da sema ce se intampla. Pate Itachi folosise un fel de jutsu care sa-l faca imun la atacurile mele, dar nu exista unu. Mi-a trecut prin minte sa-l intreb dar, degeaba, nu cred ca mi-ar fi spus asa ca am renuntat. Mi se facuse dor de casa, si vroiam din toata inima sa ma inort acasa la prietenii mei, dar stiam ca nu puteam face asta daca vroiam sa devin mai puternica. M-am ridicat lenesa din pat si mi-am catat prin ghiozdan vechiul meu chimono rosu si l-am imbracat. Mi-am pus o pereche de pantaloni scurti pe dedesupt si am iesit afara. Nu era nimeni eram singura. Am ales sa ma antrenez singura. Ieri Konan mi-a zis cum sa fac 3 dragoni jutsu. Zicea ca este ceva asemanator cu Red rose doar ca atunci cand il fac vor aparea 3 dragoni nergi pe langa trandafirul de pe spate si pe langa sfera roz care se va forma. Mi-am atins mana dreapta si am incercat sa fac o sfera dar in loc sa iasa o sfera care semana cu Rasenganul, a iesit ceva in apropriere cu Chidori, doar ca era roz. Iar usor pe langa el se vedeau niste forme negre, dar sa spart acea sfera proiectanduma intr-un copac.
-Sakura, plec 5 min. de langa tine si tu deja incepi fara mine? A intrebat Konan ajutanduma sa ma ridic. Mai bine dute in casa si schimbate vreau sa te duc undeva.
Eu nu am zis nimic doar m-am ridicat de jos si m-am dus in casa. Mi-am cautat din ghiozdat o rochita pana la genunchi si o pereche de sandale ninja negre. Rochita era neagra si cu mici modele roz si putin mai vaporoasa. Mi-am pieptanat parul si mi-am prins in el un trandafir rosu si am iesit afara. Konan m-a luat de mana si am disparut intr-un nor de fum.

Intre timp in cealalta parte a padurii, in satul Konoha, era mare agitatie. Zgomotele facute de omanenii care alergau de colo-colo si se certau l-au trezit pe Naruto.
-Aloo…cineva incearca sa doarma!! A strigat Naruto nervos in toata camera.
-Esti prost sau te prefaci? A zi este balul nostru de absolvire. Striga Sasuke din bae.
-Nu mai sunt de mult un chunin.
-Cati ani ai, 16? Eu am 18 si de fiecare data se da un bal de absolvire.
-HEI!!!! Si eu am 18 ani. Ha.
Naruto sa dat jos din pat si la scos pe Sasuke din bae. Dupa ce s-au schimbat amandoi s-au dus sa se intalneasca cu Senseiul lor la locul de antrenamete. Pe drum Sasuke i-a explicat lui Naruto despre ce era vorba la acel bal. Cand au ajuns, Kakashi era deja acolo si citea din cartea lui preferata “Vino,vino paradis”.
-Buna baieti, sunteti gata? Apropo, balul este obligatoriu pentru toti ninja din sat.
-Pentru toti? Aa…trebuie sa mergem la Sakura sa-I zicem sa vina si ea diseara.
Kakashi si Sasuke se uitau tristi la Naruto. Se pare ca a uitat ca am plecat din sat.
-Aou….am uitat, Sakura a plecat din sat. Si noi inca nu am gasito. A spus Naruto strigand, catre Kakashi.
-Naruto, am incercat sa o gasim. Dar nu a lasati nici un indiciu, pe unde ar fi putut pleca. Tsunade-sama sa gandit la Akatsuki. Dar nimeni nu stie unde este locatia lor exacta.
-Nu esti de mare ajutor. A zis Naruto asezanduse in iarba.

In timp ce Naruto, Sasuke si Kakashi mai discutau Konan ma dus la sediu. Era o casa mare din lem frumos mobilata. M-a dus intr-o sala mare cu o masa lunga de vreo 8 persoane sau mai multe. Erau toti membri Akatsuki. Un timp blond si nebun statea si se legana pe scaun Deidara. Sa uitat ciudat la mine si a cazut pe spate.
-Deidara-sama, sunteti bine? Cel care a intrebat este Tobi, cred ca ii lipseste o doaga.
-Date la o parte prostule. A zis Deidara.
- Frate, am zis punandumi mana pe frunte, cu nebunia din capul tau Deidara poti deschide un mazagin. “Fabrica de nebunie a lui Deidara” si cu prostia lui Tobi te poate ajuta. Poate castigati niste bani in plus. Si poate va mai luminati putin. Toti au inceput sa rada chiar si Tobi.
-“Fabrica de nebunie a lui Tobi”, cine te crezi pustoaico?
-Deidara daca nu vrei sa ajungi la spital bucati, ai face bine sa nu ma enervezi.
Tobi sa ascuns I spatele meu si Deidara mi-a scos limba. Parca ar avea 2 ani, si eu am trecut peste asta. Dar nu m-am putu abtine si i-am scos limba si eu. A fost un inceput bun pentru mine mai ales ca Tobi si Konan erau de partea mea intr-un fel. In ce zi eram azi,hm….azi este 30 ultima zi de vara.
-O nu, azi este absolvirea, in Konoha. Konan pota sa merg? Te rog….!!!
-Mm…..nu stiu ce sa zic Sakura. Este periculos, te pot pune sa le spui locatia noastra. Asta este singurul loc unde putem sta in siguranta.
Off…..si totusi ce puteam face sa ma duc. Eu vreau sa ma duc sa o revad pe Hinata.
-Konan, dar daca ma schimb in altcineva? Si tu la fel? Pot sa ne schimb pe amandoua pentru o luna sau chiar mai mult. Hai te roogg……
Super am ajuns sa ma milogesc de protectoarea mea. Desi s-a uitat la mine si a zambit putin. Ne-am intors la cabana si am rugat-o sa-mi spuna cum ar vrea sa arate. I-am pregatit desenul si mi-am scos un pregament. Am rugat-o sa isi dea jos hainele si sa ramana doar in lenjerie intima. Am facut careva semne cu mana terminand cu semnul calului. O lunima galbena a inconjurat-o si a transformat-o. Acum avea parul blond si scurt pana la umeri su o fundita in dreapta. Ochi ei negri acum erau albastri. Purta o rochie alba pana in pamant cu maneci lungi, si sus era ca un tricou albastru. Era foarte frumoasa, acum era randul meu. Am facut niste semne diferite de ale ei si am terminat cu tigrul. O lumina roza ma inconjurat schimbandumi infatisarea. Aveam parul roz lung pana jos de fund, purtam o rochie draguta roza si niste manusi tot rozsi purtam o coronita cu bilute roz. Ochi mei verzi acum erau roz si frumosi. Am luat-o de mana pe Konan si am disparut intr-un nor de fum. Cand am ajuns noi la iesirea din sat ne-am pus niste pelerine nerge si am intrat. Gardieni ne-au lasat sa trecem fara probleme. Ne-am indreptat spre marea sala de sport de la academie. Deja au inceput sa soseasca ninja si profesorii lor. Am vazuto pe Hinata si echipa ei, si mi-am vazut vechea echipa. Vroiam sa ma duc la iei sa-I salut, dar Konan ma prins de mana si a dat dezaprobator din cap. Ne-am dat pelerinele jos si am intrat. Era o sala mare frumoasa, decorata cu pamblici albe. In fata era un podium mare unde statea Lady Tsunade si inca cativa profesori. Pe langa perete erau niste mese rotunde cu fetele de masa albe si decorate cu diferite flori. In mijloc era ringul de dans unde se aflau Naruto cu Hinata si Sasuke care incerca sa scape de Ino. Toate privirile s-au intors spre noi cadn am intrat. Hinata la lasat pe Naruto si a venit in fuga la mine luanduma in brate. I-am raspuns la imbratisare. Dar nu sti-am cum de stie ca eram eu.
-Mi-a fost dor de tine Sakura. A zis in soapta.
-Si mie Hinata, i-am raspus la fel. Vom vorbi intr-un loc mai retras.
-Saya, ce bine imi pare sa te vad aici. A zis ea tare.
-Kris, imi pare bine sa te vad, zice Hinata luand-o pe Konan in brate.
-Hinata, sunt fericita sa te revad dupa atata timp. Dar am venit doar la petrece sa te revedem pe tine. Maine ne vom intoarce acasa.
-Oh…imi pare rau sa aud….dar a fost intrerupta de Naruto.
-Hinata, cine sunt prietenele tale?
-Ele sunt Saya si Kris, au fost la noi in sat cand eram mici. Dar a trebui sa plece si acum s-au intors doar ca sa ma vada din nou. Fetelor el este prietenul meu Naruto.
-Incantate, au zis amandoua simultan.
-Si eu la fel, a zis Naruto zambind. Hei, de ce nu veniti sa stati cu noi la masa?
-Ne-ar placea. Am zis eu zambind.
Deja ma simteam de parca nu eram schimbata. Ca eram normala si ca nimic nu sar fi intamplat. Dar l-am vazut pe Sasuke ca venea spre noi si am rosit toata. Mi-am dat seama de asta pentru ca Hinata si Naruto chicoteau.
-El este sasuke Uchiha. Sper ca nu te atrage, ste un inganfat. A zis Naruto mai in soapta.
Eu am ras putin si m-am uitat la Hinata. Si ea se uita in spatele meu spreiata. Cand m-am intors am am vazut niste ochi negri care sa adanceau in ai mei. Am stat asa privindune fara sa clipim cateva minute.
-Buna eu sunt Saya.
-Mdea…buna, eu sunt Sasuke. Ne-am mai intalnit undeva? Mi se pari tare cunoscuta.
-Sar putea, cand eram mica mergeam la aceiasi academie sa si Hinata, deci sar fi putut trece pe acolo. Am zis eu zambind.
-Vrei sa dansezi? a intrebat intrizandumi mana.



Răspunsuri în acest subiect
Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura92 - 18-09-2009, 06:46 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 22-09-2009, 08:51 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 02-10-2009, 03:46 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Sakura_night_girl - 06-10-2009, 09:54 AM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 06-10-2009, 05:36 PM
RE: [naruto]Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura92 - 01-11-2009, 10:35 PM
RE: [naruto]Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura91 - 13-11-2009, 06:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secretele Londrei Lottie 3 3.676 04-03-2011, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Maaaria
  Ciresul din Konoha viviana 5 4.126 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.818 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Konoha High School Annya 25 23.223 22-06-2009, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.417 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)