Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shadows and Dust [+16]

#9
A/N: In ce fel te-am jignit? Te-am facut proasta, idioata, etc etc? Asta inseamna jignire.
A fost o gluma proasta , la un moment foarte prost. Din punctul meu de vedere ai sugerat ca tu ai avea foarte multe de criticat dar ca nu o faci ca ma supar eu. Eu asta am inteles. Daca vrei sa citesti in continuare bine, daca nu , nu. Asta e.
Oricum nu stiu sigur daca il ma continui.

Chapter six: The clock is ticking

”Eu..vroiam sa-ti zic ca..”
”Daren! Poti sa vii putin ? Am nevoie de tine!”am auzit vocea stridenta a lui Noelene , era la cateva camere distanta, am zambit sarcastic.
”Ce vroiai sa zici?”
”Numai conteaza.” a raspuns el plecand rapid din camera. Se pare ca acuma, nimic nu era mai important decat Noelene, ma simteam dezamagita si in acelasi timp tradata. Chiar daca era cu ea, ce? Nu puteau nici macar sa fie amici? Era ceva gresit in asta?
Totul era asa complicat cand te implicai sentimental , deaia imi placea sa evit lucrurile astea. daca eram rece si de neatis era mai bine. Nu trebuie sa sufar pentru un lucru copilaros, nu era ca si cum o sa ma casatoresc prea curand!
***
Radeam zgomotos, noroc ca era inchisa usa de la bucatarie, altfel s-ar fi auzit in toata casa. Asa radeam eu , cateodata era enervant, pana si eu recunosc, mi-am auzit rasul cand m-a inregistrat un coleg. Era sa intru in pamant de rusine, dar asta nu o sa ma opreasca niciodata sa rad cat de tare vreau eu. O sa am multe riduri, da stiu.
Eu, Steph, Darius si Alex eram in bucatarie , faceam pizza. Bine, doar eu si Darius faceam , mai mult eu . Alex citea o carte si din cand in cand mai zicea cate ceva , iar Steph , pai Steph vorbea ca o moara stricata. Ii era frica sa se mai apropie de orice ustensile de bucatarie de la incidentul cu frisca. Am zambit, ar fi fost o zi memorabila, daca totul nu s-ar fi terminat asa ciudat intre mine si Daren. Am uitat sa mentionez ca ma evita , mereu, nici macar un simplu salut numai poate sa imparta cu mine.
”Vezi ca o sa se arrda pizza daca te mai gandesti mult la ..”
”STEPH! In primul rand nu ma gandeam la asta si stai calma ca nu se arde nimic.” imi simteam obraji rosi , cred ca asta era marele defect al lui Steph: Nu putea sa-si tina gura. Ii placea sa ma tachineze.
”Cine e misteriosul?”intreba Alex curios, daca si Alex si-a intrerup lectura ca sa ma intrebe asta , lumea se duce de rapa! De ce parea toata lumea asa interesata de viata mea amoroasa, care era oricum o epava in putrefactie?
Am deschis de cateva ori gura, incercand sa-i dau o replica baiatului dar pur si simplu cuvintele nu ieseau pe gura. Eram in pana de idei, noroc ca m-a salvat Darius.
Darius privea fix, parea pierdut total in lumea lui, isi puse usor mana pe umarul meu ca sa se sprijine, nu putea sa-si tina prea bine echilibrul, nu stiam ce se intampla dar aveam o banuiala. Darius avea o viziune, incercam sa-l sustin asa cum puteam eu mai bine , dar eram slaba din toate punctele de vedere, forta fizica imi lipsea cu desavarsire.
Toti ne uitam atent la el , asteptam sa se termine, eram foarte curiosi. Alex se ridica de pe scaun si ma ajuta sa-l tin mai bine pe Darius, care isi reveni in sfarsit dupa cateva minute.
”Vine! In cinci minute in sufragerie.” zise el scurt rasufland usurat.
”Steph du-te si anunta-i pe toti.” zise Alex aproape de nerasuflate , fata roscata dadu usor din cap si pleca din camera.
In mai putin de trei minute eram cu totii adunati in sufrageria imensa , asteptam foarte nelinistiti aceasta noua descoperire. Dupa cam doua saptamani , fiinta misterioasa isi facea din nou aparitia. Ma uitam in jurul meu , in fotoliul spatios statea Noelene iar la picioarele ei statea Daren, fata se juca cu parul lui , se pupau incontinuu, erau ca un cuplu de indragostiti. Am oftat usor, ma simteam prost pentru toate cuvintele rele care le-am gandit despre ei , pana la urma Noelene nu a facut asta impotriva mea, nu avea de unde sa stie ca eu eram indragostita de el, nici eu nu stiam.
Darius mi-a zambit, nu stiu de ce dar aveam impresia ca el stia totul despre mine si Daren. Doar vedea viitorul? Probabil o fi vazut intamplarea, am sa intru in capul lui mai tarziu sa-mi confirm suspiciunea.
Totul s-a schimbat in jurul nostru, persoana a aparut din nou, ne-a privit pe toti pe rand . Privirea ei insa s-a oprit asupra noului cuplu format. A inceput sa rada , era ciudat sa o auzi razand, era foarte melodios ca un cantec.
”Trebuie sa recunosc ca m-ai luat prin surprindere.” ii zise acesta lui Daren apoi isi intoarse privirea catre mine si Alex, era ciudat , era ca si cum te uitai la o masca fara viata , nu puteai sa-i vezi ochii si nici buzele nu se miscau, insa simteai ca te priveste si stiai ca vocea vine de acolo.
”Ma bucur pentru tine , Alex. Iar Amee, imi pare sincer rau , dar esti puternica o sa depasesti momentul.”
Ma uitam uimita la fiinta, ne stia gandurile , stia intamplarile ! Era omniprezent! In acelasi timp eram intrigata de prezenta ei , parea interesata de lucrurile marunte. Despre sentimentele si intamplarile de zi cu zi. Nu mai stiam ce sa cred, eram adusi aici ca sa indeplinim o sarcina sau doar ca sa fim studiati ca niste soarecei intr-un laborator?

”La ultima bataie din ziua ce a fost,
O noua lumina se naste din noapte.
Doisprezece ore se rotesc cu un rost,
Asculta-le vocea implorand de departe!”


O noua ghicitoare, un nou mister. Incercam sa ma concentrez asupra poeziei, dar atentia mea era captata de cuvintele care le-a spus fiinta lui Daren dar si lui Alex, eram curioasa, insa nu puteam citit gandurile la niciunul dintre cei doi. Daren gandea mereu pe germana iar Alex pe franceza. Bateam nervoasa din picior, incercand sa inteleg ce se intampla.
”Am inteles la ce se refera! Stiti cu toti ceasul ala vechi din sufrageria de la etajul unu? La doisprezece noaptea mereu canta o melodie..” zise Darius zambind , parea foarte multumit de descoperirea lui.
”Arrre sens, la ultima bataie din ziua ce a fost...”aproba Steph.
”Dar de unde stii? Eu dorm la ora aia ...numai aud nimic.” zise Noelene cu un zambet.
”Ah...eu nu pot sa dorm prea bine din cauza viziunilor.”
Am ramas uimita, Darius statea in camera cu mine dar niciodata nu am auzit nimic care sa ma trezeasca. Statea asa pur si simplu si nu dormea, putea sa ma trezeasca sa-i tin companie, nu era chiar asa mare chestie.
”Si ma gandeam ca poate melodia aia, pentru cineva cu un auz mai dezvoltat are o alta semnificatie...”
”Dragul meu , nu ai tu simturile mai dezvoltate?”il intreba Noelene pe Daren.
”Da, dar vederea e punctul meu forte ...”
”Putem sa incercam....cine vrea sa ramana cu mine si Daren pana la miezul noptii, restu puteti sa va culcati ..”adauga Darius zambind.

Darius, Daren , Alex, Abby, Steph si desigur eu, ne-am mutat in sufrageria de la etaj, care era defapt singura camera care arata adevarata varsta a acestei case. Covorul sofisticat si plin de praf, canapelele din piele maro , tablourile cu diferite persoane care pareau aduse din alt secol si ceasul mare si vechi ca un turn, toate erau semnele ca aceasta camera nu a fost modificata in nici un fel.
”Cum de v-ati despartit voi, porumbeilor?” intreba Darius pe un ton glumet.
”Noelene era obosita”
Ne-am hotarat sa ne asezam in cerc pe jos si sa asteptam. Steph si Alex stateau in stanga si respectiva dreapta mea. Era perfect cu o singura conditie, Daren era exact fata in fata cu mine, nu puteam sa ridic privirea, dadeam de ochii lui albastri si ma facea sa ma simt ciudat.
Eram agitata, nu puteam sa imi mentin calmul, imi muscam nervoasa buza inferioara. Simteam cum imi daduse sangele, insa nu ma puteam oprii. Respiram mai greu , nu puteam sa ma controlez. Simteam nevoia sa plec de acolo, doar ca sa-i evit privirea. Am simtit cum cineva ma ia de mana, am intors fata si era Alex care imi zambea cu coltul gurii.
”Uita-te la mine , respira.”
Ma uitam la el, avea tot ochii albastri dar erau diferiti, erau foarte inchisi , cu usoare tente spre lila. Reusea sa ma calmeze, ma intrebam daca stia exact ce se intampla cu mine. Imi tinea mainile , am observat cat de mici erau ale mele in comparatie cu ale lui, ma simteam mai bine, am zambit. Pentru o secunda am crezut ca suntem numai noi doi in camera.
”Mersi, nu stii cat inseamna asta pentru mine.” am raspuns eu zambind si l-am pupat prieteneste pe obraz, chiar aveam nevoie de cineva care sa ma calmeze, ma simteam foarte apropiata de Alex, aproape ca de un frate mai mare.
Cele doua brate ale ceasului au ajuns amandoua la ora doisprezece si imediat a inceput sa cante o melodie. Melodia aproape ca ma hipnotiza, era lenta si oarecum trista. Se auzeau viorile si pianul , cu toate astea eu nu auzeam nimic alceva decat o simpla melodie fara versuri. Mi-am facut curaj si m-am uitat la Daren, parea foarte atent la melodie , pentru o secunda am crezut ca s-a uitat la mine, am zambit scurt, trebuia sa termin odata cu frica asta sa ma uit la el , nu avea sens. Toata problema asta sentimentala era in capul meu si trebuia sa o elimin. Mi-am intors privirea catre Steph care parea destul de hipnotizata de melodie. A durat doar un minut dar a parut mult mai mult, ca si cum timpul s-ar fi dilatat.
”Ai auzit altceva inafarra de melodie?” intreba Steph curioasa.
”Spre surpinderea mea chiar am auzit.”
[posturi unite]
Put your dancing shoes on

”Vocea spunea sa cautam in al treilea sertar din dulapul stang si acolo sa scoatem toate hartiile din el, sa deschidem micuta usita din interiorul sertarului si acolo vom descoperi cea ce cautam.”zise Daren uitandu-se in gol.
Alex a fost primul care s-a dus catre destinatie fara sa ezite in nici un fel, m-am luat dupa el , eram curioasa care era lucrul pe care-l cautam. Eu personal ,cautam o cale de scapare, dar nu erau prea multe sanse sa se intample asta , cel putin nu acum.
Baiatul a deschis sertarul si a scos rapid toate hartiile de acolo , aruncandu-le neglijent pe covor. Se uita uimit in interiorul sertarului, nu era nici un fel de usita vizibila, cel putin noi nu o percepeam. Daren se apropie de noi si folosindu-si vederea foarte dezvoltata, a gasit imediat locul unde era ascuns indiciul. A ridicat pumnul si a lovit exact particica din sertar unde se afla, lemnul vechi s-a crapat sub presiunea lovituri lui, dar nici pumnul lui nu o ducea prea bine , avea zgarieturi care sangerau.
Alex a bagat mana in spartura formata de Daren si a scos de acolo o hartie rulata care semena foarte mult cu un pergament vechi, era ingalbenita si avea colturile zdrentuite de vreme, era plina de praf si mirosea puternic.
Baiatul a deschis hartia si toti am ramas surprinsi de ce am gasit , era o harta veche a casei dar era mai mult de atat, priveam cu toti uimiti cum o parte din harta se desena sub ochii nostrii! Deci era adevarat! Casa se construia singura! Era o harta complexa cu multe detalii, ar fi putut sa ne fie de ajutor cateodata aceasta harta, dar de ce era asa importanta incat fiinta sa ne aduca la ea?
Priveam cum sangele ii curgea pe mana lui Daren, avea un puternic miros de fier, mai bine zis de rugina. Asta uram la sange, avea un miros patrunzator si ciudat care ma facea sa ma simt rau. Ma uitam la el mirata, nu parea sa schiteze nici un sentiment, pur si simplu lasa sangele sa curga asa , nici macar nu incerca sa-l opreasca. Baiatul asta incepea sa mi-se para din ce in ce mai ciudat.
”Daren? Vrei sa iti pansez ranile? Parca am vazut un kit de prim-ajutor in baie..” am intrebat eu pe un ton timid, nu aveam nici un fel de gand cu el , pur si simplu vroiam sa ramanem prieteni, asa cum am fost mereu, inainte ca eu sa fi interpretat totul gresit.
Se uita acum la mine cu ochii lui albastri , care pareau foarte surprinsi de oferta mea.
”Da...sigur, ah mersi.” raspunse el balbaindu-se usor.
Am zambit.
”Cine o sa pastreze harta?” intreba Abby foarte incet de parca era cel mai mare secret din lume.
”Eu zic sa o pastrrreze Darrrius, pana la urrma toata chestia asta a fost idea lui.”
Darius ii zambi lui Steph si lua harta din mana lui Alex, parea multumit de toata aceasta misiune care a reusit sa o dezlege .
”Noi ne ducem sa-i badajez mana lui Daren..”
Privirea pe care mi-a aruncat-o Steph m-a speriat putin, ochii ei verzi se uitau suspiciosi la mine dar in acelasi timp incercau sa ma avertizeze sa nu fac ceva gresit! Ce avea toata lumea cu mine...ii bandajam mana , nu era ca si cum faceam sex nebun in baie!!

El s-a asezat pe marginea cazii, care era spatioasa si alba in timp ce eu am luat kitul si am inceput sa caut ceva destul de bun, am luat niste apa oxigenata si un bandaj. M-am apropiat usor de el, simteam ca respir mai greu. Am turnat pe vata , apa oxigenata si am inceput sa-i tamponez usor zgarieturile , curatand mana de sange.
Stateam aplecata si foarte concentrata, de parca faceam cine stie ce operatie complicata, doar incercam sa ma linistesc, reusisem cat de cat sa trec peste Daren si eram multumita de mine insami.
”Gata am terminat.” am raspuns eu zambind.
”Mersi mult.” s-a ridicat si a trecut pe langa mine indreptanduse spre usa, s-a intorsc brusc si mi-a zambit.
”Vii?” a intrebat el uitandu-se la mine . Am dat usor din cap si m-am indreptat spre el , dar desigur ca aici intervine faptul ca sunt cea mai impiedicata persoana din lumea, picioarele mele s-au impleticit intre ele si am simtit cum urma sa cad , insa doua brate m-au prins si m-au ridicat usor, fetele noastre erau foarte apropiate. Ii simteam respiratia usor sacadata, vedeam fiecare detaliu din fata lui, ii simteam parfumul barbatesc care imi incita simturile.
”Esti un dezastru pe picioare...” raspunse acesta razand. A facut un pas in spate, marind distanta dintre noi.
***
Abby chiar credea ca o sa poata sa ascunda ceva asa important intr-o casa plina cu tineri cu puteri paranormale? Si foarte curiosi? Nu pot sa cred ca nu ne-a anuntat asa ceva , atat de VITAL de..... suuuuupppper! Era ziua ei de nastere , implinea optsprezece ani si noua nu ne zicea nimic, ma simt asa de bine momentan. Poate ca citirea gandurilor nu e un lucru atat de ingrozitor, e chiar foarte folositor in cazurile de genul Abby. Sta retrasa in camera ei si nu vrea sa sarbatoreasca cu noi majoratul ei.
M-am hotarat sa chem toata gasca sa-i organizam o petrecere surpriza, nu o sa fie prea greu sa ne ascundem de ea, oricum cobora foarte rar in sufrageria de la parter . Toti pareau foarte incantati de idea unei petreceri, mai ales Krystal care mai avea putin si credea ca e ziua ei defapt.
”Intrebare e ...ce putem sa-i facem cadou, are tot ce isi doreste in casa asta imensa...?”
Toti se uitau unii la altii, se chinuiau sa se gandeasca la ceva destul de frumos si special, dar nimeni nu avea o idee cat de cat realizabila si in acelasi timp deosebita.
”Eu mi-as dori un parfum scump..” zise Krystal zambind. M-am uitat la ea putin revoltata, dar apoi am realizat ceva . Nu era o idee atat de rea.
”Krystal! E perfect!” am raspuns eu zambind. Toti erau socati , pana si Krystal parea foarte uimita, le-am zambit.
”In ce fel e perfect?” intreba Noelene ridicand spranceana dreapta.
”Am sa explic imediat. Benjamin, tu poti sa manipulezi cele cinci elemente, incluzand apa. Am dreptate?”
”Da”
”Poti sa adaugi apei un miros anume ?”
”Ah...sincer nu am mai incercat asta, dar cred ca e posibil.”
”Ideea mea e sa-i facem un parfum personal, unic.”
Priveam satisfacuta reactiile celorlalti , toti pareau multumiti de idee, acum totul depindea de abilitatea lui Benjamin. Am plecat din camera si m-am dus sa iau tot felul de materiale pentru parfum. Am umplut o cana mare cu apa , am luat o bucata mare de sticla si un obiect mic din plastic care nu parea prea important.
”Krrrystal , tu o cunosti mai bine, ce prreferra?”a intrebat Steph.
”Hmm, pai stiu ca-i place mult vanilia si parfumurile dulci..”
”Okey, deci Krystal eu zic sa te duci la Abby si sa o tii ocupata o perioada mai lunga de timp, du-o acolo in camera cu haine si ai grija sa fie imbracata frumos, noi o sa ne ocupam aici de restul petreceri.”
”Daca ii plac parfumurile dulci atunci eu propun sa punem vanilie, mango si mirosuri lemnoase . E o combinatie destul de reusita.” propuse Caleb.
Benjamin a dat din cap si a inceput sa manipuleze apa, mirosul puternic a inceput sa invadeze camera si simturile mele, era un parfum dulce si seducator. Mie personal nu-mi placeau parfumurile dulci , pentru ca erau lesinante, preferam aromele mai subtile, dar asta era cu adevarat special, eram incantata de miros.
Apoi baiatul a inceput cu ajutorul focului sa faca din bucata de sticla o forma foarte frumoasa de lacrima, era sticla perfecta pentru un parfum, iar din bucatica mica de plastic a reusit sa faca un capac frumos. Toti ne uitam cu gura cascata la cat de usor manipula elementele.

Totul a mers perfect, trebuia sa recunosc ca am lucrat ca o echipa, fiecare s-a ocupat de ceva. Am decorat sufrageria cu baloane colorate si un fel de pancarda mare pe care scria ”Happy B'day , Abby!” cu litere foarte frumoase , scrise de Steph, care avea un adevarat talent la scris caligrafic; eu si Darius ne-am ocupat de tortul imens de ciocolata si restul au aranjat camera, au lipit doua mese imense una langa alta si au asezat canapelele in jurul lor. Am adus muzica, fiecare a venit cu cate un cd, nu ma mai distrasem de mult asa de bine planificand o petrecere surpriza.
Dupa lungi razboaie cu mine insami, am hotarat cum sa ma imbrac. Mi-am pus o camasa alba cu maneci trei sferturi si o curea neagra la mijloc iar decoletul era discret; iar in partea de jos aveam niste blugi stramti negri si niste sandalutze albastre foarte inalte cu tocul gros. Am rugat-o pe Steph sa-mi faca si mie niste bucle iar eu in schimb i-am indreptate parul, aratam diferit . M-am machiat putin mai diferit decat deobicei si mai inchis, imi placea sa folosesc negru pentru machiaj. M-am uitat in oglinda si am zambit.
Toti erau imbracati mai frumos decat deobicei, mai ales Krystal care avea o rochie scurta, stramta , fara bretele , rosie si niste pantofi inalti si negri. Arata bine cu parul blond drept.
Cu toti asteptam sa intre Abby in camera, era intuneric bezna , nu puteai sa vezi nici la doi metri in fata , ma sprijineam de Alex ca sa nu ma impiedic de ceva. Eu plus tocuri foarte inalte rezulta o calamitate !
”Krys? De ce e asa intuneric aici? Nu inteleg de ce a trebuit sa ma imbrac asa doar pentru un film!?” au auzit vocea nedumerita a lui Abby si in momentul ala am aprins lumina.
”LA MULTI ANI , ABBY!” am tipat toti deodata razand .
Fata se uita la noi cu gura cascata, nu se astepta la asa ceva, parea foarte emotionata. Trebuia sa recunosc ca Krystal facuse o treaba buna cu ea, arata grozav. Avea parul drept si blond tapat si o rochita alba cu dantela neagra foarte draguta.
”Doamne...nu pot sa cred....multumesc, sunteti grozavi.” se balbai ea din cauza emotiilor.

Petrecerea era un succes ! Abby a adorat parfumul pe care i l-a creat Benji si totul a fost de vis, toti se distrau de minune, muzica se auzea tare si clar si toti dansau, eu am facut o pauza timp in care am baut un pahar de sampanie.

Ladies and gentlemen
It's my pleasure to introduce to you
He's a friend of mine


Am sarit usor in sus de entuziasm, tocmai incepuse una din melodiile mele preferate: Justin Timberlake-Senorita. Nici nu am apucat bine sa intru in ringul de dans pentru ca Alex s-a prezentat in fata mea cu mana intinsa, invitandu-ma sa dansez.Am acceptat cu un zambet , imediat am observat ca era un dansator grozav , ma conducea usor pe ringul de dans, ne miscam gratios. Norocul meu era ca am facut dans, aveam dansul in sange sau cel putin asa zicea mama.

Senorita, I feel for you
You deal with things, that you don't have to
He doesn't love ya, I can tell by his charm
But you could feel this real love
If you just lay in my...

Running fast in my mind
Girl don't you slow it down
If we carry on this way
This thing might leave the ground
How would you like to fly?
That's how my queen should ride
But you still deserve the crown
or hasn't it been found?
Mamma listen


Toata lumea s-a oprit din dans si ne priveau , simteam cum mi-se inrosesc obraji , aveam o frica teribila de scena, nu-mi placea sa ma priveasca lumea. Insa Alex ma ajuta foarte mult, nu stiu cum facea sau ce facea, dar cand ma uitam la el , toti din jurul meu pareau sa dispara. Melodia se terminase si eu l-am imbratisat pe Alex , toti au inceput sa aplaude, pana si Krystal. Am zambit multumita de mine si m-am dus sa imi termin paharul de sampanie.

Am ramas ultima, inca mai faceam curat. Toti s-au dus sa se culce, promitand ca o sa se ocupe maine de curatenie, dar eu inca mai aveam energie asa ca am hotarat sa mai adun niste chestii de pe acolo. Mi-am scos pantofii din picioare, ma dureau picioarele de la cat am dansasem, dar totul a fost extraordinar. Nu m-am mai distrat asa de mult si nici macar nu m-am impiedicat astazi.
Deodata lumina s-a stins, era foarte intuneric , era patru dimineata . Am incercat sa merg dar m-am impiedicat si am cazut in genunchi. Cineva m-a ridicat si mi-a pus mana la ochii, am inceput sa rad , cine mai putea sa fie treaz la ora asta?
”Darius ai chef de glume?”
Baiatul m-a intors spre el , am ametit usor, trebuia sa fie un baiat , cel putin asa parea dupa mainile destul de puternice. Am incercat sa-l fac sa-si ia mana de la ochii mei , dar nu aveam nicio sansa , era prea puternic in comparatie cu mine. Deja incepusem sa ma sperii, cine era acolo si ce vroia cu mine?! Am inceput sa ma agit , in momentul ala m-a tras spre el si am simtit cum buzele lui au atins buzele mele.
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]



Răspunsuri în acest subiect
Shadows and Dust [+16] - de Kita - 15-09-2009, 09:41 AM
RE: Shadows and Dust [+16] - de LoveNight - 15-09-2009, 06:50 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 15-09-2009, 08:01 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 15-09-2009, 11:25 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 16-09-2009, 10:12 AM
RE: Shadows and Dust [+16] - de LoveNight - 16-09-2009, 06:22 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 16-09-2009, 09:31 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de LoveNight - 16-09-2009, 09:44 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 17-09-2009, 10:47 AM
RE: Shadows and Dust [+16] - de kiss_me_deea - 17-09-2009, 03:44 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 17-09-2009, 04:54 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 17-09-2009, 06:30 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de kiss_me_deea - 17-09-2009, 06:46 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Kita - 17-09-2009, 10:28 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Yumina - 21-09-2009, 09:23 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de D@n@ - 26-09-2009, 10:23 AM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Denny - 26-09-2009, 11:07 AM
RE: Shadows and Dust [+16] - de ringingBells - 01-10-2009, 03:05 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Amelia_Angel_Devil - 01-10-2009, 10:31 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de ringingBells - 03-10-2009, 03:40 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Jollye - 04-10-2009, 12:28 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Amelia_Angel_Devil - 04-10-2009, 01:48 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de ringingBells - 10-10-2009, 04:20 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de Yumina - 11-10-2009, 04:31 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de ringingBells - 24-10-2009, 11:03 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de ringingBells - 21-11-2009, 10:26 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de .Anne - 23-11-2009, 03:26 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de marya - 23-11-2009, 03:57 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de shiro - 27-11-2009, 04:23 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de ringingBells - 28-11-2009, 01:30 PM
RE: Shadows and Dust [+16] - de .Anne - 28-11-2009, 04:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life hidden in the shadows Sho-Yo 13 8.356 07-01-2012, 03:04 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Ask The dust[Intreaba praful] Lucifer 8 4.986 14-06-2009, 01:42 PM
Ultimul răspuns: Lucifer


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)