Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Parfumul Dragostei

#4
DOAMNEEEEEEEEEEEEEEEEE....asta e fic maica? -_____-...intrebare: primul tau fic citit a fost la fel de sec ca asta , nu? -_____-
aoloooooooooo deci am mult de scrticat :|
sa nu te superi pe mine, cum au facut'o multi alti, te rog eu mult -_______-

deci , incepem cu inceputul @_@




(27-07-2009, 05:24 PM)Aira-chan A scris: Ok...deci..am sa incep un fic...este primul meu fic...deci plz no bad coments...
Sasusaku-Parfumul Dragostei

Disclaimer:Nu detin nici un personaj din animeul Naruto creat de Masashi Kishimoto.

1.O noua dragoste.
"Buna. aici, draga mea scriitoare -___-, se pune virgula, pricepi? Virgula nu punct =___=Ma numesc Sakura.spaceAm 16 ani.spaceBun venit in viata meavai ce chestie,parca noi ne'am duce in viata ei, un foarte prost inceput =_____=.spaceO viata plina de fericire,spacerasetevirgula dar si de lacrimi.Astazi va fi prima mea zi de scoala in satul Konoha.spaceTine-mi pumni!"cum am zis, inceput penibil =__=
Este ora 6:50 a.m.spaceRozalia se trezeste din patul ei moale si comod.spaceDupa ce isi face siesta,spacese duce la dulap ei mare,spacede unde isi ia o fusta de blugi si un tricou negru pe care scrie cu alb "Rock!"space.Se duce jos sa manance cevaspace.Dupa ce termina,spacese duce sa se incalte.spaceIsi ia o pereche de sandale albe.spaceVazand ca este deja 7:20 se grabestespace.In 15 minute ajunge in fata scolii.spaceLa 7 metri de ea este un grup de copii.spaceEi o vad pe rozalie,spaceiar un baiat blond cu ochii albastri de culoare cerului se duce la ea.
-Buna!spaceCred ca tu esti fata noua.spaceEu sunt Naruto Uzumaki!spaceBun venit la scoala noastra!
-Bunavirgula Naruto!spaceEu ma numesc Sakura Haruno.spaceSi imi pare binabine -___- sa te cunosc!spacespuse rozalia cu zambetul pe buze.
-Vrei sa ti prezint pe noi tai colegi?
-Desigur!
-Ok....sa incepem intai cu fetele:spacecea cu doua codite este Tenten,spacecea blonda cu o coada este Ino,spacefata cu parul lung si ochii gri este HinataHinata are ochii lila , nici decum gri =____= iar tipa cu patru codite este Temari.
-Buna Sakura!spacespusera fetele in cor.
-Buna!spacespuse Sakura prietenoasa.
Ok...acum baieti:spacecel cu o coafura ca de castron este Lee...cel care are ochii ca ai Hinatei este Neji...Cel cu dungile rosi pe fata este Kiba...Cel co o coada prinsa in sus este Shikamaru,spacedar poti sa ii zici Shika....iar cel cu parul negru si ochi tot negri este Sasuke.
-Salut Sakura....spusera baietii plictisiti.
-Heya!spaceraspunse rozalia politicos.
Clopotelul suna strident pentru a anunta copii de intrarea in clasa.spaceToti intrara in clasa.spacePeste tot era liniste,spaceinafara de clasa a-10-a D.spaceElevi se certau,spaceradeau si discutau despre noua colega.spaceIn prima banca de pe randul de la geam Kiba,spaceNaruto,spaceShikamaru si Sasuke discutau despre Sakura.
-Cum ti se pare Sakura,spaceSasuke?spaceintreba curios Naruto.
-Pai....e de treaba...raspunse scurt brunetul.
-O,spacehaide omule!spaceSunt sigur ca o placi!spaceTe uiti la ea de parca ar fi un inger cazut din cer!spacespuse nervos Kiba.
-Bine bine....o simpatizez..
-Doar atat?
-Aoleu..nu...o plac na!spaceCe mai vreti??spaceintreba Sasuke iritat.
-Nimic....raspunse Kiba fericit.
Profesorul de istorie,spaceKakashi intra in clasa.spaceDupa inca 5 ore de "infern" elevi iesira fericiti din scoala.spacefiecare se duse la casa lui.spacePe drum,spacerozalia mergea linistita.spaceCand...

Va las in suspans...:P....nextul o sa il scriu mai tarziu sau maine...Pana atunci...bye-bye!:D


1)mai omorat cu un space...stii e bara aceea lungaaaaaaa de pe tastaturaaaaaa care lasa un mic spatiu intre litereeeeeee..intelegi? =___=
2)actiunea e grabita, aolo dar si proasta, mai omorat, nu mai ziceti ma ca sa sunat si ca au intrat in clasa sau ca pleaca si se incalta cu nush ce =___=
3)Dialog sec, nu'mi place
4)ai mult de lucru, iar Sas'ke nu pare a fii bad boy, ceea ce ma incanta [mam saturat ca in toate ficurile sa fie bad boy =_____=]
5) huh astept nextul si sper sa evoluezi
6) -nu te supara pe mine, nu vreau sa'ti fac nimic, doar sa te imbunatatesti in a mai scrie :-)
-accept pm sau injuraturi numai din partea autoarei, ceilalti nici sa nu va ganditi >.<

:Bye:
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu



Răspunsuri în acest subiect
Parfumul Dragostei - de Aira-chan - 27-07-2009, 05:24 PM
RE: Sasusaku-Parfumul Dragostei - de Alexi - 27-07-2009, 07:51 PM
RE: [naruto]Parfumul Dragostei - de Alany Aysee - 27-07-2009, 10:47 PM
RE: [naruto]Parfumul Dragostei - de RaLLy-chan - 29-07-2009, 10:57 AM
RE: [naruto]Parfumul Dragostei - de Ryuu - 29-07-2009, 04:02 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)