Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My story...

#8
Oke...on sfarsit am reusit sa termin si cap. IV...Mii de multumiri lui Kaneto Sayuri pentru ajutor.La corectat si la gasit un titlu pt capitol.Arigatou!!!:-*.Fetita mea.:-*
So...here we go:The new chap:

Capitolul IV:Un gest neasteptat....


Pahare varsate si sparte pe podeaua plina de sange.Asa zisii prieteni ai lui Mihai erau stransi intr-un cerc, fiecare avand cate o bata sau cate un cutit in mana. Duc mana la gura , ingrozita de acea imagine. Picioarele mele reactioneaza involuntar si incep sa ma apropii de cerc pentru a vedea cauza acelui taraboi.Imi fac cu greu loc printre ei , iar cand in sfarsit ajung in centru impietresc, ca si cum as fi vazut o stafie. Marius zacea pe jos inconstient. Din arcada sparta tasnea sange, hainele-i erau rupte, iar prin spatiul neacoperit de acestea se puteau vedea clar cateva injunghieri de cutit. Cad in genunchi nestiind ce sa mai spun. Lacrimile imi curgeau siroaie pe obrajii rosii si fierbinti, pana ce se contopeau cu lichidul rosiatic ce se scurgea din ranile acestuia. Incet imi indrept mana spre fata acestuia, incepand sa o mangai din impuls.
-Ce….ce i-ati facut…nenorocitilor ?!?!?!Cum ati indraznit sa va atingeti de el ?!?!incep eu sa urlu la ei strangand din ce in ce mai mult materialul patat de sange al bluzei acestuia.
-El si-a cautat-o, papusa….imi raspunde unul dintre ei.
-Ady, gata !Termina, este de ajuns !Diana ia-o pe Corina si pe Marius de aici acum si du-i acasa la ei!intervine Mihai in discutie.
Aceasta da aprobator din cap nemaispunand nimic se indreapta catre mine, ridicandu-ma de pe jos si strangandu-ma in brate puternic.Vlad si Chris o urmeaza si il ridica incet pe Marius, avand grija sa nu ii provoace rani si mai grave si iesim din casa, indreptandu-ne catre cea a bunicilor mei. Noaptea, se parea ca nu este de partea noastra, afara fiind innorat si vantul batand cu putere. La acea ora tarzie nu mai puteai zari nimic. Era intuneric si liniste. Nu se mai auzea absolut nimic. Doar bataile vantului, care mai rupea din cand in cand cate o creanga.
In cateva minute ajungem in fata casei.Deschidem usa incet si urcam la etaj fara a face vreun zgomot. Il lasam usor pe pat, avand grija sa nu ii provocam vreo durere, iar eu ma indrept spre baie pentru a lua cele necesare curatarii ranilor, de pe corpul brunetului.Pasesc incet pe gresia rece, de culoarea marii, pana in dreptul dulapiorului din lemn de cires de deasupra chiuvetei si iau de acolo o sticluta de spirt, putina vata si cateva bandaje, apoi ma indrept spre camera. Intru si ma asez pe pat, punand ce aveam in mana pe o masuta neagra, de langa acesta .
-Puteti pleca….Ma descurc eu de aici…le spun eu, inghitind in sec.Mana imi tremura, iar ochii mai aveau putin si varsau din nou acel lichid sarat peste obrajii mei. Nimeni nu a mai spus nimic, doar un « Ai grija » inainte sa iasa din camera .
Dupa cateva minute in care m-am uitat la trupul plin de sange al brunetului, iau din sertarul de jos al masutei o foarfeca si incep sa tai materialul ce-i acoperea bustul, cu miscari usoare, evitand partile in care era ranit.Dupa ce termin, las foarfeca pe masuta, desfac sticluta de spirt si imbib putina vata in el, apoi ii curat incet ranile. Norocul lui ca nu erau prea grave, caci altfel ar fi trebuit sa il ducem de urgenta la spital. Ii pansez ranile cu grija, apoi fac curat si iau bluza rupta si patata de sange si o arunc in cosul de gunoi. Ma duc in baie si imi fac un dus pentru ma mai linisti si pentru a scapa de sangele ramas pe hainele mele si pe mani. In tot acest timp cat am stat la dus am avut timp sa ma gandesc la ce le voi spune bunicilor. Era clar ca nu le voi putea spune adevarul. La starea in care se afla Mariu s….Bunicul ar fi in stare sa ii dea in judecata pe Dya si Mihai si sa imi interzica sa ma mai vad cu Dya, ceea ce ar fi groaznic…Sa ma despart de cea mai buna prietena din cauza lui…Intr-un sfarsit ies din baie si ma indrept spre camera mea pentru a ma imbraca.Imi iau din dulap un maieu alb, cu vedere la buric,o pereche de pantaloni scurti, negri si intru iar in camera lui Marius. Spre surprinderea mea acesta se trezise si incerca sa se ridice.
-Nu ar trebui sa faci asta sa stii. Ii spun eu pe un ton glacial, facandu-l sa tresara cand imi aude glasul. Isi indreapta privirea spre mine nefiind in stare sa rosteasca un singur cuvant.
-Intinde-te inapoi in pat si spune-mi ce s-a intamplat de fapt acolo.ii ordon eu, apropiindu-ma de pat si asezandu-ma pe marginea acestuia.Te ascult , continui eu.
-Nu e treaba ta. Imi raspunde acesta ca si cum n-ar avea nici o importanta.
Enervata de comportamentul lui ii dau o palma peste fata inrosindu-i o mare parte din obraz.Furios imi apuca mana si incepe sa o stranga cu toata putera lui, facandu-ma sa scot un mic tipat de durere.
-Da-mi drumul….incerc sa rostesc eu, dar din cauza durerii o lacrima mi se scurge pe obraz, pana la contactul cu maieul.In cele din urma imi elibereaza mana din stransoare, spunandu-mi printre dinti :
-Niciodata, dar niciodata sa nu mai faci asta ai inteles ?! Acum iesi din camera mea pana nu iti mai fac si altceva ! Se vedea dupa fata lui ca nu prea ii convenise ca l-am lovit.Ies din camera fara a mai spune nimic, inchizand usa cu putere dupa mine.Intru in camera mea si ma arunc in pat, afundandu-mi fata in perna moale si alba.Lacrimile-mi invadasera fata, fara sa vreau.Cum putea sa spuna asa ceva dupa ce ca l-am salvat din mana acelor nebuni si l-am mai si ingrijit ?!Iar mana ma doare atat de tare…Nu pot sa cred ca a fost in stare de asa ceva…Il urasc !!!Nu vreau sa il mai vad niciodata !!!
Dimineata vine rapid, iar eu inca nu ma trezisem.Sunetul ingrozitor al telefonului ma face sa deschid ochii si cu miscari lente il iau in mana si raspund pe un ton adormit.
« Alo ?»
« Ce faci draga mea ?Te simti bine la bunici ? »
« Buna dimineata mama…Mda ma simt bine aici .Voi ce mai faceti ? »
« Ma bucur sa aud asta.Eu si tatal tau ne pregatim pentru o sedinta importanta.Trebuie sa inchid.Voi intra in sedinta.Nu uita ca te iubim, draga mea.Distreaza’te acolo.Pa pa »
«Bine mama.Asa voi face.Si eu va iubesc.Mult noroc.Pa »
Si spunand asta inchid telefonul si ma trantesc in pat, punandu-mi mainile sub cap si gandindu-ma la trecut ...


Imi cer scuze pentru ca este asa de mic, dar m'a cam lasat inspiratia aseara pe la 22:34....Astept critici dure si sfaturi, in legatura cu ce ar trebui sa schimb...



Răspunsuri în acest subiect
My story... - de Dark~Melody - 19-06-2009, 10:05 PM
RE: My story... - de purple_kitten - 19-06-2009, 10:37 PM
RE: My story... - de ilussion.time - 20-06-2009, 12:12 PM
RE: My story... - de Axxa.No.Way - 21-06-2009, 11:44 AM
RE: My story... - de Dark~Melody - 21-06-2009, 03:05 PM
RE: My story... - de Child Of Sunset - 13-07-2009, 12:25 AM
RE: My story... - de Dark~Melody - 13-07-2009, 07:01 PM
RE: My story... - de Dark~Melody - 23-07-2009, 09:57 PM
RE: My story... - de D@n@ - 23-07-2009, 11:46 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)