Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Final Fantasy VII Advent Children

#3
He..he..he?..Parca postasem aici?...or was it Final Fantasy Advent Children Complete ?
Ok...so..inainte de a trece la film..vreau sa anunt pentru cei care nu stiu..ca acum in 2009 de curand s-a lansat ff 7 ACC [ cel mentionat mai sus da mi-e lene sa scriu tot numele si abreviez] care contine inca vreo 30 de min de scene....pentru cei interesati [ evident ca sunteti interesati..daca v-a placut primul normal ca asta va va place...doar e..complete 4 ] plus anumite diferente de grafica..la care nu fac spoiler.De asemenea...filmul a fost lansat si pentru a promova noua calitate bluray [ mic note: bluray este o calitate muuuuuult mai noua si muuuult mai mare decat dvd-ul..deci da....diferenta sta in imaginea crystal clear, de asemenea..pe bluray intra de 4 ori mai multe date decat pe un dvd xD it's the future]Il puteti dl in calitate bluray de la cei care l-au subtitrat,adik THORanime [ eu l-am luat pe cel cu 6 giga memorie.....nu incape asta pe dvd la calitatea asta eh? 21 ]

Ok...enough technical details...asa cum stiu sigur ca am mai spus undeva,dar nu stiu unde..106
Final Fantasy ,in general,universul este genial...dar ma rezum doar la ff7 care m-a atras enorm mai ales ca poveste.
Prima data cand am vazut ff7 AC a fost acum 2 ani jumate,cam asa,cand din intamplare l-am descoperit la 'inchirieri dvd ' la hollywood music&film [ yes..AC IS on dvd in Romania 2...what do you know..-.-] L-am vazut de 3 ori...findca atunci inca eram in ceata cu povestea.Abia dupa m-am interesat sa aflu totul..si am aflat...TOTUL..24
Personajele mele favorite sunt...masculine: Cloud [ evident]...Vincent [evident] si Zack [ evident]Nu imi plac numai ptr ca sunt cool si noh..the candy for fangirls...dar imi plac si ptr ca sunt 3 personaje foarte complexe...asta daca ati vazut si dirge of cerberus si stiti povestea lui vincent si daca ati jucat/vazut crisis core unde zack e rolul principal. Personajele feminine favorite sunt : Tifa [ normal..the girl pwns] si Yufie...[ cause she is so obsessed with her materia..24 ]

Citat:Dar [aleluia!] l-am descarcat si pot sa spun ca mi-a placut foarte mult .Grafica m-a cam dat peste cap ,eu fiind obisnuita cu anime 2D [advent children era 3D]

uhm..desi 3d [ 3 dimensions] e de asemenea corect...totusi filmul este CGI mai exact 4 [ computer generated imagery ] dar s-au folosit de capacitatea 3d pentru a reda mai 'uman' toate miscarile..ceea ce face dintr-un film CGI the eye-candy 4

Buaaa...ok ok..am vb destul..-.-...oriq n-o sa citeasca nimeni giga-postul meu.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Răspunsuri în acest subiect
Final Fantasy VII Advent Children - de Zvingli - 26-03-2008, 11:37 AM
RE: Final Fantasy VII Advent Children - de Shojo Queen - 22-07-2009, 11:09 AM
RE: Final Fantasy VII Advent Children - de Isuzu - 22-07-2009, 06:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)