Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shiva vs Alecs

#3
Salut. Foarte bine ca nu ai marit contrastul, ideea de baza era sa faci un desen bun.Imaginea dupa care ai desenat, face parte din gama "imagini capcana" pentru desenatori. Contine foarte multe tonalitati de gri care la randul lor sunt cuprinse intr-un ton general. Daca le vezi si ai capacitatea sa le deosebesti si sa le desenezi, ai rezolvat problema materialitatii obiectului si a ceea ce-l inconjoara. Apoi urmeaza factura desenului; asta presupune in opinia mea, cat de frumos ai desenat ca sa ajungi la rezultatul final propus de tine.

Referitor la desenul tau(..foarte frumos ca ai postat o poza buna), pot sa zic ca n-ai cazut in capcana si ai desenat bine. Ai vazut ceea ce cred eu ca trebuia vazut in imaginea master. E o lucrare buna, desi, foarte ciudat, nu e nici foarte corect surprinsa anatomia obiectului si nici desenul, tehnic vorbind, nu e unul surprinzator. Nu e o problema asta, pentru ca au fost si sunt multi artisti care au facut lucrari deosebite fara ca in spatele lor sa vezi o sustinere tehnica spectaculoasa. Daca o sa studiezi mai mult, vor aparea rezultate pe masura, o sa vezi.Bravo.



Răspunsuri în acest subiect
Shiva vs Alecs - de hikari marina - 11-07-2009, 02:15 PM
RE: Shiva vs Alecs - de Zvingli - 18-07-2009, 11:17 AM
RE: Shiva vs Alecs - de Adi Dedea - 19-07-2009, 01:08 PM
RE: Shiva vs Alecs - de hikari marina - 19-07-2009, 01:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shiva vs JavaLeen JavaLeen 10 7.011 20-09-2010, 11:40 AM
Ultimul răspuns: Sibel.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)