Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My story...

#5
Multumesc pentru comment Axxa.no.angel.Voi tine cont de sfaturile tale.
Recunosc ca nu prea am fost atenta la greseli, pentru ca am scris capitolul pe la 22:30 noaptea.Poate veti ramane socati, dar eu fac capitolele pe moment si nu am nici o idee ce se va intampla in continuare, ma las purtata de imaginatia pe care o am in momentul in care scriu.Din pacate va trebui sa mai asteptati pana la capitolul urmator, pentru ca am treaba si nu pot scrie.*sau mai bine zis nu ma pot concentra in momentul de fata*Poate il voi scrie cand plec la mare, joi, dar pana atunci mai este.Bye!!Si multumesc ca cititi!

Am revenit!!Se pare ca voi mai pune un capitol.

Chapter III


Dimineata a sosit cu pasi repezi, astrul luand locul lunii pe cer si trimitandu-si razele calde pe pamant.Nu prea am dormit in noaptea aceea.Am avut tot felul de vise legate de moartea fratelui meu…Imi va lua ceva timp pana ma voi obisnui, desi el a murit acum cinci ani, tot nu ma pot resemna.
Ma ridic lenes din pat si ma indrept catre baie, unde imi dau halatul jos si intru in cada, dand drumul la apa calda.Picaturile se izbeau de corpul meu, facandu-l sa se inroseasca.Desi ma ardea, imi placea acea senzatie.Dupa cateva minute, ies de la dus si ma indrept spre garderoba.De acolo imi iau o fustita scurta, albastra, de blugi si un maieu alb cu o inima rosie pe el.Ma imbrac, apoi cobor scarile, in bucatarie, unde ziua imi este stricata de roscatul enervant, care state ape scaun lejer, discutand ceva cu bunica.
-Buna dimineata, buni !!spun eu, sarutand-o pe obraz.
-Buna dimineata, draga mea!Ia loc, sa mananci ceva.imi spune aceasta.
-Nu multumesc !Ma duc sa ma intalnesc cu Dya, Vlad si Chris.N-am timp.spun eu, luand un mar si dand sa ies din bucatarie.
-Dar, Cora !!Un mar nu-ti va ajunge toata ziua!
-Ma descurc, buni !Si apoi, stii ca nu mananc asa de mult.spun eu, chiar inainte sa ies pe usa.Imi bag castile de la mp3 in urechi, si ma indrept spre casa Dianei.O casa modesta, in comparatie cu cea a bunicilor mei, as putea spune.Peretii de un alb imaculat, curtea bine ingrijita.Se vedea ca bunica ei avea o pasiune foarte mare pentru gradinarit.Bat la usa, iar in cateva secunde usa se deschide, in prag aparand un baiat inalt, de vreo 18 ani, saten, ochii albastri, a carui privire te putea ingheta pe loc.
-B-buna Mihai…Dya e acasa ?il intreb eu cu o oarecare frica pe saten.
-Mda…este.Intra.imi raspunde acesta, dupa care ma lasa sa intru.
Ii multumesc, dupa care ma indrept spre camera Dianei.Bat incet la usa, iar o voce cunoscuta imi spune sa intru.
-Hei !!!Ce mai faceti ?Mi-a fost dor de voi !!tip eu, in timp ce ii saream in brate Cristinei.
-Si noua de tine.intervine Vlad.
-Am o idee super.Ce-ar fi sa dormiti cu totii diseara la mine?ne intreaba Dya entuziasmata.
-Eu vin.Asa mai scap de durerea de cap de acasa.
-Cum adica ?ma intreaba Chris.
-Ieri a venit un tip la noi.Cica e fiul unui bun prieten de-al bunicului sau ceva de genu’.Iar eu nu-l pot suferi deloc.E un ingamfat si jumatate.le raspund eu.
-Eiii !!!Nu poate fi asa de rau.intervine Dya.
-Nu-l cunosti tu.Crede-ma nu e deloc un sfant.
-Stii ce cred eu ?Cred ca te-ai indragostit de tipul ala.Cum il cheama ?intreaba Vlad.
-Il cheama Marius si nu m-am indragostit de el.Asta sa fie clar !!!tip eu nervoasa.
-Bine bine…Offf !!!Da’ incapatanata mai esti !!!Si ce ati mai facut anul asta ?schimba Vlad subiectul.
Din vorba in vorba se face ora trei dupa-amiaza si trebuia sa ma duc sa-mi iau toate cele necesare pentru a dormi la Dya.Asa ca imi iau ramas bun de la prietenii mei si ma indrept pre casa.Cand ajung, ma descalt la intrare si fug in camera mea.
-Cora ?!Unde te grabesti asa ?ma intreaba bunicul.
-In camera mea.Diseara dorm la Dya.Vor veni si Vlad cu Chris.Ne vom distra pe cinste.ii spun eu in graba, fara a mai astepta vreun raspuns si intru valvartej la mine in camera.Imi scot din dulap, o fustita neagra si un tricou alb.Nu sufeream pijamalele asa ca dormeam cel mai des in haine de casa.Iar de sub pat imi iau un sac de dormit si il bag in plasa in care bagasem fusta si tricoul, apoi ma trantesc in pat, deschid laptop-ul si navighez pe net.Pe la ora sapte seara pimesc un mesaj de la Dya, prin care imi spunea ca Vlad si Chris erau deja la ea.Inchid laptop-ul, si ma grabesc sa plec.Pe scari ma intalnesc cu Marius care se pregatea si el sa plece undeva.Curiozitatea fiind mare, il intreb :
-Unde te duci ?
-Dar tu unde te duci ?ma intreaba acesta pe un ton care lasa de dorit.
-Nu e treaba ta !
-Atunci nu e nici treaba ta unde ma duc sau ce fac eu, clar ?mi-o intorce roscatul pe un ton rece.
-Cum vrei !ii mai spun dupa care ies pe usa si ma indrept catre casa Dianei.Intru fara sa mai bat la usa.Mare greseala.Ma indrept catre sufragerie si raman pe loc un moment, sangele inghetandu-mi in vene.Se parea ca Mihai isi invitase cativa prieteni pe la el si se pare ca acestia cam exagerasera cu alcoolul. Simt o mana pe fundul meu si ma intorc plesnind acea persoana peste fata, fara sa-mi dau seama ce se intampla.
-Hei papusa...Te lasi greu ha ?Las’ ca rezolvam noi asta.imi spune acea persoana, dupa care incepe sa ma bruscheze.
-L-lasa-ma !!!T-termina !!!incerc eu sa scap din stransoare.
-Hei !!!Las-o impace.E prietena cu soru’mea.Nu te poti atinge de ea atata timp cat ea e aici.intervine Mihai in ‘discutie’.
De pe scari se aude un glas cunoscut.Era Diana.
-Ce se intampla aici ?!intreaba aceasta stupefiata .
-Dya !!!spun eu, dupa care ii sar in brate si incep sa plang.
-Cora ?!Esti bine ?!Gata, gata linisteste-te.Haide sus.imi spune aceasta si urcam in camera ei.Acolo Vlad si Chris ma priveai speriati.
-Ce s-a intamplat ?!intreaba Vlad.
-Preitenii lu frate’miu s-au luat de ea.Tipii astia n-au limita !!!
-Ahhh !!!Il omor cu mana mea pe tipul care a facut asta !!!si spunand acestea, Vlad da sa iasa din camera, dar il opresc si il strang de mana.
-Uite…Vlad , apreciez ce vrei sa faci, dar ei sunt prea multi.Te-ar termina intr-o clipita.ii spun eu pe un ton stins.
-Prea bine, dar data viitoare, nu voi mai sta cu mainile in san si il voi termina pe cel care te va mai deranja, clar ?!imi raspunde acesta pe un ton sever.
-Bine…
Vlad era protector cu mine si apreciam asta, dar uneori mi-as fi dorit sa nu se mai avante asa de tare…Timpul a trecut, iar eu m-am mai linistit.Se facuse ora zece noaptea, iar noi discutam despre diferite lucruri, pana cand de la parter se aude un zgomot puternic.
-Ce a fost asta ?!tresar eu alarmata.
-Nu..nu stiu !!!Sa mergem sa vedem !!spune Dya.
Dau din cap in semn de aprobare, apoi le fac semn celor doi sa vina si ei.Deschidem usa si coboram in graba.Cand ajngem in sufragerie, ramanem socati de ceea ce vedem.



Hyuuu....mi-a luat 2 pagini in Word...Oricum sper ca va va placea cat de cat....Stiu ca scartaie introducerea dar sunt in pana de idei...*_*



Răspunsuri în acest subiect
My story... - de Dark~Melody - 19-06-2009, 10:05 PM
RE: My story... - de purple_kitten - 19-06-2009, 10:37 PM
RE: My story... - de ilussion.time - 20-06-2009, 12:12 PM
RE: My story... - de Axxa.No.Way - 21-06-2009, 11:44 AM
RE: My story... - de Dark~Melody - 21-06-2009, 03:05 PM
RE: My story... - de Child Of Sunset - 13-07-2009, 12:25 AM
RE: My story... - de Dark~Melody - 13-07-2009, 07:01 PM
RE: My story... - de Dark~Melody - 23-07-2009, 09:57 PM
RE: My story... - de D@n@ - 23-07-2009, 11:46 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)