Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care fic va place mai mult?
Shiawase no kagi
100.00%
3 100.00%
Pictand cu sange
0%
0 0%
Total 3 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Shiawase no kagi

#1
Da, da stiu ca v-ati saturat de mine. Gomene, nu m-am putut abtine sa nu scriu si fic-ul asta. Titlul se tarduce "Cheia fericirii" , va avea legatura mai pe la mijlocul ficului. Sper sa va placa, desi ma indoiesc, demou xD

Capitolul 1: Anata wa dare desu ka? (Cine esti? )

Dispretul e demn de mila, sub orice forma s-ar manifesta. Dincolo de negare zace dorinta de a urla adevarul...dincolo de aparenta catehismului, fatarnicia isi poate satisface eul, nestirbita de circumstante. Indiferenta.Tardiva ti-e remuscarea!"


Noaptea presara printre gratiile ferestrei mici fascicule sterse de lumina, ce se pierdeau pe podeaua rece si prafuita. In linistea tulburatoare se auzeau gemete ce rasunau in incaperea goala. Cu privirea in podea si ochii rosi, zacea un baiat intins pe portiunea umeda cu hainele rupte pe alocuri si linii de sange pe albul murdar al bluzei. Il durea tot corpul, insa nu stia daca totul era resimtit doar de mintea sa, nu mai stia daca visa, era mort sau totul era raspunsul intrebarii sale. Il inabusa fiorul rece care ii traversa coloana vertebrala precum o reptila. Sentimente confuze si aspiratii ancestrale, lamentare fara facultatea vorbirii, il inrobeau. Isi sprijini capul de zidul plin de mucegai si lasa mirosul intepator sa-i strapunga narile, pana ce simti cum plamanii il reneaga si tusi cu putere. Parul ii acoperea o mare parte din obraji, ascunzand roseata accentuata sub culoarea lui argintie. Suferea, era inchis in acea carcera de mai bine de doua zile si incepea sa se simta neputincios in fata unui astfel de tratament. Inchise ochii, ascunzand albastrul spalacit sub pleoapele greoaie ce erau gata sa-l prinda dupa perdeaua lor intunecata.
Simti o mana pe umarul sau si o caldura stranie ii cuprindea corpul cu fiecare apropiere. Deschise ochii si observa chipul lui, chipul cald, ochii blanzi, ii simti fiinta mai aproape decat a reusit sa o faca vreodata, era el, negresit.
- Yoru murmura, inchizand buzele. Imi pare rau.
- Sht! nu mai vorbi. Yu, ce a fost in gandul tau de ai vrut sa faci asta? Stii ca pedeapsa ti se poate prelungi la ani buni de inchisoare, de ce Yu? Nu ne-am inteles ca plecam impreuna de aici, ca vom ajunge ceea ce viata nu ne-a permis sa fim? N-am promis asta?
- Imi pare rau. Pentru tine, am facut asta, pentru tine. Vroiam sa scapi, nu vroiam sa fii iar batut din vina mea.
- Ce naiba, suntem frati. Suntem gemeni, de ce nu m-ai lasat pe mine in locul tau, de ce ai facut asta? De ce ai ales sa fii batut in locul meu, idiotule?!
Yu deschise gura, insa forta il lasase, asa ca inchise ochii, lasandu-si greutatea pe umerii fratelui sau. Yoru il lua in brate si il duse catre celula lor, insa inainte de a pasi in interiorul acesteia, observa un tip stand la usa si asteptand ca cineva sa isi faca aparitia. Un nou detinut din cate se pare.
Il analiza fara a scoate vreun sunet si isi continua mersul spre usa. Barbatul intinse mana inainte ca acesta sa intre si isi indrepta ochii catre baiatul din bratele lui Yoru. Era clar ca avusese ceva de suferit pana ce a fost adus in celula, urmele de pe trupul sau dezvaluiau violenta la care a fost supus.
Yoru il fulgera cu privirea, insa asta nu-l facu pe strain sa-si lase bratul jos, ci din contra, se aseza si mai bina in fata baiatului.
- Ai vreo problema? intreba Yoru enervat. Nu vezi ca incerc sa trec?
- Aici voi sta eu de acum incolo. Nu stiu cine esti, insa unul dintre voi va sta cu mine aici si celalalt se va muta in celula de la capatul coridorului cu un prieten de al meu. Cine e Yoru Hayate si cine e Yori Hayate?
- Cine naiba te crezi sa vii si sa ma dai afara din propria mea celula? Ce dracu ati patit toti?
- Fii atent la mine, tipa strainul apucandu-l pe baiat de barbie si strangandu-l cu putere, nu imi pasa cine dracu esti tu. Eu vreau sa stau aici, zi-mi cine e Yori dintre voi doi si scuteste-ma de reactiile astea.
Strainul isi atinti ochii la insigna pe care Yoru o avea la piept si zambi sarcastic. Ii dadu drumul inauntru, iar baiatul il aseza pe fratele sai pe unul dintre paturile celulei, dandu-i parul de pe ochi si mangaindu-i bland fruntea. Isi ridica din nou privirea si se aseza nervos pe pat, langa Yu. Ii facu semn celui din fata sa sa vorbeasca, insa nu auzea decat respiratiile lor apasate. Probabil ca nimeni nu mai era in interiorul cladirii, era ora cinei, doar el ramase pentru a il putea scoate pe fratele sau din carcera.
- Deci el e Yori? Mmm, cam slabut pentru inchisoarea asta, ce a facut, a furat inghetata unui copil? Nu pare genul de criminal in serie , zambi ascuns, privindu-l pe baiatul inca inconstient.
- Nu e genul de criminal in serie, raspunse fratele sau. De fapt, a furat ceva, insa cei care l-au inchis aici au fost oameni bogati cu multa influenta. Nu a vrut decat sa...
- Sa? continua strainul curios. Dar asta nu e o inchisoare pentru un mic furt, ce naiba a luat, un palat intreg?
- Doar ceea ce ii apartinea, murmura trist Yoru. Oricum, nu cred ca te priveste ce s-a intamplat pana acum cu noi, insa nu il pot lasa singur, te las in camera asta si eu ma mut cu el in cealalta, nu e facut sa stea singur, e mult prea diferit.
Noul venit isi trecu din nou privirea peste trupul ranitului si simti ceva ce nu simtise niciodata. Era ciudat, nu mai putea considera pe nimeni in afara de el. Nu neaparat frumusea lui trupeasca il fascinase, ci aura aparte pe care o emana. Parea o personificare a perfectiunii masculine, prabusita coincident cu existenta lui pe pamant. Dragoste la prima vedere? Nu, nu exista asa ceva, aceea e dorinta. Nu poti iubi pe cineva doar privindu-l, asa ai ajunge la egocentrism si la iubirea unui chip. Il atragea ceva, nu un lucru anume, ci un lucru nestiut, nu o parte din baiat, ci totul.
- Voi avea grija, zambi strainul, fixandu-l pe Yoru cu privirea. O sa am grija sa nu i se intample nimic.
- Da sigur, ca toti ceilalti. Momentan nu am ce sa fac decat sa ma duc in acea celula, insa iti jur, daca aud ca te-ai atins de ceva, chiar si de un fir de par, voi spala cu tine fiecare wc din cladirea asta scarboasa. Ai inteles?
- Da , da sigur. Oricum, mai bine ti-ai face griji pentru persoana ta, nu esti departe de a ajunge in situatia lui. Pana la urma, nu tu l-ai adus in starea asta?
Yoru tacu si se ridica, privind cu parere de rau catre fratele lui. Spera ca totul sa fie bine, pentru moment realiza ca e mai bine sa plece, ii putea face necazuri, insa cata incredere putea avea intr-un baiat pe care-l cunscuse doar de cateva minute? Isi incrucisa bratele si iesi ezitand, nu inainte de a il saruta pe fratele sau pe frunte si a-i ura noapte buna ca in fiecare seara.
Celalalt baiat inchise usa, asteptand ca si gardienii sa faca acelasi lucru, insa asta nu se intampla. Nimeni nu venise sa-i verifice. De abia acum intelegea ce a vrut prietenul sau sa-i zica inainte de a fi omorat. Se arunca in pat, asezandu-si mainile sub perna si privind tavanul galbejit. Auzi geamatul colegului sau de camera si apoi o scartiitura a patului. Vazu o umbra cum se indreapta balansandu-se catre el si simti greutatea eii apasandu-i corpul. Se ghemui langa perete, dar pielea calda a celuilalt se lipi de a sa si bratele incepura sa-i caute mainile pe sub patura. Se lasa imbratisat, chiar daca stia ca baiatul nu realizase inca cine e, si isi infasura si el bratele in jurul trupului ranit. Isi cobora mana pana la pantalonii celuilalt pe care ii deschise usor, pana ce reusi sa-si strecoare o mana inauntru pentru a ii masa barbatia baiatului. Ii simtea pielea calda cum pulseaza in mana sa si ii cauta chipul prin intuneric. Nu ii gasi buzele, asa ca ii saruta ochii, coborand usor pe obrazul sau pana ce ii simti gura. Era fierbinte si avea un gust pe care nu il mai intalnise. Incet se urca pe trupul de langa el si-i atinse barbia cu celelalte degete, prinzand usor de ea pentru a-i desparti buzele. Erau moi, umede, iar particularitatea lor il facea sa le doreasca din ce in ce mai mult. Le atinse incet, continuand cu un sarut apasat ce le facu sa se inroseasca. Ii sugea pielea fina si simtea ca nu se mai satura de acea senzatie de placere . Mana sa continua sa se joace in pantalonii baiatului, strangand si eliberand din ce in ce mai repede, continuand cu cealalta mana sa-i mangaie abdomenul firav.

Yu nu stia ce simte, daca acea placere ii e oferita de durerea pe care i-o provoca sau daca intr-adevar era ceva diferit in ceea ce se intampla acum.
- Cine esti? intreba baiatul cu un glas stins.
Intrebarea sa il facu pe nou venit sa opreasca pentru cateva secunde miscarile si apoi sa le reia, marind viteza, pana ce simti ca apogeul fu atins de catre baiat. Scoase mana din boxerii sai si isi linse unul dintre degete, zambind fascinat.
- Maddox, imi poti spune. De astazi, noul tau coleg de celula, incantat!

Pozeeee
Yoru
Maddox(o sa vina si o descriere mai amanuntita)
Yu-chan/Yori



Răspunsuri în acest subiect
Shiawase no kagi - de Mitsukai Yoru - 19-06-2009, 12:10 AM
RE: Shiawase no kagi - de myuu - 19-06-2009, 01:04 AM
RE: Shiawase no kagi - de nolazy - 19-06-2009, 01:15 AM
RE: Shiawase no kagi - de I hate maths. - 19-06-2009, 09:27 AM
RE: Shiawase no kagi - de Yaoi Queen - 19-06-2009, 10:28 AM
RE: Shiawase no kagi - de Yoko - 19-06-2009, 10:51 AM
RE: Shiawase no kagi - de Lithium-Angel - 19-06-2009, 02:36 PM
RE: Shiawase no kagi - de Teh - 19-06-2009, 03:34 PM
RE: Shiawase no kagi - de Mitsukai Yoru - 19-06-2009, 10:21 PM
RE: Shiawase no kagi - de Yaoi Queen - 19-06-2009, 10:53 PM
RE: Shiawase no kagi - de myuu - 20-06-2009, 02:34 AM
RE: Shiawase no kagi - de I hate maths. - 20-06-2009, 12:43 PM
RE: Shiawase no kagi - de Lithium-Angel - 20-06-2009, 12:55 PM
RE: Shiawase no kagi - de Teh - 20-06-2009, 01:31 PM
RE: Shiawase no kagi - de Yoko - 21-06-2009, 02:36 PM
RE: Shiawase no kagi - de nolazy - 22-06-2009, 03:55 AM
RE: Shiawase no kagi - de Mitsukai Yoru - 24-06-2009, 03:57 PM
RE: Shiawase no kagi - de Yoko - 24-06-2009, 05:36 PM
RE: Shiawase no kagi - de Lithium-Angel - 24-06-2009, 06:14 PM
RE: Shiawase no kagi - de myuu - 24-06-2009, 06:45 PM
RE: Shiawase no kagi - de chrissta - 25-06-2009, 10:58 AM
RE: Shiawase no kagi - de Mitsukai Yoru - 23-07-2009, 01:09 AM
RE: Shiawase no kagi - de I hate maths. - 23-07-2009, 09:18 AM
RE: Shiawase no kagi - de Yoko - 23-07-2009, 10:53 AM
RE: Shiawase no kagi - de Lithium-Angel - 23-07-2009, 01:26 PM
RE: Shiawase no kagi - de Aiumy - 31-07-2009, 12:12 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
18 Vizitator(i)