Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce credeti de Gaby?
Super tare!
63.64%
7 63.64%
Dragutza!
9.09%
1 9.09%
Nesimtita!
0%
0 0%
Hmmm,nu stiu!
27.27%
3 27.27%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Puterea vointei

#6
Thanks all:* suntenti cei mai tari:))
Aolani,o sa incerc sa tin cont de ideea cu Mimi:))
Isis-Zeita Iubirii,am inteles!os a recitesc textu' de acum
SasuSaku_4ever,merci mult:X am observad si eu abia dupaia greselile:P

Capitolul 4-O zi grea


Ziua de ieri trecuse.Gaby uitase tot ceea ce se intamplase.Uitase ca s-a ales cu ocolega insuportabila de cabana.Uitase fata nervoasa a lui Mimi atunci cand Sophie a sarit pe ea.Gaby pur si simplu dormea,fara sa viseze ceva.Era mult prea obosita.Dar nu totul era atat de dulce in acea tabara.Gaby a fost trezita in zgomote.Zgomote insuportabile,venite parca de la extraterestrii.Era Mimi.Bineinteles,urla pentru ca nu ii convenea ceva.Gaby s-a trezit si s-a indreptat spre baie.Nici dusul de dimineata nu a putut sa il faca in pace din cauza tipetelor.Cand a coborat la parter,pliona de nervi a vazut-o pe Mimi urland.Atunci,fara sa se controleze a inceput sa urle:
-Ce dracu' ai?!Urli,urli si iar urli!!!ESTI INSUPORTABILA!!!
-Pardon?!Cine te-a bagat pe tine in seama?!
-Dar pana la urma de ce urli?!
-Cum de ce?!Tu vezi ce avem de mancare?!CEREALE!!!
-Si care e ideea?
-Eu nu mananc cereale!
Dar Gaby,plina de nervi a plecat fara a o mai baga in seama.In tabara se dadea prima adunare.Acolo,sefa taberei in fiecare zi inventa cate un joc sau o activitate.Cand toata lumea s-a strans acolo aceasta a inceput sa vorbeasca:
-Buna ziua,copii.Astazi,dupa cum stiti am inventat un nou joc.Fiecare dintre voi sti ca jocurile acestea sunt pe echipe.Ei bina,astazi fiecare va fi pe cont propriu.
La auzul vestii copii se mirara,dar sefa taberei continua:
-Astazi va veti duce in padure.Va vom da niste liste.Pe ele va scrie ceea ce trebuie sa gasiti in padure.Primul care iese din padure,cu toate obiectele de pe lista,inainte de a se insera va castiga 15 puncte.Daca sunteti pentru prima data in tabara si nu stiti,aceste puncte se acumuleaza zilnic.La sfarsit cine acumuleaza ce;e mai multe puncte va castiga un anumit premiu.Asa ca haideti sa incepem jocul.Fiecare sa isi ia cate o lista.
Gaby s-a dus si ea pentru as lua o lista,aopi in gandul ei a inceput sa citeasca:
"1.Manusa
2.Ochelari
3.Piatra
4.Feriga
5.Balon
hhmmm...nu e deloc greu!!E chiar usor,o sa castig!"
Imediat dupa ce toti au ajuns in padure s-a dat startul.Gaby a gasit imediat piatra,asa ca a inceput sa
caute obiectele de pe lista.Dar cand a dat de nr. 2 de pe lista,adik de niste ochelari s-a ciocnit de cineva in timp ce vroia sa ii ia.
Era Mike.Asa ca cei doi si-au continuat impreuna drumul.In cealalta parte a padurii Mimi impreuna cu Zac cautau si ei obiectele de pe lista.
Dar Mimi nu se putea concentra din cauza ca se tot gandea la Gaby.Asa ca a nascocit un plan "diabolic",si intorcandu-se spre Zac a zambit dubios:
-Am o idee!
-O sa regret asta... a susotit Zac.Ce idee..?
Asa ca Mimi a inceput sa ii explice lui Zac.

Intre timp Gaby si Mike cautau obiectele de pe lista.Aveau mult noroc astazi.Au gasit tot ceea ce era pe lista,mai putin
manusa si feriga.Asa ca Mike s-a dus dupa manusa si Gaby dupa feriga.In timp ce Gaby cauta cu privirea a dat peste ceea ce cauta.
A fugit repede spre feriga,fiind foarte fericita ca o gasise.Dar...ZUUM!!Brusc s-a ridicat in sus.De frica a inchis ochii,dar apoi vazand ca nu se mai misca i-a deschis.
Era intr-o plasa,cineva ii jucase o farsa.
"Mimi.." a gandot Gaby cu o expresie nervoasa.Dar,neavand cale de scapare a inceput sa tipe dupa ajutor.De dupa un copac a iesit cineva.Dar nu cine spera Gaby sa iasa.
Era Mimi,cu un zambet la fel de dubios ca inainte.Se indrepta spre Gaby,fericita ca a prins-o.
Gaby plina de nervi a inceput sa se miste.Dar Mimi,in timp ce se chinuia sa isi stapaneasca rasul a spus:
-Ha!Uite ce patesti daca te iei de mine!Acum scuza-ma,dar trebuie sa gasesc cateva obiecte..apropo,nu te mai zbate,pentru ca nu poti sa iesi de acolo.
Este o plasa facuta de Zac la ora de impletituri.
Apoi Mimi pleca,impreuna cu Zac caremcu o parere de rau trebuia sa se supuna.
Gaby si-a amintit ca avea la ea piatra pe care o gasise.S-a ridicat in picioare pentru a incerca sa
rupa sfoara.Dupa vreo 15 minute sfoara aproape se rupsese.Gaby a dat cu putere cu piatra in sfoara,si intr-o fractiune de secunda a simtit cum cade in jos.
Era mult pana joc,asa ca si-a dat seama ca o sa o doara cateva zile.Dar,in timp ce tipa de frica si-a dat seama ca nu mai cadea.
Se simtea in siguranta,iar atunci cand a deschis ochii l-a vazut pe Mike.Cand i-a vazut chipul s-a inrosit.El s-a inrosit la randul lui.Au stat cateva secunde asa dupa care s-au ridicat rusinosi.
Mike a fost cel care a spart gheata:
-Am gasit manusa.Tu ai gasit feriga?
-Da este chiar...si Gaby arata spre locul unde cazuse.Feriga era zdobita.Asa ca au plecat impreuna sa caute alta feriga.
Dupa nu mult timp au gasit.Au fugit repede pentru a iesi din padur,dar Gaby s-a impiedicat de o radacina si a cazut,lovindu-se la picior.Mike a sarit repede in ajutorul ei.
-Esti bine??
-Nu,cred ca mi-am rupt piciorul.
-Haide!Te tin eu!
Si Mike a ridicat-o pe Gaby.Cand au iesit din padure erau printre ultimii.Nu castifgasera,iar piciorul lui Gaby nu era mai bine.
Au dus-o la infirmerie si i-au pus piciorul in ghips.Apoi au dus-o la cabana.
Cand deja soarele a apus,iar stelele si luna domneau pe cer,in camera ei,cu ochii la stele,Gaby statea in pat,imobilizata.
De odata la usa s-au auzit trei batai.Era Mike.S-a asezat langa Gaby:
-Te simti mai bine?
-Da.Multumesc pentru azi.
-Nu-i nimic,dar am si eu o intrebare.
-Da?
-Ce mama dracu' cautai tu in plasa aia?! spuse Mike incepand sa rada.
-Mdah..Mimi.
-Aoleo!!!Ce mai fata!Daca in tabara asta ar fi un concurs de nesimptire si prostie ea ar castiga cu siguranta!!continua
acesta cu o expresie amuzata pe fata.
Dupa o discutie foarte lunga Gaby adormi.Mike se uita la ea,si isi dadu seama ca o place pe fata.
Asa ca a sarutat-o pe obraz si a iesit din camera.




:P COMENTARII!!!!!!!!!!!N-AM SI VREAU!!!!!!!!:))


aa,da si uite o poza cu Gaby in plasa:)):
http://animezup.com/forum/showthread.php...4#pid56714[posturi unite]
haideti maaai!!!:((
dati-mi comentarii!!!
sunt incepatopare,vrea sa ma perfectionez:D



Răspunsuri în acest subiect
Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 10-05-2009, 09:17 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 11-05-2009, 12:07 AM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 13-05-2009, 12:08 AM
RE: Puterea vointei - de Isis-Zeita iubirii - 13-05-2009, 08:24 PM
RE: Puterea vointei - de Yuki4ever - 13-05-2009, 09:14 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 14-05-2009, 12:02 AM
RE: Puterea vointei - de Yuki4ever - 14-05-2009, 01:42 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 17-05-2009, 11:16 PM
RE: Puterea vointei - de Axxa.No.Way - 18-05-2009, 05:35 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 18-05-2009, 07:41 PM
RE: Puterea vointei - de nemo-chii - 18-05-2009, 08:33 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 18-05-2009, 11:18 PM
RE: Puterea vointei - de Axxa.No.Way - 19-05-2009, 07:33 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 26-05-2009, 07:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 14.697 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.677 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.991 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Eu la puterea a 6 a !i! K o K o !i! 30 18.251 23-12-2009, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Zuzu*lov3


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)