Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce credeti de Gaby?
Super tare!
63.64%
7 63.64%
Dragutza!
9.09%
1 9.09%
Nesimtita!
0%
0 0%
Hmmm,nu stiu!
27.27%
3 27.27%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Puterea vointei

#3
Capitolul 3-Colegi de cabana enervanti


Gaby si Mike s-au dus la cabana cu nr. 3 pentru a se stabili.O data ce au intrat au fost complet surprinsi.Camera de zi era foarte luminoasa.Peretii era albi ca zapada sipe jos era un parchet de o culoare deschisa,care se asorta perfect cu peretii.Erau doua canapele albe,fata in fata.Pe o masa de sticla erau asezate cateva lalele,de asemenea albe.Pe jos,un covor pufos,si el de asemenea alb acoperea jumatate de camera.Totul era alb.Lui Gaby ii placea foarte mult camera de zi,dar grabita din fire s-a grabit pentru a urca la etaj.Acolo un hol subtire despartea cele patru camere una de alta.Gaby a intrat repede in prima camera pe care a vazut-o.Cum a intrat a ramas pe loc.Peretii camerei erau galbeni iar pe jos era acelasi parchet ca la parter.Doar ca aici un covor gigantic,de asemenea galben acoperea aproape toata podeaua.Un pat foarte mare trona in partea stanga a camerei.Avea pe el o patura foarte draguta pe care era desenat un trandafir gigantic.In partea dreapta a camerei era un birou micut.Tot ce era pe el era un calculator.Gaby,chiar daca galbenul nu era culoarea ei preferata se simtea destul de comod in camera aceea.Sophie se pare ca simpativa si ea camera aceea,pentru ca a sarit imediat din bratele lui Gaby si s-a dus intr-un colt langa balcon.Gaby i-a lasat acolo mancarea si jucariile si s-a apucat de despachetat.Totul era in ordine,mai putin valiza care ocupa destul de mult spatiu.Gaby a privit in jur,incecand sa gaseasca un loc pentru valiza.Singurul loc unde o putea pune era tocmai pe sifonier.Nu putea sa ajunga acolo.Asa ca a iesit repede din camera pentru a-l cauta pe Mike.La etaj nu era,asa ca a coborat dupa el jos.Cand a ajuns acolo a auzit o voce enervanta de fata.Si,intradevar la parter era o fata.Avea parul lung si blond.Ochii ii avea verzi.Era destul de inalta.Gaby s-a dus repede la acea fata pentru a o cunoaste:
-Hei,eu sunt Gaby.
-Aha.Eu sunt Mimi.Sper ca nu stai la cabana cu numarul 3!
-Ba da,dar de ce?
-Pai aici stau eu!Te rog sa nu imi spui ca va trebui sa stau cu tine in cabana!
-Si ce am eu?! spuse Gaby nervoasa.
-Sti ceva?!M-as lua de tine,dar dupa cum vezi am bagaje de despachetat.
Tocmai atunci intra pe usa un baiat cu parul blond si ochi verzi,la fel ca Mimi.Dupa el tragea vreo 2-3 bagaje uriase.Mimi il indruma ce sa faca cu ele.Dupa ce magajele au intrat in sfarsit in camera baiatul acela s-a indreptat spre Gaby:
-Salut!Eu sunt Zac.Sunt fratele lui Mimi.Am sa stau si eu in cabana cu nr. 3!
-Incantata!Eu sunt Gaby.
Dar chiar atunci Mimi se baga si ea in discutie:
-Haide,Zac.Bagajele nu o sa urce singure la etaj!
Din prima Gaby si-a dat seama ca nu o sa o prea simpatizeze pe Mimi.A iesit afara si a dat peste Mike.
-Hei!Ai facut cunostinta cu noii nostrii colegi de cabana?spuse Mike zambind.
-Cam asa ceva...am uitat,ai putea sa ma ajuti cu valiza?
-Sigur.
Si Gaby impreuna cu Mike s-au indreptat spre cabana.Cand au intrat pe usa au auzit un tipat enervant.Era Mimi,bineinteles.Au ramas putin pe loc,auzind cum coboara cineva scarile.
Mimi era plina de suc,sucul pe care il avea mai devreme in mana.Era nervoasa de nu mai putea,si cu o voce parca stransa de gat a spus:
-A cui naibii e poataia aia?!A sarit pe mine si uite ce mi-a facuut... si Mimi a inceput sa planga.Gaby a inceput sa hohoteasca si impreuna cu Mike s-au dus sus pentru a muta valiza.Atunci Mimi iesita sin pepeni de nervi a spus in soapta:
-O sa ma razbun eu pe tine,Gaby!





cam atata:D sa-mi ziceti cu e:D:)) mie una sincer mi-a placut:D


apropo,aici sunt niste poze cu noile personaje:

http://media.photobucket.com/image/anime..._.jpg?o=16 <- Mimi
http://media.photobucket.com/image/anime...y.jpg?o=15 <-Zac



Răspunsuri în acest subiect
Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 10-05-2009, 09:17 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 11-05-2009, 12:07 AM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 13-05-2009, 12:08 AM
RE: Puterea vointei - de Isis-Zeita iubirii - 13-05-2009, 08:24 PM
RE: Puterea vointei - de Yuki4ever - 13-05-2009, 09:14 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 14-05-2009, 12:02 AM
RE: Puterea vointei - de Yuki4ever - 14-05-2009, 01:42 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 17-05-2009, 11:16 PM
RE: Puterea vointei - de Axxa.No.Way - 18-05-2009, 05:35 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 18-05-2009, 07:41 PM
RE: Puterea vointei - de nemo-chii - 18-05-2009, 08:33 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 18-05-2009, 11:18 PM
RE: Puterea vointei - de Axxa.No.Way - 19-05-2009, 07:33 PM
RE: Puterea vointei - de ...:::sweetcandy:::... - 26-05-2009, 07:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 14.698 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.677 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.991 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Eu la puterea a 6 a !i! K o K o !i! 30 18.251 23-12-2009, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Zuzu*lov3


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)