Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire perfecta

#1
Ei bine am inceput si eu un fic.Sper sa va placa si sa nu ma luati prea tare pentru ca sunt noua in domeniu:P.Scuzati eventualele greseli de tastare.


Capitolul1:
Tokyo.O zi frumoasa de vara.Soarele stralucea pe cerul senin.Pasarele zburau in stoluri deasupra cladirilor cu zeci de etaje.Oamenii misunau ca niste furnici pe stazile largi si pline de magazine luxoase.
*********
Eu ma numesc Maya.Am 16 ani par blond si ochi albastri ca si cerul.Locuiesc intr-un cartier marginas al Tokyoului.Cea mai buna prietena a mea se numeste Alissa si este de aceeasi varsta cu mine.Are par castaniu si ochi caprui,are forme bine conturate si orice baiat ar cadea la picioarele ei.Eu in schimb sunt mai retrasa.
*********
Era o zi de vieri,seara,iar eu cu Alissa stateam in fata blocului si discutam mici probleme de-ale fetelor,cand imi suna telefonul:
-Da??intreb eu
-Buna Maya ce faci?intreaba vocea de la celalat capat al firului
La telefon se afla Allan un baiat de 17 ani,un prieten din copilarie.Ne cunosteam de mici�ne intelegeam ca doi frati
-Bine Allan.Stau afara cu Alissa.Tu?
-Bine.Multumesc.Te-am sunat sa te intreb daca poti sa vi maine seara la mine acasa pentru o petrecere.Poti sa o aduci si pe Alissa.
-Sigur.Ma bucur ca mai invitat.zic eu fericita
-Nu ai pentru ce surioara!Atunci ramane sa ne vedem la mine in jurul orei 21.
-Abia astept.Ne vedem acolo,am zis eu inchizand telefonul
I-am povestit Alissei tot ce mia spus Allan si am intrebat-o daca vrea sa vina cu mine la petrecere.Ea a acceptat fara sa stea pe ganduri.Era asa fericita mai ales pentru ca ea iubea in secret un baiat pe nume Eduard,foarte bun prieten cu Allan.
**********
A doua zi a venit foarte repede.M-am trezit in jurul orei 12 dupa un somn binemeritat.Dupa ce m-am ridicat din pat m-am dus sa imi fac tualeta de dimineata.Am terminat si m-am dus in oras sa imi cumpar niste haine pentru petrecerea ce va urma.Mi-am ales un tricou mov cu imprimeu,care imi punea in evidenta formele si niste blugi negri stamti care mergeau perfect cu adidasii mei negri cu sireturi mov.

Seara veni cat ai bate din palme.La ora 20 si 30 de minute era stabilit sa ma intalnesc cu Alissa in fata blocului meu.Zis si facut.Am coborat in fata blocului iar ea ma astepta acolo imbracata intr-o rochita alba si un maieu negru la fel ca balerinii pe care ii purta in picioare.Cand am vazut-o am mers la ea si am inbratisat-o puternic.Iar ea mi-a raspuns la fel.
***********
In aproximativ 15 minute am ajuns in fata casei lui Allan.El avea o casa frumoasa si spatioasa potrivita pentru starea lui financiara foarte buna.Am intrat inauntru si lam cautat pe Allan printre multimea de prieteni ai lui care au venit la petrecere.Cand l-am gasit statea pe canapeaua din piele si se saruta cu o fata.
-Buna Allan!Ce faci?zic eu intrerupandu-I sarutul
-Buna Maya.Bine stau si eu pe aici.Ma distrez.Ati ajuns la tanc.Apropo Alissa acum ceva vreme a venit si Eduard este pe bacon acum.
-Ma duc acom sa il salut!spune Alissa foarte fericita
-Iar tie Maya vreau sa iti fac cunostinta cu cineva.zise brunetul zambind larg
El ma condus in gradina unde am zarit un baiat bine facut cu par saten si ochi negri ca taciunele.
-Maya el este Paul-Paul ea este Maya.
-Incantata de cunostinta Paul
-La fel Maya!
Paul era genul de baiat mai timid si retras ca mine.Dar putea sa puna piciorul in prag cand era cazul.
-Ei bine eu va las sa va cunosteti mai bine.Daca aveti nevoie de ceva sunt in casa,spune el plecand.
Noi doi ne-am dus si ne-am pe balansuarul din gradina.L-am cunoscut mai bine pe Paul si am aflat ca are 18 ani ca locuieste la cateva strazi dispanta de casa mea si ca ii plac noptile cu cer senin.Ma uitam foarte atenta la el studiindu-I fiecare particica a corpului lui bine lucrat care se vedea prin camasa pe care o purta atunci.Fara sa imi dau seama am inceput sa-l plac.I-ar in timp ce ne uitam la luna de pe cerul negru plin de stele,mi-am pus capul pe umarul lui.Nu a obiectat nimic mi-a raspuns inconjurandu-mi talia cu mana lui puternica.Dupa cateva minute mi-am ridicat capul iar el ma strans mai puternic in brate si si-a apropiat buzele de ale mele.Oare Maya va fi de acord cu acest sarut?
[Imagine: Vampire_Knight___Kaname___by_Vampire_Knight_Club.jpg]

Nu-i asa ca Kaname e un dragut
He is mine so back off or you die 14




Răspunsuri în acest subiect
O iubire perfecta - de Yumina - 11-05-2009, 09:05 PM
RE: O iubire perfecta - de Isis-Zeita iubirii - 11-05-2009, 10:22 PM
RE: O iubire perfecta - de Axxa.No.Way - 17-05-2009, 11:31 AM
RE: O iubire perfecta - de Yumina - 21-05-2009, 05:58 PM
RE: O iubire perfecta - de Axxa.No.Way - 21-05-2009, 06:31 PM
RE: O iubire perfecta - de Sarra - 21-05-2009, 10:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O sotie perfecta[+18] Ana 13 9.849 19-09-2011, 09:26 AM
Ultimul răspuns: Ana
  Nimeni nu e perfect≈ Ayame Chan 3 2.286 22-07-2011, 07:44 PM
Ultimul răspuns: Mina-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 6.151 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Razbunarea: Crima perfecta Alexi 28 18.197 04-03-2010, 03:49 PM
Ultimul răspuns: Adri@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)