Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

C'mon be me girlfriend Sakura

#10
nu ma supar pe comentariile voastre pentru ca stiu ca aveti dpretate iar cu virgulele am mai avut de lucru si la scoala ca nu le puneam intr-o compunere....in schimb ma bucur ca va place ficul meu :D


cap5

Dupa ce au rupt sarutul,Sasuke se uita la Sakura dar nu avea tupeu sa spuna ceva,era oare asa de indragostit de ea incat ia pierit tupeul?
In aceea admosfera era o liniste profunda,Sakura privea in jos iar Sasuke nu facea nimic pana cand...
-Sakura imi pare rau pentru comportamentul meu de ieri, nu stiu ce ma apucat.
-Sasuke altceva mai ai sa-mi spui?spune Sakura cu o raceala in voce de parca pentru ea nu a insemnat ceva sarutul doar ca ea vroia sa nu se lase batuta.
-Sakura te rog nu mai vorbi cu raceala , te rog!
-Bine hai zi ce vrei mai concret?
-Bine..pai tu...si...eu...poate ...adica nustiu....poate vrei sa fi cu mine...pentru ca eu te plac mult..si..si nu am mai simtit niciodata pentru o fata asa ceva .Si ce zici vrei?spune Sasuke rosind in obraji
Sakura nu stia cum sa reactioneze,inima ii spunea sa spana da dar mintea ii spunea sa zica nu ,ii era frica sa nu-si bata joc de ea asa ca pe fata a bufnito rasul.
-Sasuke ma faci sa rad! Esti chiar amuzant cand esti asa de serios.Raspunsul meu este nu pentru ca ...eu nu te plac si lasama in pace!
Sasuke cand a auzit raspunsul fetei o lacrima a vrut sa cada pe obrazul lui dar sa abtinut sa planga.
-Bun si atunci iesi cu Kiba?Cu ce e el mai bun decat mine?
-Sasuke pleca,nu sunt obligata sa-ti raspund la intrebari!
-Daca eu plec acum fara tine iti promit ca nu o sa ma mai vezi.
Inima lui Sakura a inceput sa bata mai incet ...o durea sufletul dar ea tot nu se lasa.Parca era controlata de altcineva,parca nu era ea.
-Deci plec singur sau impreuna plecam?
-Ple...pleci...singur!in timp ce a spus cuvintele astea o lacrima de cristal ia cazut pe obrazul alb al Sakurei
-Bine ,Sakura imi pare bine ca te-am intalnit.
Sasuke sa intors cu spatele si-a luat ghiozdanul de pe asfaltul rece si a plecat.In spatele lui Sakura sa asezat pe banca privind in gol si lacrimile jucand pe obrajii ei in timp ce Sasuke pleca si el plangand.Sakura dupa un minut sa ridicat de pe banca si a alergat spre poarta poate il prinde sa ii spuna ca vrea sa plece si ea cu el si sa-si ceara iertare dar baiatul nu mai era.
-Sasuke...Sasuke iartama te rog ...am fost o proasta..te ...ro..rog intoarcete!spunand cuvintele acestea fata a cazut in genunchi plangand.
Era atat de trist incat si cerul plangea.Ploua si tuna foarte tare,fata statea in genunchi si plange.Dupa ce sa ma mai linistit,uda toata,sa dus in clasa sa-si ia ghiozdanul ca sa plece acasa.
-Sakura ce sa intamplat?De ce ai plang si de ce esti uda toata?zise Kiba privindo.
-Kiba nu am ce sa-ti explic lasama!
-Bine atunci iesi cu mine in seara asta?
-Doar daca te transformi in Sasuke atunci!
-Deci raspunsul este nu?
-Daca nu era evident este nu!
Fata nu a mai stat si-a luat ghiozdanul si a plecat.Afara inca ploua si ea mergea pe jos cu gandul la Sasuke.Nu la chemat nici pe Alex soferul familiei sa o ia,vroia sa fie singura.
Pe drum nu era atenta , era sa o calce si maina de doua ori.Cand a a juns acasa, a ridicat capul spre cer si cu voce tare a spus:
-Tata ma cunosti , sti ca spun lucruri pe care nu le gandesc, te rog ajutama sa il gasesc pe Sasuke!
A intrat in curte,bombonica roz era uda toata , a intrat in casa gasind un biletel pe noptiera din sufragerie ce scria: Sakura eu si tatal tau suntem plecati pana saptamana viitoare la Paris cu niste treaba,ai grija ce faci Cu dragoste mama ta!
Dupa ce a citit biletelul,fata sa dus sus in camera ei.Privea ursuletii din camera ei,parca si ei erau tristi.Sa dus in baie si-a luat un prosop sa sters la par,si sa schimbat intr-o rochie neagra cu o pereche de sandale negre.Sa asezat in pat privin tavanul visand cu ochii deschisi la Sasuke.Nu-i venea sa creada ca la ranit pe Sasuke al ei.Deodata soneria a sunat.Un zambet ia aparut pe fata ,credea ca e Sasuke .Sa dus sa deschi usa.Cand a deschiso era Itachi.
-Buna ..Sakura tu sti ceva de Sasuke?
-Nu ...nu stiu nimic...de ce ce sa intamplat?
-Pai lam sunat nu-mi raspunde si nu pot sa dau de el si am vazut la stiri ca o masina Audy A4 a facut accident ...si a lovit un Logan...Soferul loganului e mort dar soferul masinii Audy A4 este in coma iar Sasuke..
-Iar Sasuke ce?
-Sasuke are un Audy A4.
-Glumesti?
-Nu!
Auzind vorbele lui Itachi fata sa ingalbenit toata.Sa dus in fuga pana la Bucatarie si-a luat banii si cheile casei si a plecat cu Itachi.
-Sti la ce spital e?
-Nu stiu cum se numeste dar stiu unde este!
-Bine atunci haide grabestete!
Pana la Spital masina a zburat, a ajuns intr-un timp record.Cand au ajuns rozalia sa dus la receptioner.
-Va rog frumos unde este salonul in care este internat acel baiat care este in coma?Ca imi scapa numele acum!
-A baiatul acela ...veniti dupa mine.
Sakura si Itachi sau luat dupa ea.Receptionera ia dus la morga.
-Imi pare rau dar baiatul a murit cand salvarea a ajuns aici.Pe tine te rog baiete sa te duci sa vezi daca este baiatul pe care il cautati.
Sakura a cazut in genunchi Sasuke al iei era mort.Inima ei incepu sa nu mai bata asa de repede.
Itachi sa dus langa baiat.a ridicat folia care il acopera.Cand a vazut cine era acolo sa uitat la Sakura.
-Spune-mi Itachi el este acolo?
-Sakura.....
~Va urma~
[Imagine: senjo.gif]



Răspunsuri în acest subiect
C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 26-04-2009, 10:13 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Dark~Melody - 26-04-2009, 06:15 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 26-04-2009, 07:50 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Denny - 27-04-2009, 07:35 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 30-04-2009, 09:32 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Corina. - 30-04-2009, 03:43 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Nya. - 30-04-2009, 10:31 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 01-05-2009, 10:38 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 01-05-2009, 11:40 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 02-05-2009, 10:09 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 02-05-2009, 12:03 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 02-05-2009, 12:17 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 02-05-2009, 08:08 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 03-05-2009, 09:57 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 03-05-2009, 12:12 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Andrutza - 03-05-2009, 03:30 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 03-05-2009, 08:03 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mabel - 03-05-2009, 08:45 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 06-05-2009, 09:35 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 06-05-2009, 03:12 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mabel - 07-05-2009, 12:25 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 10-05-2009, 06:24 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 10-05-2009, 09:18 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Selena. - 10-05-2009, 09:46 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mabel - 11-05-2009, 12:45 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de ~Anna~ - 18-05-2009, 08:01 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)