Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

C'mon be me girlfriend Sakura

#8
Cap4


A doua zi sia facut aparitia repede.Picaturile de ploie ce lovea geamul din camera lui Sasuke si alarma asurzitoare a ceasului desteptator la facut pe tanar sa se trezeasca.Tatal lui avea dreptate.Avea o durere imensa de cap.
-Ceas enevant cand trebuie sa suni ca sa ma trezesc ca am treaba nu suni si cand vreau si eu sa dorm faci ca toate visele.spune Sasuke trantindul la pamant.
Sasuke a pus inapoi capul pe perna moale inchizand ochii pentru cateva momente.Dupa ce sa mai trezit la realitate sa dus la baie si-a facut toaleta de dimineata, sa imbracat intr-un tricou negru cu un sarpe pe spate rosu,o pereche de blugi de la nike si o pereche de adidasi negri.Coborand jos a observat ca era foarte multa agitatie.
-Neata! Ce faci ? Te doare capul? spune Itachi cu un zambet micut pe fata.
-Da ma doare si te rog eu sa nu tipi.
-Bineee Sasuukkeee.
-Hai ma doar team rugat sa nu tipi.
-Bine bine hai ca nu mai tip.
-Auzi unde sunt parintii nostri?Si de ce e atata zarva?
-Ai uitat nu?Mama si tata sunt la aeroport sai pe verisori nostri Maia si Akuto iar aici e zarva ca avem multe de pregatit si nu suntem gata.
-A bine atunci pe mine ma scuzati ma duc sa ma plimb prin gradina poate mai imi trece capul.
-Bine.
Sasuke a iesit din casa si sa indreptat spre gradina de trandafiri din spatele casei.In fundul gradini (scuzati pentru expresie) era asexat un leagat facut de el cand avea doar 10 ani.Se plimba pe langa trandafirii roz gandinduse la Sakura.Ajuns in sfarsit sa pus in leagan si privind cerul inorat ,cazand pe fata lui cateva picaturi si-a dat seama ca a inceput chiar sa tina mult la Sakura.
-Nici o fata nu mia luat mintile ca fata asta.Trebuie sa vorbesc cu ea neaparat.vorbea Sasuke singur.Hai Sasuke dute acasa schimbate si dute la academie.Hai nu-ti fie lene.spuse Sasuke cu voce tare.
Sa dus in casa , a urcat treptele albe ale scarii , ajuns in camera lui cea albastra sa dus la dulapul de culoare neagra si sa imbracat cu o pereche de pantaloni negri o camasa alba si o cravat barbateasca rosie.Si-a facut gheozdanul a coborat jos ,si-a luat un mar verde si a plecat la academie.
-Buna dimineata domnule Sasuke! Nu urcati in masina?
-Neata Mateo! Nu ,azi vrea sa merg singur si cu gandurile mele.
Mateo era soferul familiei.Era un barbat cu parul albastru ochii verzi inalt de vreo 35 de ani.
-Va inteleg.Scuzati-ma ca va pun intrebarea asta dar sunteti indragostit?
Sasuke auzind aceste cuvinte pe fata ia aparut un zambet micut.
-Bine hai Mateo ca mai vorbim cand vin de la scoala.Pa
-Bine ,inteleg daca nu vreti sa-mi spuneti dar eu unul abea astept sa o vad pe norocoasa.Larevedere.
Sasuke mergea pe strada privind numai in gol .Avea ceva ce nu putea sa descrie nici el.
Ajuns insfarsit la academie se tot uita dupa rozalie dar nu o vedea.Sa dus in clasa nu era , sa dus la cabinetele de biologie si geografie nimic.Fata nu era de gasit.Sasuke avea o presimtire rea.Sa dus la Hinata poate stia ea ceva dar nici ea nu a mai vorbit cu ea.
Sasuke era inebunit nu stia nimic de ea.Nevoit de soneria clopotelului sa ramana in clasa nu a mai putut sa plece.Nici la un minut de la terminarea pauzei rozalia si-a facut aparitia.Norocul ei ca nu a aparut profesorul.
Sasuke cand a vazut a vrut sa se duca la ea dar ia luato inainte Kiba un baiat unalt bine facut parul castaniu ochii negrii si cu un catel care il tinea in permanenta cu el pe nume Akamaru.
-Hei ce ai patit de respiri asa de greu?
-Am alergat tot drumul...nu e treaba ta ...zi ce e?
Sasuke era foarte atent la discutia pe care o pur Kiba cu Sakura.
-Sti eu te plac mult si ma gandeam daca ai vrea sa iesi cu mine in seara asta.Vrei?
-Kiba nu pot sa-ti raspund acum.Da-mi un ragaz de timp si am sa-ti dau raspunsul.
-Bine mil zici la a doua pauza?
-Da!
Sasuke fierbea de nervi.Nu-i venea sa creda ca, Kiba a indraznit sa faca asa ceva.
Dupa conversatia cu Kiba Sakura sa dus la banca ei.Nici nu la salutat pe Sasuke.
-Hei Sakura.De ce nu ma bagi in seama?
-Sasuke crezi ca am uitat de miai facut ieri? Sau ce ?Da-mi un motiv de ce as vorbi cu tine? spuse Sakura cu o raceala in voce de nedescris, desi o durea foarte mult sa spuna acele cuvinte deoarece tinea si ea la Sasuke totusi a facuto.
-Pentru ca eu daca nu te-as vedea si daca nu ti-as auzi vocea nu stiu ce mas face.
-Sasuke stiu ca joci teatru.
-Nu ma cunosti ingeras de loc.Eu acum chiar nu joc teatru.In pauza hai sa ne intalnim pe banca din fata academiei.Vino daca ai curaj.
Sakura nu a mai spus nimic.DUpa o jumatate de ora a aparut si dirigintele lor Kakashi.
-Buna ziua copii!Scuzati-ma pentru intarziere.Ce sa mai intamplat in saptamana asta cine cu cine sa mai batut?
Copii au inceput sa spuna ce probleme au, doar Sasuke Si Sakura nu scoteau nici un cuvant.
Ora a trecut repede.Sakura curioasa de ce va spune Sasuke sa dus afara pe bancuta din fata academiei.Se uita dupa Sasuke dar el nu era pe nicaieri.Deodata ceva a cazut jos in spatele ei.Era Sasuke coborand dintr-un copac.Fata sa intors privindul pe brunet si el pe ea.Nu spunea nimeni nimic.Sasuke sa apropiat langa ea a luat-o in brate zi a sarutato.Fata nu facea nimic nu riposta.Ii placea si ei.Dupa ce au rupt sarutul......~Va urma~


Scuze pentru greseli sper sa va placa continoarea :X
[Imagine: senjo.gif]



Răspunsuri în acest subiect
C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 26-04-2009, 10:13 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Dark~Melody - 26-04-2009, 06:15 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 26-04-2009, 07:50 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Denny - 27-04-2009, 07:35 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 30-04-2009, 09:32 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Corina. - 30-04-2009, 03:43 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Nya. - 30-04-2009, 10:31 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 01-05-2009, 10:38 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 01-05-2009, 11:40 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 02-05-2009, 10:09 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 02-05-2009, 12:03 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 02-05-2009, 12:17 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 02-05-2009, 08:08 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 03-05-2009, 09:57 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 03-05-2009, 12:12 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Andrutza - 03-05-2009, 03:30 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 03-05-2009, 08:03 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mabel - 03-05-2009, 08:45 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 06-05-2009, 09:35 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 06-05-2009, 03:12 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mabel - 07-05-2009, 12:25 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mishelle - 10-05-2009, 06:24 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Crynu. xD - 10-05-2009, 09:18 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Selena. - 10-05-2009, 09:46 PM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de Mabel - 11-05-2009, 12:45 AM
RE: C'mon be me girlfriend Sakura - de ~Anna~ - 18-05-2009, 08:01 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)