Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Game

#1
Fan-fic Horror by
<3 Bad Bunny
<3 Lolli
<3 Zolli a.k.a. Zollitha

Um...Enjoy!

Track 1

Londra, anul 1456

-Tsk�spuse femeia care alerga speriata pe stradutele intortochiate ale orasului. Aceasta se ori de cateva ori gafaind, dar alerga mai departe, teama putand fi citita pe chipul ei.
-Grabiti-va!!! Se auzeau voci de oameni in spatele ei. Nu o lasati sa scape!
Femeia alerga cat o tinura puterile pana ajunse undeva langa o casuta de la periferia orasului. Intra in casa. Vocile erau tot mai rasunatoare. Usa se zgudui de cateva ori apoi se rupse, lasand sa intre armata de oameni maniosi.
-Ucigasa! Mi-a omorat fiul! Spuse o femeie imbracata intr-o rochie cenusie. Satano!
-Diavol cu chip de om ce esti, cum ai putut sa-mi omori sotia? Izbucni un barbat.
Vocile erau tot mai puternice. Galagia deveni insuportabile.
-Liniste!! Spuse o femeie scunda imbracata cu o mantie purpurie.
-M�Mare Preoteasa? Se balbai unul din oameni. Va rog sa ne ier-
Dar preoteasa ii facu semn sa taca. Toata lumea amuti. Preoteasa scoase o carte si incepu sa rosteasca o incantatie. Pentru cateva momente a fost liniste deplina, apoi�
-Vrajitoare! Este momentul sa fi judecata! Spuse grav preoteasa.
Cateva persoane din multime, o prinsera pe vrajitoare de maini si de picioare. Preoteasa scoase un pumnal si spuse:
-Prin aceasta, il vom scoate pe Satana din aceasta femeie!
Pumnalul penetra pieptul femeie. Sangele se imprastia peste tot in camera. Pentru cateva momente, nimeni nu respira, apoi, incepu sa para ca si cand pacea ar fi fost restaurata.
-He�heh, spuse femeia zacand intr-o pozitie nefireasca pe jos, Sunteti o ceata de idioti! Credeti�credeti tot ce spune�batrana aia senila! Heh, o sa ma razbun! O sa ma razbun pentru ce mi-ati facut!!!
-Se pare ca n-a functionat, spuse Preoteasa. Luati-o!!
Astfel, Preoteasa facu un foc langa casa femeii si o lasara sa arda.
Timp de trei zile, toate persoanele care locuiau in apropiere de casa femeii, nu au putut adormi. Acestea sustineau ca se auzeau tipete infioratoare dinstre casa vrajitoarei.
Dupa trei zile acestea au incetat. Insa oamenii au inceput sa se imbolnaveasca. Sintomele nu mai fusesera intalnite pana acum, iar niciun doctor nu putea gasi vreun remediu. Boala, insa, parea a nu fi contagioasa.
Intr-o saptamana, peste un sfert din populatia Londrei, fu rapusa de aceasta boala.

Londra, anul 2009

-De ce stam atat de departe de centrul orasului? O intreba Ikki, mezina familiei pe mama ei.
-Nu e departe, plus ca e liniste si pace, sigur o sa-ti placa, raspunse mama ei zambind.
-Asta este, am ajuns, spuse tatal aratand catre o casuta veche. Agentul imobiliar spunea ca este forte veche, din Evul mediul chiar. Heh, cum pot mintii unii oameni.
-Evul mediu? Intreba Ikki in timp ce se uita curioasa la tatal ei. Ca in povesti? Cu printese si cavaleri?
-Cam asa ceva, spuse tatal ei si ii puse mana pe crestetul capului.
Ikki atunci o lua la fuga catre casa. Se uita in fiecare camera, cercetand fiecare coltisor, dar apoi se intoarse dezamagita.
-Ce e? N-ai gasit printesele? Spuse pe un ton glumet tatal ei. In beci ai cautat? Poate se ascund acolo.
Ikki incepu din nou sa zambeasca si fugi catre beci. Cum ajunse acolo, privirea I se opri asupra unei bucati de material pe jumatate ingropata in pamant.
-Poate e din rochia unei printese! Spuse in timp ce lua materialul. Dar e murdar, a-I zice ca e patat de sange. Pff, banuiesc ca esti trist, stand asa in intuneric�Stiu! O sa fac o papusa din tine!

[[End of Track 1]]


PS: Sunteti liberi sa spuneti cat de naspa e si cat de mult am gresit...si Btw, it's my second fic, ever!!
[center]✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
☆☆[Imagine: Anime_IS_Art_by_StarDragon77.gif] ☆☆
Whould you die for Haruhi?
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
[Imagine: Anime_does_not_mean_close_mind_by_k.gif]
ÛžÛžSugar!ÛžÛž
[Imagine: bcopy.png]
[[Arigatoo, Nibles!]]
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Spread the æ„› !!!
[Imagine: chibi_2490.gif]
Chibi-tan!

[Imagine: 0d33969.png]
✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖☠✖✖
Teh Bunny
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Death Game - de Bad Bunny - 17-04-2009, 03:35 PM
RE: Death Game - de Monica Wksv - 17-04-2009, 07:32 PM
RE: Death Game - de Nya. - 17-04-2009, 07:38 PM
RE: Death Game - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-04-2009, 08:21 PM
RE: Death Game - de Jigoku - 18-04-2009, 01:29 AM
RE: Death Game - de yulobo - 18-04-2009, 04:44 PM
RE: Death Game - de Jasmine - 18-04-2009, 06:00 PM
RE: Death Game - de Mitzuke - 18-04-2009, 06:24 PM
RE: Death Game - de yulobo - 18-04-2009, 06:32 PM
RE: Death Game - de chiriro - 18-04-2009, 07:26 PM
RE: Death Game - de ~Zollitha~ - 23-04-2009, 10:25 PM
RE: Death Game - de Monica Wksv - 07-05-2009, 12:21 PM
RE: Death Game - de chiriro - 08-05-2009, 08:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)