Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In bratele iubiri(Sasu-Saku)

#1
mz soro:)) sa fac o corectare...scz al de gresala...In bratele iubirii(Sasu-Saku)
Disclaimer:Nu detinem nici un personaj(inafara de cele create de noi) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu facem profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

asa acum primul capitol:

Intr-un apartament aflata in Constanta o fata cu parul lung si roz lasat gratios sa cada pe umeri se pregatea sa mearga la facultatea de medicina. Aceasta fata se numea Sakura; era o fata frumoasa si educata, parinti ei erau mandri de ce crescusera. Rozalia era modesta, desi era foarte frumoasa nu dadea mare importanta acestui fapt. Nu era prefacuta, ii placea ca lumea sa o vada asa cum e. Avea o situatie materiala destul de buna; isi adora viata asa cum era
pentru ca ea iubea atat de mult viata simtea ca destinul ei este sa salveze si alte vieti...
Sakura avea un reno-clio rosu primit la varsta de 18 ani de la parinti ei.
Isi lua cheile si geanta si pleca. In scurt timp ajunse in curtea facultati. Isi parca masina si se indrepta catre intrare.
De dupa colt aparu' un baiat brunet cu ochi negri ca cea mai intunecata noapte. Sakura nu il observa si se lovi de el...
-Imi pare rau! spuse fata.
-Nu iti cere scuze, a fosta vina mea! ii raspunse baiatul.
Brunetul se ridica si ii intinse mana rozaliei.
-Nu am fost atent ,scuze! numele meu este Sasuke Uchiha.
-Eu ma numesc Haruno Sakura, incantata!
-Haruno, Haruno...cred ca am mai auzit numele tau undeva! aaa da mi-am amintit, ti-am vazut numele pe foaia cu distributia salilor. Esti cu mine in clasa.
Cei doi au mai discutat dupa care au plecat impreuna in clasa. In clasa Sakura sa intalnit cu vechea ei prietena Hinata si cu iubitul ei ,Naruto.
-Hinata! de cand nu te-am mai vazut!
-Sakura!? nu imi vine sa cred ca esti tu! Cat timp a trecut?
-Pai cinci ani. Arati minunat!
-La fel si tu! Greu de crezut ca au trecut atatia ani, si totusi iar suntem impreuna...
Naruto si Sasuke stateau privindule pe cele doua fete care se bucurau ca sau revazut. Dupa putin timp a venit si profesorul. Sakura a gasit un loc langa Sasuke. Acesta se bucura de compania rozaliei. In spatele lor in banca a treia erau Hinata si Naruto.
Cei patru au inceput sa vorbeasca si sa chicoteasca. Din fericre pentru ei profesorul nu a observat. Orele treceau repede... Sakura i-a cunoscut mai bine pe Sasuke si Naruto. In sfarsit sa sunat; Hinata iesise cu Naruto.
-Hei asteptati-ma! unde va duceiti? intreba rozalia.
-Acasa! au raspuns cei doi.
-Ooo nici gand, nu ne-am vazut de mult asa ca azi va scot in oras, fac cinste!
-Merg sa il anunt si pe Sasuke! spuse rozalia.
Brunetul isi strangea cartile care inca erau imprastiate pe banca.
-Sasuke, vi cu mine, Hinata si Naruto in oras?
-Sigur mi-ar face placere!
Cei doi au mers la parter unde erau asteptati de Hinata si blond.
-Haideti, mergem cu masina mea! spuse rozalia.
Sasuke se aseza in fata langa Sakura iar cei doi indragostiti in spate. Drumul a fost scurt asa ca nu au vorbit foarte mult in masina.
Intr-un final au ajuns in centrul orasului si au inceput sa se plimbe. Hinata si Sakura au luat-o in fata iar baieti au ramas ultimi. Cele doua sau oprit in fata unui magazin cu bijuteri, Sakura a vazut in vitrina un lantisor de aur foarte frumos. Sasuke a observat-o pe Sakura cand se uita la lantisor. Cand cele doua au plecat de langa vitrina brunetul a intrat in acel magazin si a cumparat lantisorul.
Naruto a mers mai departe cu fetele.
-Unde este Sasuke? intreba rozalia.
-Nu stiu, adineauri era langa mine! spuse Naruto.
-Sunt aici! striga din spatele lor Sasuke.
La spate tinea o mica cutiuta roz. Se indrepta catre Sakura.
-Asta este pentru tine! brunetul ii intinse cutiuta.
Cand Sakura se uita ce e inauntru nu ii venea sa creada.
-Pentru ce este asta?
-Pai am vazut cat de mult ti-a placut lantisorul.
-De ce ai dat bani degeaba?
-Dar cine zice ca iam dat degeaba? Esti o fata speciala, il meriti!
Sakura nu mai spuse nimic, ii venea greu sa creada ca cineva este atat de dragut, nu numai la exterior dar si in interior.
Cei patru au continuat sa se plimbe dupa care sau oprit la o cafenea. Au mai discutat, sau apropiat mai mult si sau cunoscut mai bine.
Sakura se simtea atat de bine in preajma lor, dar mai ales in preajma brunetului.
-Noi cred ca plecam, am putian treaba! spuse Hinata dorind sa ii lase pe cei doi singuri.
-Vreti sa va duc eu? intreba rozalia.
-Nu multumesc! Bye, bye!
Sakura si Sasuke au ramas singuri in cafenea, brunetul putin rosu in obraji a intrebat-o pe fata daca ii da numarul ei de telefon. Au mai stat sa discute timp in care cei doi au inceput sa se apropie unul de altul din ce in ce mai mult. Inima Sakurei simtea ceva pentru brunet, dar oare el simte ceva pentru ea?
Din micile lor discuti au aflat ca stau in acelasi bloc, si mai important usile apartamentelor erau fata in fata. Sau hotarat sa mearga acasa. Brunetul sa oferit sa conduca el cea ce si facu.
Ajunsi la bloc brunetul a invitat-o pe rozalie sa bea ceva. Find tarziu rozalia a refuzat politicos invitatia. Putin dezamagit Sasuke se multumi cu un sarut pe obraz din partea rozaliei. Isi spusera noapte buna si intrara in apartamente.
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Răspunsuri în acest subiect
In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Elina - 05-04-2009, 03:20 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Obsession. - 09-04-2009, 05:31 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Alany Aysee - 14-04-2009, 11:44 AM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Elina - 17-04-2009, 12:21 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Elina - 26-04-2009, 08:47 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Alany Aysee - 24-05-2009, 12:09 AM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Nya. - 24-05-2009, 12:41 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Khonsu - 24-05-2009, 03:17 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Shadow. - 09-07-2009, 02:03 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Alany Aysee - 09-07-2009, 04:09 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Flash - 09-07-2009, 04:33 PM
RE: In bratele iubiri(Sasu-Saku) - de Elina - 09-07-2009, 04:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.989 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 4.044 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.619 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.218 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  in cautarea iubiri saku vampire 7 4.049 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.325 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.450 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* Claribel 38 44.872 01-08-2009, 10:25 PM
Ultimul răspuns: xXxAdaxXx
  Internatul iubiri SakuraMaiKisetsu 14 10.376 10-07-2009, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Daniela_Sakura_chan
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.738 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)