Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My life is a huge disaster [yaoi]

#1
Pai am venit cu un nou fic yaoi care il scriu impruna cu my sis care se va inscrie si ea pe zup...si va posta continuare ....sper sa va placa:D

Capitolul I:Intuitia tradeaza adevarul
Partea I

"Originalul...oare undeva in lume exista ceva original?Ceva necopiat,ceva unic si pur?Oare exista?Nu...nu cred, nu are cum sa existe, nu in lumea asta.Totul aici e manjit de om, totul e distrus de mainile sale. Oricat de pretios este un lucru,oricat de scump si fin e, pana la urma este distrus. Asa oare se va intampla si cu mine, si cu talentul meu, dar nu voi lasa sa se intample una ca asta,nu acum cand am muncit atat de mult sa ajung aici. Oare de ce nu vor sa fie de acord cu mine, sa ma sprijine?De ce nu ma pot intelege?Arogantia lor este prea mare si prea greu de invins,de aceea fac eu totul pe ascuns,de aceea nu ii las sa ma cunoasca, de aceea nu stiu ei cine le este fiu...da este vorba de proprii mei parintii de ei, renumitii sotii Myabi,marii creatori de moda..iar eu sunt fiul lor, Ayoku Myabi.Ei, asa zisi mei parinti,nu pot intelege ca eu nu pot traii in lumea modei ci in cea a muzici,ei nu inteleg ca vocatia mea e pentru muzica nu pentru modeling sau ceva legat de acesta.Mie imi place sa fiu pe scena sa cant si sa dau ce e mai bun din mine,sa simt publicul extaziat de cantecele mele...sa simt ca le place ce fac si ca sunt bucurosi ca ma asculta,ca ma vad dansand si cantand, ca ma vad stralucind pe scena alturi de prieteni mei.Dar parintii nu accepta asa ceva si eu nu stiu de ce...dar acum nu mai conteaza mai sunt doar cateva lunii pana la majoratul meu si acea zii nimeni nu o poate impiedicat,am sa lupt cu propria moarte daca e nevoie dar ziua aceea imi aprtine! "
In una dintre cele mai frumoase vile din capitala Nipon,mai exact in casa renumitilor creatori de moda, sotii Myabi admosfera nu era tocmai una placuta.Din exteriorul case aveai impresia ca cine sta in acel palat superb nu are cum sa fie nefericit,asa era la prima vedere,dar intr-un asemenea �palat� nu se putea discuta de fericire....totul este exact pe dos.
-Intelege odata tu trebuie sa ne calci pe urme, nu sa stai ca priteni tai, huligani aceea,spuse domnul Myabi foarte revoltat de comportamentul fiului sau.
Domnul Myabi Aizawa in jur de 39 de ani, era unul dintre frumosi barbatii ai Japonie,un barbat calm,calculat si mereu la locul lui.Dar nu si atunci cand era vorba de propiul sau fiu.Cei doi mereu se certau din diferite motive. Myabi Ayoku era un baiat ce mostenise frumusetea tatalui dar si a mamei sale, are aprope 18 ani,el are concepti total diferite de ale parintilor sai si face totul de capul sau.Nu se intelegea cu parintii sai din mai multe motive ...si mai tot timpu se certa cu acestia.
Ayoku avea un mare talent pentru muzica si dorea sa exceleze in acest domeniu ,dar parintii sai erau total opusi aceste idei �infantile�dupa spusele lor,insa Ayoku nu era de aceeasi parere.
-Ai face bine sa intelegi ca eu fac ce vreau nu ce vreti voi doi,nu ma doare pe mine undeva ce vreti,ce doriti, sau ce sperati voi de la mine,dupa cum v-am mai zis eu fac ce vreau si nu aveti cum sa ma opriti,raspunse Ayoku tatalui sau care era plin de nervi.
-Asta crezi tu copile, eu sunt aici adultu nu tu, esti in casa mea nu a ta si faci ce vreau eu cat timp esti minor.
-Foarte bine,atunci daca tot sunt in casa ta voi pleca,si mai sunt doar cateva luni pana cand voi fi major dar te scutesc de pe acum de prezenta mea.
Domnul Myabi nu putea crede ce spuse Ayoku si nici ce ii zise el propriului fiu,practic i-a zis ca aceasta nu e casa sa,preactic l-a dat afara intr-un fel dar nu a vrut sa faca asta,nu a vrut sa zica asta.Tot ce a vrut a fost sa il face pe Ayoku sa inteleaga ca nu poate sa faca tot ce vrea,ca exista principi si moralitati ce trebuiesc resectate.
-Maine voi pleca de aici,tati,spuse Ayoku cu un glas batjocoritor.
-Nici sa nu indraznesti,nu esti major si nu ai dreptul sa faci ce vrei,spuse ferm domnu Myabi.
-A da...si o sa ma opresi tu?Serios?Tu si care armata?intreba amuzat Ayoku.
In clipa urmatoare domnul Aizawa exasperat de tupeu propiului sau fiu isi striga bodyguarzii care il luara cu forta pe Ayoku si il inchise in propia sa camera.Insa Ayoku presupunea ce va face in continuare.
-Chiar crede ca ma poate oprii cu asta?Poate sa ma pazeasca si mii de soldatii dar eu tot voi scapa,spuse Ay foarte convins de vorbele sale.
In clipa urmatoare puse mana pe telefon si formase un numar.
-Hei Nyseii salut,frate am o problema si am nevoie de ajutorul tau.
Vocea din telefon se auze destul de clar in camera baiatului.
-Sigur frumosule cu ce sa te ajut?intreaba Nyseii.
Nyseii era cel mai bun prieten a lui Ayoku poate unul prea bun ,mereu se ajutau unu pe celalalt si mereu se sprijineau.Tineau unul la celalalt foarte mult.Nyseii era un baiat inalt si dezvoltat de 19 ani,avea un par blond ce fermeca pe oricine si o privire ce insipra pasiune si care putea seduce pe oricine,iar corpul sau era de invidiat.El era unul din membrii trupei lui Ayoku,el era chitaristul.
-As vrea sa fug...stiu nu e genul meu sa fug de probleme,dar vreau sa ii arat tatalui meu ca mereu fac numai cum vreau eu si el niciodata nu o sa ma poata oprii,dar probleama este ca usa camerei mele e pazita si in casa nu cred ca poti intra pe ascuns ca sa ma ajuti sa ies din cauza garienilor...nu stiu cum sa ma ajuti sa scap de aici...ai vre-o idee?
-Pai....intai de toate calmeazate,nu te mai enerva degeaba sa nu faci ceva de care sa iti para rau apoi,gandeste-te ca daca dispari parintii tai se vor speria si se vor supara si mai tare pe tine si in plus daca vrei sa placi ce o sa faci dupa,nu e problema poti sta la mine,dar ce o sa faci o sa stai ascuns,parintii tai te vor gasii la scoala,de ea nu poti sa te lasi ca mai ai jumatate de an si ar fi pacat,gandeste-te.
-Stii ceva daca nu vrei sa ma ajuti spune-mi si inteleg, nu ma mai lua cu prosti deastea.
-Esti idiot,sincer Ay trebuie sa te mai maturizezi oleaca,poate ca tatal tau are dreptate si cred ca ti-ar prinde bine cateva zile in casa,spuse Nyseii revoltat de comportamentul pritenului sau.
-Multumesc mult,chiar mi-ai fost de ajutor si stai linistit nu esti singura persoana care m-ar putea ajuta,pa!si inchise telefonul.
"Nu se poate,nu se poate de ce ma comport asa,de ce se comporta el asa,parca eram priteni nu?Trebuia sa ma ajute,da ce mai pritenie,asta trebuie sa imi fie invatatura de mine,mi-a pierit si chefu de a pleca sa imi bag ceva in viata asta al naibii de perfecta.Hei...dar daca as.....da asa voi face."
-Chemati-l pe tatal meu ,spuse Ayoku pasnicilor ce ii pazeau usa,iar acestea se supuse imediat.
Domnul Myabi venise in camera tanarului de indata.
-Ooo fiul meu drag sa inteleg ca vrea sa mi se adreseze,intreba ironic tatal baiatului.
-Mda...lasa vrajeala...si asculta-ma.Uite ce e imi pare rau,dar tu niciodata nu ma asculti si nu te gandesti la ce vreau eu si asta pot spune ca ma deranjeaza cel mai tare.
-Fiule dar eu mereu vreau ce e mai bine pentru tine si incerc sa te feresc de tot ce este rau.
-Dar nu mai vreau sa ma feresti ce nu intelegi,vreau sa traiesc din greseli,sa imi fac viata asa cum vreau eu ce nu intelegi?spuse Ay ridicand din ce in ce mai mult tonul vocii sale.
-Asa ceva nu se poate fiule,tu esti un Myabi si trebuie sa faci ce a facut de aseamnea toata familia ta.Trebuie sa ne urmezi pas cu pas,sa ne copii pe noi,parintii tai sa te dedici lumii modelingului,sa faci parte din firma familiei si sa o duci mai dreptate.
"Sa va copii??Niciodata,Domne fereste,prefer sa nu fiu un Myabi prefer sa nu am banii si tot nu am sa copii pe nimeni,eu sunt eu si nimeni nu ma va schimba indiferent de ce s-ar intampla."
-Intelege ca eu nu voi face parte din firma familiei,nu voi face parte, mie nu imi place asa ceva,este ceva total plictisitor pentru mine,e ceva stupid asa ca vreau sa te fac sa intelegi ca ce iti place tie,ce va place voua nu imi place si mie si vreau sa ma lasati sa imi continui viata asa cum vreau eu.
Dar tanarul baiat degeaba se strofoca sa se faca inteles
-Tu nu stii ce inseamna cuvantul �nu�? Inseamna un raspuns negativ si acest raspuns ti-l dau eu tie,tu trebuie sa faci ce face si familia ta fie ca vrei sau nu,asta e ultimul cuvant din aceasta discutie.Si daca vrei sa mai iesi din aceasta camera,daca mai vrei sa primesti bani,sa iesi afara si sa iti mai vezi asa zisi tai priteni ai face bine sa fi de acord cu aceasta hotarare.
-Off...intelege ca eu nu am talent in modeling..mai mult te-as incurca tata,stii doar."Mai mult l-am enervat decat sa ma pun bine cu el ,fir-ar sa fie."Uite tata,daca asa mult tii tu am sa te ajut cu ce vrei dar doar cu o conditie.
-Si care ar fi aceea?
-Pai..deocamdata mai lasa-ma sa ma gandesc si lasa-ma in pace,uite atunci dupa ce voi implini 18 ani,mai exact peste 4 luni ma voi dedica complet lumei modei,deocamdata am sa incerc sa ma acomodez cu asta.Dar si tu trebuie sa depui efort in asta,trebuie sa ma lasi pe mine sa i-au propiile decizii.
-Numai sa ma consultii si pe mine in aceste decizii ale tale,uite eu maine trebuie sa merg sa aleg noul model pentru firma noastra,cel ce ne va reprezenta pe anul acesta si vreau ca si tu sa il cunosti si asa te acomodezi si tu in firma familiiei care peste ceva timp iti va fi incredintata.
-Bine, voi face cum spui tu...dar asta daca nu ma vrei mai tine inchis in casa,si ma vei lasa in pace pe mine si pe priteni mei,stiu ca nu ii simpatizezi dar sunt baieti de treaba.
-Bine fiule,dar tu ai spus-o vei face cum spun eu.
-Da tata,asa voi face.
"Asta in visele tale,nici sa nu crezi ca eu ma voi supune tie si ideilor tale stupide,sa spunem ca saptamana asta te voi face sa crezi ca acept dar dupa nu o sa ma mai vezi niciodatat,defapt da o sa ma vezi ca fiind cel mai bun cantaret din top si atunci o sa iti para rau ca nu ai avut incredere in mine si in vocatia mea.Mi se face greata sa te numesc tata,sa iti port numele,dar deocamdata ma voi resemna.Si maine da... voi venii la stupida ta firma sa il cunosc pe acest model al tau sa vad cu ce panarama ma mai intanlec si maine.Ce grea e viata!"
-Tata daca nu te superi acum as vrea sa ma culc este deja ora unsprezece si jumatate si maine vreau sa ma trezesc devreme sa merg cu tine la noua �munca�,spuse Ay cu un zambet fals pe buze.
-Vezi ca se poate fiule sa ne intelegem si bine,noapte buna si maine nu uita ca la ora zece trebuie sa fii Style Walker ,eu o sa merg mai dimineata sa vad ce este pe acolo,si nici nu vreau sa te trezesc devreme.
La cat vrea sa fiu acolo?La zece?E nebun,eu nu ma pot scula nici la doisprezece si el vrea la zece...offf Domne de ce eu?
-Sigur tata,voi fi acolo.
Noaptea era deja instalata de ceva timp pe capitala Japoniei.Luna isi revarsa razele luminuoase asupra orasului galagios.Mantia presarata de beculetele jucause care mai de care incercau sa ilumine cat mai puternic,iar in mijlocul lor ragina boltei ceresti,maiestroasa luna.

Sper sa va placa si sry pt greseli:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria




Răspunsuri în acest subiect
My life is a huge disaster [yaoi] - de Yaku-chin - 08-03-2009, 12:29 AM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Teh - 08-03-2009, 03:48 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Acsi - 08-03-2009, 10:10 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de myuu - 08-03-2009, 11:11 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de nolazy - 09-03-2009, 01:16 AM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Teh - 09-03-2009, 07:50 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Teh - 11-03-2009, 12:10 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de myuu - 13-03-2009, 11:58 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de nolazy - 14-03-2009, 02:40 AM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Teh - 15-03-2009, 06:40 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de myuu - 16-03-2009, 01:03 AM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Acsi - 22-03-2009, 02:40 AM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de nolazy - 22-03-2009, 03:06 AM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Teh - 22-03-2009, 12:30 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Acsi - 29-03-2009, 09:08 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de nolazy - 03-04-2009, 10:51 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Teh - 04-04-2009, 01:52 AM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Acsi - 04-04-2009, 05:33 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de myuu - 04-04-2009, 07:27 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de myuu - 09-04-2009, 08:05 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de Acsi - 03-07-2009, 03:50 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de myuu - 03-07-2009, 11:44 PM
RE: My life is a huge disaster [Yaoi] - de nolazy - 22-11-2009, 11:43 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.223 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 49.558 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45


Utilizatori care citesc acest subiect:
8 Vizitator(i)