Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunetul dragostei

#6
Konichi wa! ^^

Yey! Continuarea! Cat am asteptat-o :x Ca de obicei, my evil person incepe cu greselile :D :

M aflam -> Ma aflam

plina de frunze.. -> se pun 3 puncte de suspensie TT.TT

viu colorate,da -> spatiu dupa semne de punctuatie

"Se apropia de aceasta data de mine,mergea atat de usor in fiecare pas parea a fi o eternitate,pana ce corpul sau a fost in fata mea am simtit cum mii de vieti au trecut prin mine si ca intr-un final mi-am primit rasplata mult asteptata." -> La inceput nu am inteles ce ai vrut sa zici aici o.o Si am incercat sa reconstituiesc...Asta cred eu ca ai vrut sa zici: "Se apropia de aceasta data de mine. Mergea atat de usor (era, de fapt,"incet") incat (nu "in") fiecare pas parea a fi o eternitate. Pana la urma corpul sau a ajuns in fata mea si am simtit cum mii de vieti au trecut prin mine si ca, intr-un final, mi-am primit rasplata mult asteptata". Sa ma corectezi, daca nu e bine...sincer, nu cred ca am redat cum trebuie...

voi pierii -> voi pieri

Pasii mei desi as fi vrut sa para repezi erau lenti. -> Pasii mei, desi as fi vrut sa para repezi, erau lenti

vroiam -> voiam

obijnuita -> obisnuita

patul sau ... parul sau -> a 2-a oara puteai spune "ei" ca sa nu se faca repetitia

o facuse sa tresare -> o facuse sa tresara

Dar,era oare acest lucru posibil? -> dupa "dar" nu se pune virgula, ci inainte. exceptand cazul in care vrei sa mai adaugi o informatie dupa el. Ah, si se pune intotdeauna virgula inainte de "dar", cum am spus, respectiv dupa sinonimele lui: "insa" si "totusi". Iti zic asta pt ca am vazut ca tu nu prea pui...

sa fiu iara -> sa fiu iar

e u -> eu

mi`l -> mi-l

Isi trase pe ea -> suna cam urat...

kimono depicat -> kimonou despicat

de avea - > ce avea

ca in fiecare zi. Merse ca in fiecare zi -> iti dai si tu seama...

acele vioare -> acele viori O_O

Este acel zgomot alintator ce dragostea il face sa izvorasca,din orice loc.. -> Este acel zgomot alintator pe care dragostea l face sa izvorasca din orice loc...


Gata. Te-as ruga sa lasi spatiu si dupa virgule, ok? Ehm...Te-as ruga sa incerci sa citesti cu atentie chestiile astea cu care te omor eu aici, pt ca am vazut in cap de azi greseli pe care ti le precizasem in comm-ul trecut. In rest, pot sa spun ca cel mai mult mi-a placut sfarsitul, felul in care ai transpus sentimentele si sperantele in flori de cires :x O chestie, insa, nu inteleg :| Scrii cand la pers I, cand la pers a III-a. Cand scriai la pers I, am crezut ca te pui in pielea Sakurei, dar apoi ma trezesc ca vorbesti de ea la pers a III-a...Nu mai inteleg nimic :|

What ever :-j See you with the next cap ^^

:bye:
[Imagine: thekillers.png]



Răspunsuri în acest subiect
Sunetul dragostei - de Teh - 22-02-2009, 11:59 PM
RE: Sunetul dragostei - de Kido - 23-02-2009, 12:01 AM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 23-02-2009, 01:14 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 28-02-2009, 01:38 AM
RE: Sunetul dragostei - de Annya - 28-02-2009, 09:54 AM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 28-02-2009, 03:02 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 28-02-2009, 04:51 PM
RE: Sunetul dragostei - de Kido - 28-02-2009, 05:49 PM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 28-02-2009, 11:55 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 07-03-2009, 03:41 AM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 07-03-2009, 03:33 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 21-03-2009, 02:10 PM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 21-03-2009, 08:03 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 12-04-2009, 09:12 AM
RE: Sunetul dragostei - de Vizitator - 12-04-2009, 09:46 AM
RE: Sunetul dragostei - de ***candy bar*** - 08-05-2009, 11:12 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 24-05-2009, 02:50 PM
RE: Sunetul dragostei - de Kido - 24-05-2009, 05:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.742 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)