Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STOP! violentei impotriva animalelor

#26
Nu pot sa cred cum cineva poate fii asa de crud
Am si eu doi labradori o fetita si un baiat, pe care ii iubesc ca pe niste frati
Nu stiu ce as face daca ar pati ceva rau
Am vazut filmuletul cu pisica, saraca, aia sunt chiar retardati, sa joace fotbal cu o pisica
Se cred tari ca bat o pisica pana o omoara, ar trebui sa se puna cu cineva pe masura lor
Pe Animal Planet se difuzeaza o emisiune cu SPCA
Acesti agenti de la spca se ocupa de cazurile de cruzime impotriva aimalelor
Adica primesc o sesizare fata de un caz de cruzime fata de un animal
De exemplu: cand acesta este batut, lasat sa moara de foame, folosit in lupte( asta se intampla la o anumita rasa de caini...pitbull) acest lucru bine inteles ca se intampla in america
Am un vecin, care are un pitbull si il foloseste la lupte cu diferiti caini, de diferite dimensiuni
Imi pare enorm de rau cand il aud schincind cand este muscat, oricum tata a reusit sa cheme Pro animals, o fundatie protectia animalelor in tg-jiu.
Am avut si eu un pitbull, dar din pacate in timp ce mergeam pe strada, a fost atacat de 2 ciobnesti mioritici si a murit pe loc, am incercat sa ma bag intre ei dar riscam sa fiu muscata destul de grav
Ce m-a enervat cel mai tare a fost ca stpanul cainilor ia asmutit asupra cainelui meu
Traim in romania si nu putem face nimmic...
@YULOBO: imi pare rau ca aceasta este parerea ta despre patrupede
Chiar nu as vrea sa se supere cinva pe mine, dar nu imi place ideea, sa bati un animal pana nu se poate misca e chiar...inumana ca sa ma exprim asa
Si daca imi dai voie sa-ti amintesc aici e un topic care are tema de a opri violenta impotriva animalelor, nu de a o incuraja
Este adevarat unii caini mai musca, dar au si ei un motiv
Daca incurajezi violenta nu ar trebui sa postezi aici
Sper sa nu te superi pe mine
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey



Răspunsuri în acest subiect
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de tsubaru - 24-09-2007, 11:28 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 12-10-2007, 09:51 AM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 14-10-2007, 03:24 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 14-10-2007, 05:44 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Nyappy Angel - 18-10-2007, 03:02 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~Luciferia~ - 18-10-2007, 03:11 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Nova - 19-10-2007, 11:12 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Lye - 30-11-2007, 06:38 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Games Master - 10-08-2008, 11:19 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de yulobo - 25-11-2008, 05:32 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Midori - 08-02-2009, 08:30 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de Muse - 08-02-2009, 09:39 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de yulobo - 29-03-2009, 08:54 PM
RE: STOP! violentei impotriva animalelor - de ~ Floare albastra ~ - 30-12-2009, 06:08 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)