Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cicatricele vietii

#9
za new chapter :)) sper sa va placa :-"


Chapter 8
� Dupa aceea i-a aratat spre plaja, acolo era o mica casuta. Baiatul intelese mesajul si a mers in directia aceea. �

Baiatul se indrepta spre cabana, covorul infinit de iarba era minunat. Ajuns la cabana a deschis usa din lemn se stejar sculptata frumos si elegant. A intrat in cabana, era ca un fel de casuta, avea o bucatarie si o camera, camera era vopsita intr-un crem spre alb, avea mobile simpla din cires, un pat de doua persoane cu asternuturi de matase. Era mobilata bine pentru ca nu era locuita. Duap cateva minute a venit si Molly, baiatul o privea cu o dorinta de ne descris. Camera cufundata intr-o liniste , a rasunat glasul baiatului.
-De ce m-am chemat aici?
-Ca sa vorbim linistiti. ii raspunse fata.
-Si despre ce vrei sa vrobim? o intreba acesta curios.
-Despre noi, despre ce simt eu pentru tine. spuse ea.
-Si ce simti tu? spuse acesta.
-Nu stiu.
-Nu sti?
-E un sentiment de placere amestecat cu alt sentiment care nu stiu ce e.
Dupa ce a spus acest lucru, fata a tacut, si si-a intreptat privirea spre podea. Baiatul auzind aceste lucruri a luat-o in brate, o strngea tare la pieptul lui ca sa o simta. Cand fata a simtit ca a imbratisat-o, inima i s-a umplut de bucurie, ea i-a raspuns la imbratisare. Baiatul a lut-o pe fata de barbie si a sarutat-o, fata i-a raspus la sarut. Brunetul a trntit-o pe pas punandu-se peste ea,
-Nu! Te rog, nu vreau acum.
-Cum zici tu. ii raspunse acesta. Sti si eu te plac, si te voi astepta pana cand vrei vrea. Pana atunci suntem prieteni sau ceva mai mult?
-Ce zici sa incercam sa fim ceva mai mult?
Cand a auzit ce a spus fata a luat-o in brate cuprinzandu-I buzele intr-un sarut plin de pasione combinata cu dragoste.
Norii se adunau pe cer, picaturi mari de ploaie cadeau, fulgerele urmau unul dupa altul, tunetele erau asurzitoare. Pe atunci oricarui persoane i-ar fi frica sa stea singura. Molly si temea, a iesit din camera ei si s-a indreptat spre camera lui Kate dar ea dormea si nu a vrut sa o deranjeze. A mers spre camera lui Jack, a batut incet, a crezut ca baiatul nu a auzit-o asa ca aplecat, usa se deschise incet. Brunetul a iesit si a vazut-o pe Molly.
-Molly! o striga in soapta.
Fata s-a intors, intr-o clipita si a mers langa el. Baiatul i-a facut semn sa o urmeze, in camera.
-Pentru ce ai batut la usa? o intreba acesta in timp ce o lua in brate si o saruta pe gat.
-Cum e furtuna afara nu puteam sa dorm, am fost la Kate dar ea doarme si nu am vrut sa o deranjez, asa ca am venit la tine.
-Hai in pat. o indemna acesta.
Molly a aprobat din cap si s-a indreptat spre pat, baiatul o tinea in brate. Blondina se simte protejata in bratele lui asa ca au adormit repede.
Soarele a rasarit voios pe patura ce albastra, Molly si Jack s-au trezit devreme, erau in sufragerie, mancau niste sandwichuri si se uitau la TV. Aya si-a facut aprita si ea, le ura buna dimineata. Merse la bucatarie si a venit in sufragerie si ea cu o ceasca de cafea. Aya a observat apropierea dintre cei doi.
-Dar cu voi ce e?
Amandoi se uitara unul la altul, in ochi lor se citea confuzia.
-Ce sa fie cu noi? intreba Molly.
-De ce sunteti asa de apropiati? completa satena.
-Aaa, la asta te referiai?
-Pai noi suntem impreuna. raspunsera amandoi in cor.
-Cum ca sunteti impreuna? intreba o voce care vedea de pe scari.
-Kate ...
-Molly .. si mie nu imi zici nimic? intreba Kate prefacandu-se suparata. Ma bucur ca sunteti impreuna. le adauga fata.
-Da? intreba Molly confuza.
Fata aproba, zambi si merse si a in bucatarie, isi la o salata de fructe sia inceput sa ii puna tot felul de intermari cuplului nostru. In acel moment s-a auzit soneria ...
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Cicatricele vietii - de Denny - 02-05-2008, 02:05 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 02-05-2008, 09:05 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 04-05-2008, 12:44 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 12-05-2008, 08:28 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 11-11-2008, 09:57 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 12-11-2008, 05:13 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 25-11-2008, 10:01 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 20-12-2008, 02:21 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 02-01-2009, 02:53 AM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 23-01-2009, 11:34 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 18-02-2009, 04:26 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 29-03-2009, 10:09 PM
RE: Cicatricele vietii - de Isis-Zeita iubirii - 30-03-2009, 07:20 PM
RE: Cicatricele vietii - de Mitzuke - 03-05-2009, 07:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
7 Vizitator(i)