Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#30
Citat:a fost atras
Mai bine 'fusese atras' sau 'era atras'.

Citat:altcineva , se
Repet, inaintea virgulei [si a altor semne de punctuatie] nu pui spatiu. Numai dupa.

Citat:l-a vazand
In primul rand, suna... ilogic. Si e incorect din punct de vedere gramatical. Daca voiai sa folosesti perfectul compus... Mi se pare mult mai corect 'il vazuse'. Sau ceva gen.

Citat:[...]ca un prieten[...]
Din asta reiese ca e posibil ca Hiroki sa il vada pe tipu' cu parul argintiu ca pe pun prieten. Si nu cred ca asta ai vrut sa spui. [plus, iti lipseste un 'pe' acolo.]

Citat:Isi linse buzele [aici trebuia o virgula] dupa care se apleca usor deasupra movaliului si isi lipi trupul de al lui. Isi ridica rapid intreg trupul si isi misca soldurile cu forta.
[repetitie]
Ma intreb continuu de ce imi place asa rau cand Hideki isi trece limba peste buze [:X].

E posibil sa fie doar o parere, dar eu cred ca scena de sex dintre Hiroki si Hideki nu a fost descrisa destul. [or maybe I'm just too perv]
Plus ca, atunci cand Hideki i-a 'bagat-o' de tot, puteai sa descrii mult mai mult sentimentele, in cazul amandurora.

Intrebare: Hideki e cumva masochist? [poate chiar sado-masochist :-/]

La faza cu favoarea m-am simtit extraordinar de bine:).
[mi-a amintit de o faza pe care am trait-o si eu. destul de recent. am cunoscut un tip acu' ceva timp, I kinda fell in love with him, um... mi-a trecut intre timp, fiindca are prietena si o iubeste enorm <si sincer>, el e genu' de tip foarte rece si distant <nici macar pe prietenii cei mai buni nu ii suna sa-i intrebe ce fac decat daca au trecut saptamani bune de cand nu s-au vazut>, i-am facut, la scurt timp dupa ce ne-am cunoscut, o faza... destul de urata, i-am demonstrat <neintentionat> ca nu poate avea incredere in mine <si faptul ca avusese putina incredere in mine e ceva remarcabil, mai ales ca ma stia de foarte putin timp, avand in vedere ca el nu are incredere nici macar in propria familie>. then... ne-am certat, am fost la pamant doua zile <timp in care s-a bagat in seama, nelasandu-ma sa-l uit>, mi-a trecut, ne-am impacat, ulterior ne-am mai certat destul de rau si apoi ne-am impacat. not a big deal. si, desi, cum spuneam, e cea mai rece persoana pe care am cunoscut-o vreodata, in cateva saptamani am reusit sa-l fac sa tina la mine, fara sa-mi dau seama, chiar daca ma gandeam: 'bai, pe asta nu-l atinge nimic! si n-o sa pot niciodata sa fiu ceva mai aproape de el. probabil ca il doare in cot de mine, in fond, probabil ca nu sunt mai presus de colegele lui.'
si tine la mine.]
Deci intamplarea cu Hideki m-a facut sa zambesc:).
Citat:am devenit obsedat dupa tine
Asta a sunat incredibil de... delicios [sorry, n-am alt cuvant in minte], mai ales spus de Kerori. [bai, il ador! =P~]

Deci lui Hideki a inceput sa-i pese... Foarte, foarte chiut.

Ca sa fiu si putin sadica, o sa-ti spun ca, desi te-am atentionat in legatura cu virgulele, continui sa faci aceleasi greseli. Wtv.
Si, repet, ai mari probleme cu timpurile gramaticale.
Cat despre continut, n-am ce comenta. Imi place. Singurul defect mi se pare, like I said, scena de sex dintre cei doi. Prea scurta, nu ai descris destul. Sau probabil e doar o parere si... Voiam prea mult.
That's all.

[maybe it's short. yea, kill me. dar ma simt al dracu' de rau. ma mir ca am reusit sa scriu ceva. so i'm out.]

gn8.



Răspunsuri în acest subiect
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 22-12-2008, 04:03 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 23-12-2008, 10:59 AM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 25-12-2008, 03:22 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 26-12-2008, 11:36 PM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de Abiyah - 29-12-2008, 11:41 AM
RE: The life of a male prostitute. ( ghiciti cu ce:P) - de originalcopy - 29-12-2008, 12:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.227 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.425 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 3.201 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 17.593 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 22.004 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.658 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 14.347 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 24.626 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 25.155 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 26.562 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
29 Vizitator(i)