Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#21
Vreau idei despre ce vreti sa se intample in conti!!:zuppy11:

X.Cei sapte Mari


In ultimele zile Renee invata o tehnica destul de complicata,numita:Lampa intunericului.Aceasta consta in toata puterea fetei acumulata,intr-o bila uriasa.Cand aceasta era aruncata,raspandea peste tot intunericul.
Yoko ii explica fetei ca este o tehnica foarte puternica si poate muri,daca isi pierde controlul,deoarece puterea pe care o strange in aceasta bila,poate exploda ranind-o.
Invatarea si stapanirea acestei tehnici fusese foarte grea.Renee avea numai taieturi pe maini.Fata nu stapanea inca bine tehnica si Yoko o sfatui as nu o foloseasca pentru un timp.
Intr-o zi rece de noiembrie,fata se intorcea de la scoala,cand simti o prezenta stranie.Cu pasi repezi se indrepta spre parc,de unde simtea ca vine energia negativa.In parc nu era nimeni.Vantul misca fantomatic leaganele si norii cenusii se adunau pe cerul plumburiu.
Cand,deodata,in fata ei aparura sapte monstrii,care mai de care,mai ciudati.Peste o clipa,se pusera pe doua coloane pentru ai face loc,chiar lui Cleb,conducatorul lor.Acesta spuse:
-Acestia sunt cei 7 Mari.Ei sunt monstrii creati,chiar de mine.Unul cate unul,se vor lupta cu tine.Nu ai cum as ii invingi.
-Mai vedem noi.spuse increzatoare fata.
Baiatul zambi,iar in spatele fetei isi facu aparitia Yoko.Caleb ii spuse:
-Acum ca suntem toti aici,ce-ar fi as inceapa jocul?Cine va lupta primul cu ei?
-Eu stapane,spuse monstrul care era mai aprope.
-Atunci asa sa fie.
Cu totii plecara lasandu-i pe Yokos si pe Renee cu monstrul.
-Eu ma numesc Bazol si sunt primul monstru.spuse acesta
Fara sa mai spuna nimnic ii ataca.Timp de 10 minute,intreaga lupta fu un schimb de mingi magice.Monstrul fusese si el ranit,dar se tinea bine.Fata si baiatul stateau ami prost cu energia.Vazand asta,Bazol lupa de pe o straduta ingusta un baietas de vreo 4 ani.Acesta ear speriat si tremura.
-Da-i drumul!!!tipa Renee.
-Nu inca.
Bazol arunca asupra lor un fel de patura neagra.Erau inchisi intr-un fel se sfera neagra nemaivazand si nemaiauzind nimic.Yoko fu lovit de cateva ori,nevazandu-si inamicul.Renee in schimb era lovita constant.Intr-un final se hotari:
-Trebuie sa folosesc Lampa intunecata.
-E prea periculos!
-Trebuie!
Renee isi stranse toata puterea in mana si fara a mai sta pe ganduri,arunca sfera cat colo.Puterea ei era coplesitoare incat sparse sfera neagra a lui Bazol.Puterea sferei intunecte o tranti pe Renee si pe Yoko pe jos,la fel si pe Bazol.Copilul nu fu ranit.Bazol era pe cale sa fie distrus,dar cu ultima lui putere spuse:
-Poate ca m-ai invins,dar ceilalti o sa te invinga.Totusi,nu plec singur.
-NUUUUUUUUUUUUUUUU!!!tipa Renee,dar era prea tarziu.Bazol infipse o sageata in inima copilului,care muri pe loc,iar monstrul se facu cenusa.
Afara incepu sa ploua,iar din ochii fetei curgeau lacrimi reci.''Cum putuse sa il lase sa moara??Ce rost mai avea sa aiba puteri,daca nu putea as le foloseasca pentru ai apara pe ceilalti??''
Yoko o ajuta sa se ridice,caci din cauza impactului puternic,abia daca se mai putea ridica.Baiatul ascunse prin magie corpul copilului si plecara spre casa.Totusi,acesta nu banuia ce avea as hotarasca fata.



Ms pt comenturi si astept cat mai multe??De ce nu imi dati acteva idei despre ce vreti sa se intample in conti??:zuppy11:



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 26-12-2008, 11:35 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.347 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.569 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.857 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 15.192 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 15.350 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)