Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adaptari live-action americane dupa Anime

#6
Am vazut trailer-ul la Dragon Ball si deja il vad ca pe un mare esec si nici nu mai are sens as comentez cat de penibili sunt actorii.

Keanu Reeves in rolul lui Spike? Asa si asa. Desi nu arata ca Spike, in multe din filmele sale a avut o atitudine asemanatoare si s-a potrivit foarte bine in acele roluri. Parerea mea ca nu ar fi chiar asa de rau, trebuie doar sa treceti cu vederea peste faptul ca nu va semana perfect cu personajul, dar acesta e un lucru inevitabil, oricine ar l-ar juca pe Spike.

Death Note. Zac Efron? Eu nu l-am vazut, deloc desi sunt un cinefil inrait. Dar tocmai pentru ca sunt am stiut mai bine decat sa ma uit la glume precum High School Musical. Ma indoiesc ca cineva l-ar alege pentru Death Note insa. Johnny Depp s-ar potrivi destul de bine in rolul detectivului excentric, chiar foarte bine as zice eu, singura problema fiind diferenta de varsta, dar cumva se poate trece cu vederea, mai ales ca s-ar realiza si mai mult o notiune de realitate prin faptul ca un detectiv genial precum L nu e doar un pusti. Mena Suvari merge, insa Jessica Alba nu are ce cauta. As prefera pe altineva si in rolul lui Tom Welling...

Un alt film in productie este Monster. Pe acesta il astept cel mai mult pentru ca are de departe cel mai bun scenariu, cel putin ca anime. Insa problema sa este ca anime-ul are 74 de episoade si ar fi cam greu de rezumat in doua ore sau doua ore jumatate. De asta cred ca o sa ma dezamageasca, insa pana apare filmul mai este...

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: adaptari live action americane dupa animeuri - de Liviu- - 21-12-2008, 12:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)