Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire incurcata

#2
Capitolul 3

Dupa vro jumatate de ora, baiatul cu parul alb a hotarat sa plece acasa.El si-a luat la revedere de la Emy si Josh.In drum spre casa se gandea la ce viata interesanta si fara griji ducea roscata.Pe langa ea, el era doar un baiat care incerca sa-si traiasca viata in asa fel incat sa poata fi ca ceilalti care au cam tot ce isi doresc.
Peste vro ora de mers pe jos prin aglomeratul Tokyo a ajuns in sfarsit la apartamentul in care traia.Era foarte mic, avea doar 3 camere si acelea foarte mici. El locuia impreuna cu matusa lui cu care a ramas dupa ce parintii lui au murit intr-un accident de masina. S-a dus sa-si faca o baie si dupa aceea s-a bagand in pat si a adormit imediat cu gandul la tot ce a vazut in ziua respective.
A doua zi de dimineata, soarele isi lasa razele sale aurii sa se reverse peste Tokyo si sa intre incapatanate prin geamul din camera baiatului. Lumina incerca sa-si faca drum prin suvidele rebele pana la ochii lui rosii.Cand ele au facut contact cu ochii acesta s-a trezit din acel vis pe care il avea despre parintii lui. Acesta s-a indreptat spre baie cu pasi mici.Picaturile de apa cadeau lin peste abdomenul lui lucrat.Dupa ce a terminat baia s-a indreptat spre sifonier de unde si-a luat o pereche de blugi si o camasa care se mula bine pe corp si pe care o lasase deschisa la primii nasturi.
Acesta a plecat spre scoala nu inainte sa-si sarute matusa pe obraz.Pe drumul lui normal s-a intalnit cu Emy care l-a invitat sa mearga impreuna cu ea.Acesta a acceptat cu mare placere.Dupa putin timp au ajuns la scoala.Chiar in acel moment soneria care anunta inceputul orelor a sunat chemandu-i pe elevi in clasele lor.
Cand au ajuns profesorul de romana era deja acolo, ei i-au zis buna ziua si s-au asezat in bancile lor.Acesta avea mare chef sa asculte pe cineva si a deschis catalogul la nimereala.
-Max Yagami i-a spune ce ati avut de pregatit pentru astazi?, spune profesorul pe un ton autoritar.
-Pai adevarul este ca nu am invatat nici macar titlul, de lectie nici nu mai vorbesc.
-Bine, deoarece esti un elev bun o sa te iert si in locul tau voi ascult ta pe….domnisoara Emy Aoyagi.
-Sa sti ca in primul rand sunt doar Emy ca Aoyagi nu-mi place si oricum numai eu pot sa va dau voie sa-mi pronuntati numele, in al doilea rand nu e vorba ca nu-mi place Aoyagi ci doar ca numai oamenii importanti au voie sa-l pronunte si in al treilea rand nu am invatat ca nu am avut chef si oricum aseara a fost o mega-ultra petrecere la mine acasa si am avut treaba, mai ales sa am grija de baietii aia frumosi si bine lucrati.
-Sa sti ca nu ma intereseaza problemele tale legate de baieti.
-Nu pot sa cred ca mi-ai vorbit cu “tu”, eu pentru voi toti sunt “domnisoara Emy” ati inteles si sa sti ca nu am probleme cu baietii adica HELOO vorbim despre mine aici nu despre vro taranca.
-Bine domnisoara puteti sa luati loc si sa stiti ca pentru azi aveati un mare 2 la romana.
-Cum???..ai indraznit sa-mi dai un 2 adica mie Emy Aoyagi, vrei sa-l sun pe fratele mai mare si sa vezi cum 2 ala se v-a transforma in 10?
-Auzi domnisoara tu crezi ca daca esti sora lui Josh Aoyagi o sa poti sa faci ceva in legatura cu nota asta?Sa sti ca eu lucrez de 12 ani in acest liceu prestigious si ce am zis eu asa a ramas.
-Mai mosule sa sti ca pe mine nu ma intereseaza ce ai facut sau de cand esti aici, pe mine ma intereseaza imaginea mea perfecta ceea ce nu pot zice si despre a ta.
-Bine, ar trebui sa fi fericita ca mai prins intr-o pasa buna asa ca si pe tine o sa te iert.
Dupa ce s-a asezat in banca si-a pus castile in urechi si a ascultat muzica pana la sfarsitul orei.Cand in sfarsit clopotelul a sunat toti erau fericiti ca au scapat de acel tiran.Emy si Max s-au indreptat spre cantina pentru a manca si a bea ceva.Era o sala imensa plin ade foarte multe mese care erau rezervate pentru diferiti elevi mai bogati, mai renumiti sau mai saraci.Roscata s-a dus si si-a luat o salata, deoarece tinea la silueta ei si un suc de fructe de padure, intre timp baiatul cu parul alb a luat doar o apa plata deoarece nu ii era deloc foame.El se indrepta spre masa celor care nu prea erau in centrul atentie, dar fata l-a prins de mana si l-a invitat langa ea.La masa de vizavi Matt statea cu gasca lui si vorbea despre singurul subiect pe care il aveau in comun, adica fetele.Brunetul se uita foarte suspicios la cei doi care pareau foarte fericiti.Acesta l-a intrebat pe prietenul sau cel mai bun, ce parere avea despre sora lui. Axel era un bait inalt, cu parul de un albastru inchis si cu doua suvite albe, avea ochii foarte patrunzatori si de un galben deschis ca razele soarelui, era imbracat intr-un tricou negru care era stramt pe el si care ii punea in evidenta corpul superb pe care il lucrase foarte mult la sala si o pereche pe blugi care ii veneau perfect.El nu avea iubita si de foarte mult timp simtea ca il atrage ceva de Emy dar nu stia daca e iubire sau doar o atractie ca oricare alta.
[Imagine: img270201779.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 08-11-2008, 02:44 PM
RE: Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 08-11-2008, 10:53 PM
RE: Iubire incurcata - de Corina. - 08-11-2008, 11:08 PM
RE: Iubire incurcata - de Kali?! - 09-11-2008, 11:16 AM
RE: Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 09-11-2008, 03:49 PM
RE: Iubire incurcata - de aoixtenshi - 09-11-2008, 06:34 PM
RE: Iubire incurcata - de CorinuTzZa - 09-11-2008, 08:31 PM
RE: Iubire incurcata - de Kali?! - 09-11-2008, 11:07 PM
RE: Iubire incurcata - de dark_ang3l - 24-11-2008, 12:34 PM
RE: Iubire incurcata - de Apathy - 19-12-2008, 01:27 AM
RE: Iubire incurcata - de Mischa - 23-12-2008, 12:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)